Bugün ben de ilk kazamı yaptım

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.638
İsim
Serhat C
-de ayrı, -mi birleşik.

Bu sıyrıkları bisikletin cilvelerine giriş dersleri olarak görebilirsiniz. Geçmiş olsun...

Scudo

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
başlığı görünce hep bu anı bekliyormuşsun gibi bir his oluştu bende.
yani aslında paylaşmıyıcaktım ama ekipmansız kullanan arkadaşlar için yazdım bilgilendirme amaçlı yoksa birşeyim yok iyiyim :)

Geçmiş olsun hocam ben 15-20 günde bir düşmezsem yapamıyorum. Ama En kötüsü tramvay rayına girdiğim zamankiydi 30 km civarı giderken birden bisiklet kitlendi. Pedallar bile nasıl çoktu anlamadım yerde sektim resmen. Gravel kullanıyorum toprak yolda çok dolaştığımda kayıp düşmelerinin haddi hesabı yok. Bir süre sonra alışıyor insan düşmeyince eksikliğini hissediyor. :D
aman hocam dikkatli olmak lazım
özellikle rahmetli barkın bayoğlu'nun sevdiğim bi lafı var
tuvalete giderken bile ekipman kullanınız
2. sevdiğim lafıda ' bunlar güvenli değil, bunlar ve bu yolları yapanlar ,o yüzden biz sorumluluk alıcaz , biz onlardan daha zekiyiz daha üstünüz , sağlıkla kalın bir ömür boyu motorsiklet kullanın der '
aynısını bisiklet içinde söyleyebilirim

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle çok geçmiş olsun, ciddi bir yaranızın olmaması sevindirici.Ek olarak yol arkadaşınızda da birşey yokmuş.Allah korumuş.
Bu arada sizin oranın kaldırımları sıcak asfalt galiba, bence 25 km/h azımsanacak bir hız değil.Nitekim forumda düz yolda bu hızı koruyamayanlar vardı diye hatırlıyorum.Hele ki benim bildiğim kaldırım taşları üstünde o hızda giderek elleri bırakmak...Maazallah çoluk çocuk atlayıverir hocam.Benim en korktuğum olay bir gün dalgınlıkla bir yayaya vurmak, Allah göstermesin.

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun diyorum ve yeni konu açmaktansa buraya yeni yaşadığım bir durumu açıklamak istiyorum. Ben bir proje için Cezayir'de yaşıyorum, yaşadığımız kamptaki arkadaşlar da benden görüp bisiklete özendiler, birçok kişiye bisiklet aldırdım ve beraber turlara başladık. Sonra ben yol bisikletine geçip ironman için hazırlanırken onlardan ayrıldım turlarda ancak onlar devam ettiler. Yine bir mühendis arkadaş 2 ay kadar önce bir mtb istediğini söyledi bana. Aradım taradım, bir tane çok temiz Specialized Camber buldum, aldık. Bu mtb grubu haftada 3-4 gün sabahları kalkıp civar köylerin etrafında turlar yapmaya başladılar. Buralarda yollar hem trafik yönünden çok sakin hem de baya eğimli.
26 Ağustos sabah saat 07:14'te telefonum çaldı, Ercan düştü hastaneye gel diye (ben tercümanım, hastanedekilerle anlaşmak için beni çağırıyorlar) Daha önce birçok kez düştüğüm ve maksimum kolumda ufak bir kırık oluştuğu için çok dikkate almadım ancak giyinip ilçe hastanesine gittim. Oraya vardığımda olayın ne kadar vahim olduğunu fark ettim. O arkadaşımız resmen komada gibiydi ve çekilen tomografide beyninde kanama olduğu belirtildi. Evet kask takmamıştı. Onunla birlikte 3 hastane değiştirdik, son gittiğimiz beyin cerrahisi üzerine özelleşmiş başkent hastanesinde 4 gün yoğun bakımda kaldı ve sonrasında 2 haftadan fazla süre müşahade altında kaldı. Bu süre boyunca yanında refakatçi olarak ben kaldığım ve tüm doktorların muayenesinde ve konuşmalarında mevcut bulunduğum için bu kazanın nasıl sonuçlanabileceği hakkında baya bir fikir sahibi oldum. Felç, konuşma kaybı, hafıza kaybı yada malum son. Şükür bizim durumda bu böyle sonuçlanmadı, 3 hafta sonunda taburcu olduk ve 2 ay kadar bir süre kontrol altında kalacak arkadaşımız. Sonradan öğrendiğimize göre çok dik bir rampa inişi sırasında hızı tahmini 50km/h civarındayken asfalttan çıkıp toprak yola girmiş, bisikletin kontrolünü kaybetmiş ve taklalar atarak başını yere vurmuş. Uzattım biraz arkadaşlar ancak olay çok sıcak olduğu için biraz dolmuşum sanırım. Diyeceğim o ki, arkadaşlar her sporun güvenlik ekipmanı var ve bunlar laf olsun diye kullanılmıyor. Yoksa gram hesabı yapan profesyoneller kask kullanmazlardı değil mi? Bisikletiniz ne olursa olsun yatırımı janta, seleye, lastiğe yapmadan önce iyi bir kask, gözlük, eldiven üçlüsüne yapıp bunlarsız bakkala bile gitmeme alışkanlığı edinmenizi tavsiye ederim naçizane. Bişey olmaz demeyin, 1000 kere olmaz 1 kere olur. Hepinize sağlıklı, kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim.

