Bu lapierre bisikletler nerede üretiliyor?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.Sorum kısa ve net.Lapierre, Fransız malı biliyorum ve Çin'de üretiliyor çoğu modeli.Ama ne yazık ki Accell bisiklet'in.Accell Bisiklet bana göre Bianchi gibi efsane bir marka'nın bisikletlerini market bisikleti gibi ülkemiz'de satan bir firma.Yani bir markayı yerle bir ediyor.Yurtdışı Bianchi modellerine bakarsanız ne dediğimi anlayacaksınız.Lapierre'nin de Türkiye'de olmayan modelleri var ama konu bu değil yani aynı şey değil.Forum'da bir arkadaş Lapierre bisikletler Manisa'da üretiliyor demişti.Bilmediğim için yorum yapamıyorum doğru mu değil mi ama sorum şu: Lapierre Audacio 400 alacağım ve bu bisiklet tam olarak nerede üretiliyor? Bilen birileri cevap verirse sevinirim, tahminlere gerek yok.Bisiklet alacağım neyi seçeyim diye diye gına geldi artık ve bu bisiklet son kararım.Yardımlarınızı bekliyorum, cevaplar için şimdiden teşekkürler. :srnsml:

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Lapierre is a French (link) manufacturing company based in (link).(link)(link) and its bicycles are made in China, with some assembly in France.(link)

(link)

Yani özetle parçalar Çin'de üretilir Fransa 'da birleştirilir diyor @Uptown Cyclist
Çin'de üretilmesi kötü anlamına gelmiyor, bir araba dergisinde okumuştum, Mercedes'in ve Bmw 'nin bazı modelleri de Çin'de üretiliyor.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil ibrahim duran Cevap için teşekkürler.En ama en sonuna kadar okudum Wiki'yi.Manisa'ya dair hiçbir şey göremedim zaten.Forumda öyle bir şey dendiği için sormak istedim.Bilginiz var mı acaba bu konuda? Ya da bilgisi olan başka biri?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Toyota'da sonuçta bir Japon Markası ancak Sakarya'da üretiliyor birçok arabası orası ayrı neyse. Lapierre,Bianchi,Carraro,Mosso,Whistle,Ghost gibi ülkemizde orta sınıfa hitap eden bu markaların şu anda Türkiye için distiribütör bisikletçisi ve aynı zamanda imal eden bisikletçisi Accel Bisiklet'tir. Ancak bu markaların bir kaç bisikleti özellikle (Lapierre,Ghost,Bianchi) yurtdışından temin ediliyor ve şubelere az da olsa geliyor. Ama şu konuda tam emin değilim imal mı ediliyor yoksa parçalar monte mi ediliyor bu konu önemli gerçi imal edilse de pek önemli değil. 3000₺'lık bir Lapierre'in 500 liralık bir Bianchi'yle aynı kadro kalitesinden yapılması mantıklı değil tabii ki. Benim de 2 sene önceki ilk gerçek bisikletim Carraro CRS 600'dü. Son derecede memnundum

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Accell Bisiklet'in merkezi Manisa Vestel'in yanında olduğu için orada üretiliyor sanmışlar. Yani şirketin ofisi Manisa'da. Tüm bisikletleri yurtdışından getirtiyorlar. Burada üretilse de Çin'de üretilse de değişen birşey yok. Sonuçta argesi neyse malzemesi ve birleştirmede kullanılan parçalar dünyanın her yerinde aynı oluyor. İş satın aldıktan sonraki desteğe bakıyor. Accell'e güveniyorsan al. Yoksa diğer markaları araştırmaya devam...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Korktuğum olay Lapierre bisikletlerin de ayağa düşmesi.Böyle bir şey olmadığı sürece sıkıntı yok benim için.Bianchi öyle şu and ne yazık ki, sokak arası bisikletçiler ben distribütörüm diyor.Lapierre de Accell'in olduğu için böyle bir şey olması korkusu var.Markaya karşı hiçbir şeyim yok aslında

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Halil EROĞLU
Aklımın en ucunun ucunun ucunun ucundan geçmedi o marka.Aklima bile gelmedi.Lapierre olmazsa biraz daha koyup Focus alacağım zaten.

Tepki
47
Bisiklet
KTM
Lapierre markası Accell manisa farkasında A'dan Z'ye demonte gelir ve burda monte edilip pazara sürülür arkadaşlar :) İmal etmekle montajı karıştırmayın imalatı çin vb gibi kadro üreticilerinden jantseti vs shimano vs grup setler o şekilde burada yapılan iş parçaları bir araya getirmektir.

