Bu sınavda şifre değil cevapları söylüyorlar

Scudo

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Kayıt
28 Temmuz 2010
Mesaj
1.408
Tepki
1.259
Şehir
İstanbul
YGS skandalıyla ilgili bir iddia da Emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ten. Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, YGS'deki şifre olayının arkasındaki esas nedenin Harp Okullarını ele geçirmek olduğunu ileri sürdü. Ertürk, "Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ordusu olarak kalmak istiyorsak Genelkurmay Başkanlığı bu konuda derhal önlem almalı" dedi.

ÖSYM Şifreyi İtiraf Etti

Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevini yürütürken, rütbesinde bekleme süresini doldurmasına rağmen 2010 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantılarında terfi ettirilmemesine tepki göstererek istifa eden Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, memleketi Trabzon'dan yayın yapan bir internet sitesinde politik değerlendirmeler yazmaya başlamıştı. Ertürk, 13 Nisan 2011'de 'Haber 61' adlı internet sitesinde yayınlanan 'Bozacının şahidi şıracı' başlıklı yazısında Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki (YGS) şifre skandalını değerlendirdi.

ÖSYM'nin sınav işinde bir dümen çevirdiği konusundaki kanaatinin yüksek olduğunu vurgulayan Türker Ertürk, "Bugüne kadar ne yaptılarsa bundan sonra da aynını yaparlar. Bunların ne yazık ki sicilleri bozuk. İki tür yöntemleri var; akılı ve zeki çocukları küçük yaşta zehirlemek ve onlar yönlendirerek devletin içinde yetkili yerlerde yuvalanmalarını sağlamak. Bu yöntemin en büyük dezavantajı uzun süre ve emek alması. Diğer yöntem ise, yeteneksiz ve niteliksiz taraftarlarına haksız rekabetle (kopya ve şifre) devlet içinde yuvalanma imkanı sağlayacak okullara giriş imkanı sağlamak. Konu yargıya intikal ettiği halde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız, 'İkna olduk' diyorlar. Bu yargıyı etkilemek değil midir? Ben ise ikna olmadım. Bir dalga dubara çevrildiğine inanıyorum. Bunlar iktidara geldikten sonra tüm sınavlarda şaibe var. Anımsayın geçen seneki KPSS sınavını. Ayrıca dün itibarıyla adaylara mektup gönderilmiş olup burada 'Bazı sorularda şifrelemeler var, sehven yapıldı' deniliyormuş. Ben de diyorum ki, 'sizin siciliniz bozuk. Bu nedenle halk inanmıyor.' Bu sehven sakın Tğm. Mehmet Ali Çelebi’nin telefonuna yüklenen terörist numaraları gibi kasten olmasın?" dedi.

Harp Okulu Uyarısı

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Harp Okullarının da ÖSYM sınav sonuçlarına göre öğrenci aldığını hatırlatarak, "Bu şifre olayının arkasındaki esas nedenin bu okulları ele geçirmek olduğuna kesin olarak inanıyorum. Kara Harp Okulu için tehlike daha yakın, çünkü onlar ilk sınav neticelerine göre öğrenci alıyorlar. Bu nedenle eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ordusu olarak kalmak istiyorsak Genelkurmay Başkanlığı bu konuda derhal önlem almalı" ifadesini kullandı.
 
Kayıt
5 Nisan 2011
Mesaj
65
Tepki
14
Şehir
İstanbul
asıl sorun şimdi sınav iptal eilcek mi edilmiyecekmi
aslına bakarsanız her sınavda değişik şifrelemeler kullanılıyor elimde bulunun 2-3 öncesinin test kitabında denedim bu mod medyan yöntemiyle vey sıralamayla br çok soru çözülebiliyor
Bide arkadaşımdan duyduğuma göre baz kişilere bu sınavda mod medyan çıkıcak diye msj atılmış nekdar doğrudur bilinmez ama
 
Yukarı Alt