Bugün başıma gelenler.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun. Sakin kalmak iyidir. Bizim şiddet uygulayarak ispatlayacağımız bir şey yok. İyi yapmışsınız.

Scudo

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bu olay biz bisiklet kullanıcılarının en çok karşılaştığı olaylardan biridir büyük bir bölümünde haklı olmamıza rağmen olan biteni içimize atıp devam edebiliyoruz ya bu sabır bile artık beni sinir etmeye başladı kardeşim haklı olan sensin neden eziliyorsun ? Sana fiili olarak saldırıda bulunulmuş ortalıkta bunu gören onlarca insan var nefsi müdafanı yapacaksın hiçbirimiz hanım evladı değiliz çek vur demiyorum ama pasif kalmayın lütfen böyle böyle sindiriliyoruz bende çok badire atlattım kusuruma bakmayın haksızlığa hiç tahammül edemiyorum bir süredir biber gazı taşımayı düşünüyorum ancak vicdanım kurusun henüz gidip satın almadım karşımdaki hayvan bile olsa ben ona insan gibi davranmaya gayret ediyorum elbetteki sabır bir yere kadar şimdiye kadar forumda okuduğum sayısız olayın hıncını içimde güçlükle bastırıyorum bizler sadece gitmek istiyoruz kimseye bir zararımız yok aksine fayda sağlıyoruz ama gel gör ki bizi anlayan yalnızca bizleriz oğuz beyin çağrısına kulak verelim en azından aynı istikamette ilerlediğimiz arkadaşlarımıza böyle bir olay gördüğümüzde sahip çıkalım yardımcı olmaya çalışalım herkese geçmiş olsun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
foruma 52135 kişi üye ,,
türkiyenin nüfusu kaç 75 milyon ,75 milyonda 52135 kişi türkiye genelinde bisiklete biniyor bu forumda,
o zaman çok düşük bi rakam ortaya çıkar bu 52135 kişi türkiye geneline dağılıyor izmir artı ankara o zamanda istanbuldan kaç kişi bu foruma dahil onu çıkarmaya çalışsak o da az çıkar herhalde ,bisiklet foruma üye olmayan ama türkiye genelinde kaç kişi demirbaş bisiklet kullanıyor, onada bakmak lazım, sonuç bence bu ülkede o kadarda çok kişi demirbaş olarak bisiklete asla binmiyor durum bu ,,birlik olursak marjinal kalırız ,bi köprü geçişinde en çok 3000 e yakın kişi oluyorsa -bence yetersiz sayıdır bu- ,
15 milyon ise istanbulun nüfüsü orada o gün 30.000 kişi olması lazımda aynen istanbul kilitlenir ...

evet ben genelde hep dikkat ederim sağdan kapı açanlara eğer araç park ediyor ise illaki bir sazan fırlar hemen,
o sazanları hep avlamışımdır tabi durarak ,evet şehir içi böyle malesef, ve hatta başıma çok gelmiştir araç benim yanımdan geçer hemen ilerde durur bi anda kapıyı açacağını bildiğim için hıza ayar çekerim açıkçası şöför kollamaca durumu,
bunların sağı solu belli değil çünki kafaları karışık ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ReşitÇağırgan

Şefim kimse zannetmesin'ki korkdum yada korkacağım ben kendini bilen bir insanım herifi parçalamak geldi içimden yalan yok ama!!!işte aması ne olursa olsun dedim ya ben onu anasına bağışladım ama tek o ve ben olsaydık ne olurdu diye düşünmeden edemiyorum.birimiz hastaneye birimiz karakola ben niye durduysam ona hayret ettim zaten basıp giderdim artık basiretmi dersiniz ne dersiniz bilmiyorum.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Adam seni eziyomuş, sıkıştırıyormuş daha nasıl sakin olucan, en azından 3 saatlik narkoz etkisi yapsaydın adama, illa vur beyine patlat öldür demiyoz. neyse yinede işin iyi tarafına bakalım adam seni öldürmedi, sende adamı. başınız belayada girmedi konu kapandı. en güzeli Allaha havale etmek oda bulur belasını bizden uzak olsun. Bize düşen park edeni gördümmü tedbirli olmak.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar yapmayin Allah askina. Oguz Bey, 12 senedir boks yapiyorum diyor, siz birkac tane caksaydiniz diyorsunuz. Oguz Bey o adama bir tane vursa belki de olecek. Boyle bir olay vaki olursa yumruklar Oguz Bey icin silah olarak degerlendirilecek, normal bir insanin yumruklarindan farkli olarak. Oguz Bey siz en iyisini yapmissiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alp değer tanrıverdi

Nihayet olayı anlayan biri yorumunu yaptı aynen öyle kısaca ölümcül silah'sın mahkemelerde direk olay bu hemen bakıyorlar aldığınız eğitim,yaptığınız sporlar yakın ve uzak dövüş eğitimi felan falan ancak ve ancak şahitler ve nefsi müdaafa durumunda haklısınız.kısaca oldı bitti allah kimseyede vermesin yaşamasın diyorum.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
bu bmwli herif suçlu olmasına rağmen nasıl bu kadar saldırgan ve pervasız olabiliyor ?Hemen söyleyeyim çünkü ya ruhsatsız bir silahı ya sustalısı vardır ve siz 12 yıllık boks tecrübenize güvenerek yumruklarınızı kaldırdığınızda ölümcül bir hata yapmış olursunuz, kancıklığa dağlar dayanmaz demiş atalarımız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir yakup bulut

Farkındayım öyle yada değil ama sonuçda bende 18 yaşında değilim belirli bir yaşdayım artık ya sabır dedik ve geri çekildik tipik zengin bir züppe idi zaten tipinden kıyafetinden aslında şimdi sakin kafa ile düşününce farkına vardım kesinliklede bisiklet ve bisikletci düşmanı.onun asıl güvencesi bana göre arkası sağlam,en azından altındaki araba kendi aracıysa'ki öyle idi 200 milyarın üstünde olduğunu tahmin ettiğim bir araba modeliydi hani param var yollar benim ezerim geçerim felan durumları bide benden en az 10 yaş civarıda küçükdü.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Öncelikle geçmiş olsun. Milleti bilmem ama ben bisikletli birisini gördüm mü direk yardıma giderim; hatta bir kere kadıköye giderken(şuan adını hatırlamıyorum), yol bisikleti olan bir arkadaşla, motorlu kavga ediyor sanıp yanına gitmiştim ama arkadaş kavgayı ayırıyormuş. Aynı zamanda ben sizin yerinizde olsaydım büyük ihtimal adama girerdim, belki yanlıştır, belki doğrudur; böyle konularda eyvallahın yok. Abimin sürekli söylediği lafı söylüyorum; millete sataşma, birgün birisinden sağlam dayak yiyeceksin:)))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Önce dayak atmak için sağlam bir dayak yemek lazım doğru demiş '''bende şu lafı çok severim elin yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış''' Çocukken çok döverlerdi beni çok uğraşırlardı bende çok farklı bir çocukdum hem karakter hemde tip olarak sonra kendi kendime yemin ettim bir daha beni kimse dövemeyecek diye boksa merak sardım o gün bu gündür devam ediyorum ama asla herhangi bir tartışmada ve kavgalı döğüşlü ortamda buna güvenerek kimseyi incitmedim kavgalarım oldu muhakkak ama yinede uzak duruyorum ve duracağım.sonuçda düşünmem gereken bir ailem işim ve çevrem var.