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
Öncelikle geçmiş olsun diyorum ve yeni konu açmaktansa buraya yeni yaşadığım bir durumu açıklamak istiyorum. Ben bir proje için Cezayir'de yaşıyorum, yaşadığımız kamptaki arkadaşlar da benden görüp bisiklete özendiler, birçok kişiye bisiklet aldırdım ve beraber turlara başladık. Sonra ben yol bisikletine geçip ironman için hazırlanırken onlardan ayrıldım turlarda ancak onlar devam ettiler. Yine bir mühendis arkadaş 2 ay kadar önce bir mtb istediğini söyledi bana. Aradım taradım, bir tane çok temiz Specialized Camber buldum, aldık. Bu mtb grubu haftada 3-4 gün sabahları kalkıp civar köylerin etrafında turlar yapmaya başladılar. Buralarda yollar hem trafik yönünden çok sakin hem de baya eğimli.
26 Ağustos sabah saat 07:14'te telefonum çaldı, Ercan düştü hastaneye gel diye (ben tercümanım, hastanedekilerle anlaşmak için beni çağırıyorlar) Daha önce birçok kez düştüğüm ve maksimum kolumda ufak bir kırık oluştuğu için çok dikkate almadım ancak giyinip ilçe hastanesine gittim. Oraya vardığımda olayın ne kadar vahim olduğunu fark ettim. O arkadaşımız resmen komada gibiydi ve çekilen tomografide beyninde kanama olduğu belirtildi. Evet kask takmamıştı. Onunla birlikte 3 hastane değiştirdik, son gittiğimiz beyin cerrahisi üzerine özelleşmiş başkent hastanesinde 4 gün yoğun bakımda kaldı ve sonrasında 2 haftadan fazla süre müşahade altında kaldı. Bu süre boyunca yanında refakatçi olarak ben kaldığım ve tüm doktorların muayenesinde ve konuşmalarında mevcut bulunduğum için bu kazanın nasıl sonuçlanabileceği hakkında baya bir fikir sahibi oldum. Felç, konuşma kaybı, hafıza kaybı yada malum son. Şükür bizim durumda bu böyle sonuçlanmadı, 3 hafta sonunda taburcu olduk ve 2 ay kadar bir süre kontrol altında kalacak arkadaşımız. Sonradan öğrendiğimize göre çok dik bir rampa inişi sırasında hızı tahmini 50km/h civarındayken asfalttan çıkıp toprak yola girmiş, bisikletin kontrolünü kaybetmiş ve taklalar atarak başını yere vurmuş. Uzattım biraz arkadaşlar ancak olay çok sıcak olduğu için biraz dolmuşum sanırım. Diyeceğim o ki, arkadaşlar her sporun güvenlik ekipmanı var ve bunlar laf olsun diye kullanılmıyor. Yoksa gram hesabı yapan profesyoneller kask kullanmazlardı değil mi? Bisikletiniz ne olursa olsun yatırımı janta, seleye, lastiğe yapmadan önce iyi bir kask, gözlük, eldiven üçlüsüne yapıp bunlarsız bakkala bile gitmeme alışkanlığı edinmenizi tavsiye ederim naçizane. Bişey olmaz demeyin, 1000 kere olmaz 1 kere olur. Hepinize sağlıklı, kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim.
Hocam size ve arkadasiniza buyuk gecmis olsun diyorum , Dediklerinizde cok haklisiniz bende burada onemli olan seyin ekipman oldugundan bahsettim ama bazi arkadaslarimiz beni trollemisler ( makara icin ) evet o anda pek fazla birsey belli olmuyor lakin gun gectikce belli oluyor izler
20190921_212342.jpg
20190921_212243.jpg

aroon

Üye
Tepki
36
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun Allah beterinden korusun

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Geçmiş olsun

@mariokaldato
Bahsettiğin türden bir câni geçen hafta canlı yayında telefonda sözümona türkü böğürüp trafikte makas 13 yaşındaki bir çocuğu ezerek katletti..Son zamanlarda en üzüldüğüm olay bu oldu..İNe o masum geri gelecek ne bu primatlar azalacak.
İçimde öyle bir birikme mevcut ki bu tür primatların hepsine yetecek derecede..

Son düzenleme:

barcan61

Üye
Tepki
6
İsim
barış
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
abo hocam geçmiş olsun bende geçen ilk kazamı yaşadım bacaklarda moralma oldu artık daha dikkatlı kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Turisti
Tepki
36
İsim
Alper Uluoluk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun.

• Beğen

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun! Araba çarpması daha zevkli oluyor. Komple restart atıyor o güne.

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi rüzgarına dayanamadım arabanın bariyere süründüm :D :D
Böyle böyle Enes. Bugün rüzgar, yarın yan aynası çarpar düşürür. Finali ön tamponda yapıyorsun.

• Beğen

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Abi rüzgarına dayanamadım arabanın bariyere süründüm :D :D
rüzgarına dayanamamak? kaçla gidiyodu ki dengeni bozacak kadar? ayrıca, kadro ve jantlarını söyler misin?

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer