Bugün Aldım: Salcano Astro 29v 19"

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Istanbul Sirkecide bir bisikletciden aldim. Malesef adini hatirlamiyorum. Telefon bolumu cikabiliyor. 50TL etiket fiyati vardi 35TL ye aldim. Kaska da 150 TL yazmislardi 125TL ye aldim.

Edit: Kredi kartı ekstresinden baktım. Yurt Bisikletten Almışım :)

Scudo

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Takalı 2 gün oldu. 1 kez 10KM kullandım. Eldivensiz orjinal elcikler rahatsız ediyordu bunlar rahatsız etmiyor. Markası Plus ancak gercek markamı emin değilim. (link)aynısı var
25TL ye almıştım. Aldıgım yer Sirkeci de Yurt Bisiklet koşede mutlaka görürsünüz.

Sanırım kadro koruyucu almamışsınız. Zincir vurdugunda boyayı kazımasın.

rostk1cq

Üye
Tepki
13
Sanilanin aksine genis sele rahat olacaktir diye bir kaide yok. Bu birazda totoyla sele arasindaki sinerjiye bagli. Onerim ince ve jelli olan seleleri tercih etmeniz. Gule gule kullanin.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun öncelikle. Bu modeli ben de düşündüm ancak sonradan HD fren istediğim için NG450 HD aldım. Şuan için geyet iyi yaklaşık 250 km yaptım.
Ancak sağ pedaldan geldiğini düşündüğüm bir çıt sesi var. İleride olmadı pedalları komple değiştiririm. Astro ile NG450 arasında bayağı fark varmış aslında. Mesela ben maşayı ve lastikleri biliyordum sadece ancak arka göbeğin QR olması, aynakol, gidon boğazı, sele gibi farklar var. Sanıyorum Astro'da kullanılanlar 1 tık daha üst. Bakalım biraz kullanayım da ben de ileride bir şeyler yaparım belki.
Pabuçları değiştirmekle çok iyi yapmışsınız diye düşünüyorum. Fren her şeydir. Giriş seviyesi bir sisteme bile iyi bir pabuç takıldığında performansı bayağı artıyor. Bunu bizzat XC250- V'de test etmiştim.

Size tavsiyem eğer yoksa kadro üst demiri ile gidona bağlanan ön yüzüne telefon da koyulabilen bir çanta almanız. Özellikle eşofman vs. giyiyorsanız telefon cüzdan anahtar vs. içine koyup rahat rahat gidiyorsunuz. Hem Allah korusun bir düşme anında telefonunuz bir nebze daha da güvende olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tekerin 2.20 olduğunu okuyunca bisiklet adının hakkını veriyor dedim :D tekerinize taş değmesin

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Fren bacaklarını sıkan tellerin tozlukları yerlerine takılı değil. Fotoğraflarda gördüğüm kadarı ile. Bu bölüme dikkat ederseniz V fren her türlü işinizi görür. Tozluklara dikkat güle güle kullanın. :harika:

OkanSo

Üye
Tepki
19
İsim
Okan Somuncu
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@yollarbenibekler usta ben de ng450 hd veya ng350 hd alacağım bir kaç güne. sirkeci'de yurt bisikletten mi aldınız? ayarı falan iyi yaptılar, demişsiniz de ben de orayı tercih ederim ona göre.

OkanSo

Üye
Tepki
19
İsim
Okan Somuncu
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Teşekkür ederim.

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
9
@yollarbenibekler hocam öncelikle merhaba bende bugün saraçhane bisikletçiler çarşından 1050 tl ye salcano astro 29 v aldım yaşım 16 boyum 1.75 adam bana 21 kadro verdi ayaklarım ucu ucuna yere değiyor sizce bir sorun olurmu gelişme çağında olduğum icin pek takmıyorum peki sizin boyunuz kaç ve bisikleti kaç tl ye aldınız ?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kaptanreis60 2 saat kadar önce de söyledim tekrar söylüyorum, o bisikleti iade et kardeşim. Etmezsen de yarın bir gün burada dizim ağrıyor, bileklerim ağrıyor omzum ağrıyor şeklinde konu açma lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Cheetin

Carcass06

Daimi Üye
Tepki
199
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
@kaptanreis60 ayağın kadro üstünde yere ancak değiyorsa iade et. Kadro üstünde rahat yere basabilmen gerekli.

• Beğen
Tepkiler: Cheetin