Bulumya Kanyonu(Konya) gezimiz. 25 Haz. 06

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
oh oh
ne de güzel gezmişsiniz, pek de güzel gezmişsiniz...

kapadokya yöresini andıran kaya yapısı, şifalı sular, envaî çeşit mahlukat :)

teşekkürler bizlerle paylaştığınız, doğal güzellikleri görme şansı tanıdığınız için..ayağınıza elinize sağlık...

size de maşallah :)
hanımefendi'ye de hürmetler&selamlar.

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Mesut kardeşim gene döktürmüşsün.Bu ne güzel çekimler. İnsan buraları görmüş gibi oluyor. Türkiye minde hakkını yememek lazım ne güzel bir doğası varmış. Ama bunları sizler gün ışığına çıkarıyorsunuz. Yoksa ben kendim adına buraları nasıl görebilirdim ki?
Ellerine pedalına sağlık, çok güzel bir gezi yapmış ve bizede yansıtmışsın.
Açelya yengemide bisiklet saflarına çekmeye başladığına sevindim.
İşlerinde başarılar. Pedalına kuvvet derim.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Mesut Abi yine muhteşemsin. Hemde çok. Bakıyorumda aradan aradan su sızdırmadan 400 Km'nin haberini aşılıyorsun. Direkt damardan yani. Hadi hayırlısı. İnşallah bi engel çıkmaz. Bu gezileri Açelya Hanım gördükten sonra zaten sizede bişey demez gibi geliyo bana. Bence cezanız Abant'a kalmadan biter.
Sabırsızca bekliyoruz zaten. Ayrıca bize Konya'nın bilinmeyen yerlerini anlattığınız ve fotoğrafladığınız için çok çok teşekkürler. İnsan çıkıp Konya'ya gelmek istiyor ama.... Neyse.....
Gelemiyoruz işte.....
Tekrar tekrar tüm iron grubuna selamlar ve sevgiler....

T

Tuğrul

Misafir

Eyvahlar olsun:)bundan sonra Açelya Hanım hakkında konuşurken Forumumuzun hukuk müşaviri olan Fatih - MFG(+) yı da yanıma alayım.

Açelya Hanım saygılar ,hürmetler efendim :D :D :D

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
çok güzel bi gezi olmuş abi elleriniz ayaklarınız dert görmesin.
keşke yılanı, çiyanı, bütün doğayı buraya ekleseydiniz. (no'lurki sanki; 1dk sürer;))

su akar güldür güldür.. yok yaa.. o başka bişeydi..
su gider izi kalır
bize de tasası kalır
http://i62.photobucket.com/albums/h101/ironmantuzgolu/bulumya008.jpg

ama neyseki kurumamış:) hala akıyo

yeni gezilerinizde görüşmek dileğiyle

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Murat bey selamlar,
bisiklet işiyle, açelya hanım işini aynı yerde buluşturmak hayrıma mı olacak yoksa bisiklet işlerimizi zora mı sokacak(Allah korusun), bunu zaman gösterecek. Çünkü bisiklet konusundan aklımdan geçenleri Açelya hanım daha ilk ağızdan yani bisikletforum dan öğreniverecek. Ama ben hep iyilikten ve güzellikten yanayım ve artık sizlerin(forumun) de desteğini arkama almış durumdayım. Bundan sonra light herifliğe paydos:D

Şefim, ah gezilerimizde sen de olup kendine özgü tarzınla o turlarımızı bir espri şölenine çevirseydin. Bir gün o da olur belki.. :)

Bu sayfalara kadar çıkmış gelmişsiniz, zahmet verdik. Ayaklarınıza sağlık, mesaj yazan ellerinize sağlık. :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Abi güzel mesajınız için çok teşekkürler..
Karı-koca tandem bisikletçiliği konusunda sizden özel bir ders almak isterim.:cool: :) :) :)
Arz ederim.

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93
abi güzel bi faliyet yapmışsınız 3 sene konyada kalmama ragmen ben bu kadar gezemedim benim yerime acısını çıkarıyormuşsunuz gibi sevindim

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93

özcan benim kanaatım senin için erken derim biraz daha tecrübe örn. avlakkaya yolundaki taklan kardeş heheheh

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Serkancım selamlar, açelyayı bisiklet camiasına kazandıracaz derken inşallah evdeki bulgurdan da olmayız. Aslında 400 km ye bir izin verse, söz 1400 km. istemiycem.:eek: :D

Güzel yorumların için en içten dileklerimle teşekkürler ederim.