@Halil EROĞLU

Ofis değil , 4 tane üretim hattı olan bir fabrika. Tr deki çoğu bisiklet üreticisinden büyük bir fabrikadır ayrıca :) Aynen dediğin gibi desteklerine ben güveniyorum ama illa takıntı varsa montajı da yurtdışında olacak diye o zaman Lapi bu isteği karşılamaz.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevaplar için teşekkür ederim her ne kadar gereksiz bir kaç mesaj olmuş olsa da.Gereken cevabı aldım teşekkür ediyorum herkese

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Bir arkadaşıma bisiklet bakmak için Feneryolu'ndaki Accell bisiklet mağazasına gitmiştik bir zaman. Eski mevzu. Sahibi (ya da işletmecisi miydi hatırlamıyorum) Accell gruba ait tüm markaların (yani Lapierre de dahil) Manisa'da montajlandığını söylemişti. Arkadaşa full XT bir Carraro bakmıştık. Bu meseleyi duyunca vazgeçti. Gidip karşısındaki Velespit mağazasından Deore'li bir Trek almıştık.

Takıntı denmiş ama arkadaşın bu konunun üzerinde durması normal. Hayatında çok önemli bir yere koyacağı, ona bolca anlam yükleyeceği bir ürün alacak. 3.000 lira para verip de ne idüğü belirsiz bir bisiklet yerine içine sinen bir model almak istiyor belli ki.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berk Karaca
Çok teşekkür ederim.Yorumlara bakılırsa beni tam olarak siz anlamışsınız.Takıntıyla alakası yok aldığım ya da neyse alacağım şeyin tam olarak nerede yapıldığını bilme hakkım var.Tekrardan teşekkür ederim ben, bütçeme göre başka bakacağım olmazsa zorlayıp focus alırım

• Beğen
Tepkiler: Berk Karaca

ss80MTB

Üye
Tepki
45
İsim
Seçkin Ş.
Bisiklet
Ghost
@Uptown Cyclist

Ghost kullanıyorum kadrosu alman ama birleştirme Manisa diyorlar v.s v.s benim için önemli olan kadrodur çünkü diğer herşey oem oluyor yani trek alırsınız ama vitesler tourney dir ümit bisiklet vardır vites xt dir veya yaparsınız olay tamamen kişisel. mesela ghost 1150 yi satıp 2000-3000 bile alabilirdim ama üstünde oynamalar yapmaya başladım. Bakalım nereye kadar dediğim gibi her şey kişisel karar. Bana göre de xt bile olsa kron alınmaz mesela ama o bana göre.

• Beğen

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Uptown Cyclist

Rica ederim. Sonuçta hepimizin tecrübe ettiği durumlar bunlar. Focus alabiliyorsan hiç düşünme ve mümkün olduğunca zorla kesinlikle. İlk yol bisikletim Focus'un Variado (şimdiki Culebro) modeliydi. Kadrosundaki kalite farkını kesinlikle hissedebilirsin.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Accell'den daha önce Lapierre Audacio 400 satın aldım. Firma ile yaklaşık 2 yıllık bir tanışıklığım var. Şu an kullandığım yol bisikletimi de onlardan satın aldım. Herhangi bir olumsuz yanlarını "ben" görmedim.

Ürünlerin (Lapierre,Cube) yurt dışından gelip burada montajlandığını biliyorum. Yerinizde olsam Audacio 400 yerine size daha önce önerdiğim KTM modellerine bakardım. Lapierre de karar kıldıysanız Sensium serisine yönelin derim.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Erdal YILMAZ
Cube'da mı burada montajlanıyormuş? Enteresan.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berk Karaca

Gurupset dışında kalan parçalar olabilir. Yerinde gidip görmek lazım aslında.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçemi o kadar zorluyorum ki hala üstüne koymak için çalışıyorum.Focus olursa culebro sl 3.0 olacak.Nakit 3200 falan olur sanırım. KTM strada 1000 de kaliteli oldukça ama renk olarak falan Focus daha güzel geldi. Ghost düşünmedim derken yol bisikleti yaptığını bilmiyordum bile.Sanirim fark etmeden yanlış bir tavırla söyledim.Kalitelidir elbette yoksa bu kadar insan kaliteli deyip durmaz.Kron a ben de 3000 vermem ayrıca katılıyorum yani.Tavsiyeler için de çok çok teşekkür ederim herkese :) Yorumlarınız değerli benim için.Yazim hataları varsa özür dilerim, telefondan yazıyorum -_-