Bugün Gösterime Giren 4 Yeni Film..

Barbaros

Forum Demirbaşı
Kayıt
16 Eylül 2004
Mesaj
593
Tepki
193
Şehir
İstanbul
Bu haftasonu sinemaya gitmek isterseniz aşağıdakiler vizyonda olacak :
1) Yazı Tura:
Uğur Yücel'in ilk uzun metrajlı filmi olan "Yazı Tura", iki insan hikayesini bir araya getiriyor. Biri Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı "hayalet Cevher"in, diğeri ise Olgun Şimşek'in oynadığı "Şeytan Rıdvan"ın hikayesi.

Uğur Yücel'in "Kişisel bir Anadolu dünyası" olarak nitelediği filmin çekimleri Göreme ve İstanbul'da gerçekleşti. Hazırlık ve çekim aşamaları dört buçuk sene süren film, iki gencin hikayesi...

Biri Göreme'li futbolcu "Şeytan Rıdvan", diğeri İstanbul'da babası ile birlikte yaşayan "Hayalet Cevher". Her ikisi de aynı zamanda askere gitmişler, Güneydoğu’da cephede birlikte savaşmışlardır. Her ikisinin de askerden sonrası için hayalleri vardır.

Mayına bastığı için sağ bacağı kopan Rıdvan, köyüne döndüğünde farklı bir dünyayla karşılaşır. Ne sözlüsü ne de arkadaşları bıraktığı gibi değildir. Üstelik savaşta yaşadıkları Rıdvan'ı sürekli çöküşe götürmektedir.

Cevher de aynı mayın patlamasında sağ kulağını yitirmiştir. Ancak hayatındaki büyük değişikliği Marmara Depremi'nde babasını enkaz altından çıkardıktan sonra yaşayacaktır

2) İnfazcı :
90'lı yılların başında Türkiye'de İnfazcı adıyla yayımlanan "The Punisher" çizgi romanı, beyaz perdeye uyarlanan yeni bir yapım. Çizgi romandan farklı olarak Frank karakteri eski bir deniz subayı değil ama FBI ajanı. Filmdeki kötü adam karakteri Howard Saint de çizgi romanda yer almayan yeni bir karakter. Kötü adam rolünde ise John Travolta (Howard Saint) yer alıyor.

Özel ajan Frank Castle istediği her şeye sahiptir: İyi bir aile, mutlu bir hayat ve hareketli bir iş. FBI için çalışan Castle son görevin ardından uzun bir süreliğine Londra'ya taşınacak, karısı ve küçük oğluyla sakin bir hayat sürecektir.

Castle'ın son görevi başarıyla sonuçlanır. Ancak ölen uyuşturucu satıcıları arasında yerel mafya lideri Howard Saint'in oğlu da vardır. Saint, oğlunun ölümünden sorumlu olan ajanın izini bulmakta gecikmez. Castle'ın tüm sevdikleri Saint'in adamları tarafından öldürülür. Öldü sanılan Frank şans eseri hayatta kalır. Sevdiklerini elinden alanlardan intikam almaya and içer.

Artık o hem yargıç, hem jüri, hem de cellâttır. Artık o yanlış yapanlarla savaşan tek kişilik bir ordudur.

3) Sky Captain ve Yarının Dünyası :
Sky Captain ve Yarının Dünyası", 'yarının sineması' olarak nitelendirilen bilgisayar yazılımını kendi ev bilgisayarında altı yıllık bir süreçte geliştiren Kerry Conran'ın yazıp yönettiği ilk film.

Özel efektlerin daha önce hiç görülmemiş bir biçimde adeta bir sanat olarak kullanıldığı "Sky Captain and the World of Tomorrow"da Dr. Totenkopf adındaki dahi bakalım dünyayı mahvedebilecek mi?

Dünyanın en ünlü bilim adamları gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaktadır. Dev boyutlu robotlar Newyork şehrinin caddelerini birbirine katıp, binaları yerle bir ederken, bu esrarengiz olayları araştırmak "Chronicle" gazetesinden muhabir Polly Perkins'e(Gwyneth Paltrow), bilinmeyen düşmana karşı savaşmak ise Polly'nin eski aşkı kahraman pilot H. Joseph Sullivan'a (Jude Law) düşer.

Acaba kahramanlarımız Totenkopf'u zamanında bulacak ve dünyayı kurtarabilecekler midir? Acaba kahraman pilot Sky Captain ve hem karada hem denizde savaşabilen amfibiyan filosunun komutanı Franky Cook (Angelina Jolie) dünyanın son umudu mudur?

Bu filmin en önemli özelliklerinden biride şu an yaşamayan bir aktörün bilgisayar sayesinde oyuncu yapılması...

4)Yeniden Sev Beni :
Alex az sonra bir bara girip Aimee’yi görecek. İlk kez tanışacaklar ya da daha önce tanıştılar ancak farkında değiller. Laf lafı açıcak ikisi birbirine aşık olacak. Alex ve Simone ancak romanlardakine benzer bir şeyler yaşayacaklar.

Kocasının son kitabının tanıtımı için Kopenhag'a gelen Aimee, yalnızlığını şehrin sokaklarında unutmaya çalışır. Akşam yemeklerinin ardından Alex ve kız arkadaşı Simone bir içki içmek için buluşacaklardır. Alex, kalabalık metro istasyanunda Simone'u beklerken Aimee ile ilk kez göz göze gelir. Metroda tekrar karşılaşmaları Alex’in hiç bir açıklama yapmadan kız arkadaşını bırakıp Aimee'nin peşinden gitmesine sebep olur. Aimee, bir süre yürüdükten sonra bir bara girer. Alex peşindne gider ve ikisi birbirlerini zaten tanıyorlarmışcasına sohbet etmeye başlarlar.

Alex hayatında varolan tüm boşluğun Aimee ile birlikte dolduğunu düşündüğü anda herşey allak bullak olur. Bir anda genç adam tanıdığı herkesin hafızasından silinir. Genç adamı dünya üzerinde kimse hatırlamamaktadır. Evi olması gereken yerde değildir. Ne babası, ne komşuları, ne de arkadaşları genç adamın varlığını hatırlamamaktadır. Alex diye birinin bir zamanlar varolduğunu kanıtlayabilecek bir tek kişi vardır artık: Aimee..

İyi Seyirler Dilerim
 
Scudo