Otec'cim. Senin bahsettiğin tatlı su taşınma levhasını görünce ben ne olmadığına dua ettim? hadi bil? Sen bilirsin böyle sakarlıkları..

iyiki bizim köylülerden biri bu şifalı suyu kendi evine çekip döşememiş:eek:
Yaaa.
Bence belkide adam düşündü ama sonradan ironmanlar gelir de durumu anlar diye herkesin gelip geçtiği yola döşedi belki

Mesajın için çok çok teşekkürler.. Hayvanlar alemi fotolarımı gerçekten istiyorsan bir ara kurbağayı göndereyim. Hem suyun aldınta çektim hem de valla suyun üstünde kurbalama sitili yüzüyodu, onu çektim.
Biliyomusun kurbağalar, kelebek sitili yüzemiyolar. İnan ki.. sadece anam-babam eski kurbağa sitilini biliyorlar. Biz gördük te ondan konuşuyoz. yaaa.;)

Bir de ağaçkakan vardı. Hayvan ağacı kakacam diye valla doğru düzgün durupta bir poz verivermedi. Kafa habire darbeli maktap gibi.. Sevindirik oldu kuş bizi görünce. Bu arada ağaç ta delik deşik oldu tabii. İnan ki.. Bunu da gözlerimizle gördük.. ;) Bunun fotosu da var

Yılanı da iron-atmaca gördü önce. Ama yılan da suyun içindeydi. Fotosunu çektim ama göstersem kimse inanmaz yılan olduğuna. Hatta ben bile hala şüpheliyim.. Suyun dibine çökmüş eğri bir değnek gibi duruyo. Sanırsam bizim yılan kamuflaj numarasına yatıyo. Yada biz değneği yılan sandık. İkiside ihtimal.. :rolleyes:

---------------------------------------
Valla dayanamadım ricana, buldum resimleri ve upload ediyorum aşağıya hayvanları.

http://i62.photobucket.com/albums/h101/ironmantuzgolu/kurbaveku351.jpg

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Mesut abi artık Açelya Hanımda arkanda. izin verir bence. Ama sen yinede fazla kızdırma. Sonra 50 km yide bulamayız.:D :D

açelya

Üye
Tepki
4
demir adamcığım...işyerimdeyim ve mesajını okudum...ve şöyle diyorum....vur dediysek...öldür demedik...kızımızla seni vaktinden önce eve gelmeni bekliyor olacağız.....tekrar başarılar dilerim...sevgilerimle..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Mesaj anlaşılmıştır sayın açelya..
yani 400 km. gidebilirsin mi dedin .... tam anlayamadım 400 mü 500 mü.. alo alo tüh hatlarda kopukluk var galiba ses net gelmiyor alo alo yoksa 600 mü dedin.. ehehe tüh hatlar koptu galiba sanırım 600 km. git dedi en son..

tamam mesaj anlaşıldı. :D :D :D en son 600 de kaldık.

Bu gidişle ironman evde dayak yiye yiye çelikman olacak.
bilindiği üzere demiri döve döve çelik yaparlar:eek:

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522

:freak_ani Oraları karıştırmayalım şimdi, :) deheheh

Zaten acelem yok aga, dual yaparsamda seneye yaparım. Hele bir yeni XTR'ların rapidfire değiştiricilerini görelim dimi.. Anca ondan sonra belki

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Valla kardeşim sen de hanımların ruhundan anlıyorsun galiba. Zaten "Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" sözü de hanım atalarımızın sözü olsa gerek. Çünkü işin içinde pirinç bulgur falan olunca ben öyle anladım.:cool:

Ama dediğin doğru. 50km. yi de bulamazsak ne yaparız. İnan ki,tüm ekip bunalıma girer.. Rabbim tüm hanımlara zihin açıklığı ver de bisiklet müptelası erkeklerin halinden anlasınlar.. :) :) :)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

hatta yanılmıyorsam çeliğin kalitesini artırmak için sulanır arada..

"çifte su salınmış birinci kalite bursa bıçağı" ifadesi boşa çıkmış olamaz.

demek ki çelik kaliteli olsun isteniyorsa arada bi ıslatmak lazım, ıslayıp ıslayıp dövmek tabiri de demek ki durumun vehametinden çok yapılan işin özenli ve sonucun iyi olmasının amaçlanmasından kaynaklanıyor..

steelman :D :D aslında okunuşu da güzel sitilmen gibi geliyor kulağa.. :p :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Sizde bizim gibi ıslanıp ıslanıp dövülseniz, stainles-steel man olur ve olur olmadık yerde kopup rezil olmazsınız ele güne:cool:

Aramızda lafı olmaz, buyrun sizi de çelik yapalım.:D :D :D

:)) :) :) )

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
467
Bisiklet
Scott
usta benide çelik yaparmısın biz oraları ne güzel gezmişiz ya dual koontrolu soran arkadaş mesut abi 1390 mt lik bir tepeyi biz cıkmaya calısırken o cıkıyo tekrar iniyo ve tekrar bizimle tırmanıveriyo eh be mesut abi ben de seni doping alıyo sandıydım meğerki kollardanmış