Bu Kadro Kıymetli midir?

umito

Üye
Tepki
96
Merhaba;

Bu kadroyu bugün aldım.Hoşuma gitti.Uzun zamandır Bir fixie toplamak istiyorum.Sizce yapacağım masrafa değer mi? Bu kadro işime yarar mı?

Şimdiden teşekkürler.

IMG_2133.JPG IMG_2134.JPG IMG_2135.JPG IMG_2136.JPG IMG_2137.JPG IMG_2138.JPG

Dosyalar

Scudo

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Kadronuz çok güzel ancak drop-out'lar sanırım dikey. Bu yüzden gerdirme payı yok ve zincir ya kısa gelecek ya da bol kalacak. Ama bu tarz drop-out'lu kadroları da fixed gear'a dönüştürenler var. Biraz zahmetli ve elinizde malzeme olması gerekir..

• Beğen
Tepkiler: Uğur S. ve umito

umito

Üye
Tepki
96
@Berk Mercancı
Ya gerçekten ben o konuyu atlamışım , drop out problem olacak ,ben farklı bir kadro üzerine araştırmaya devam edeyim.teşekkürler.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@umito İmkanınız varsa deneyin derim. Atıyorum 42/16 oranını denediniz zincir biraz kısa geldi. Half link denilen yarım zincir baklalarından eklersiniz belki tam gelir. Olmazsa aynı orana yakın olan 48/18'i denersiniz, olmazsa half link denersiniz yine. Bu şekilde kombinasyonları denemek lazım bu kadroyu fixed gear yapmak için.

• Beğen
Tepkiler: umito

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Selam,
Kadro set'in drop-outları @Berk Mercancı 'nın da bahsettiği gibi semi-vertical droplarında dolayı fixie bir dönüşüm için drive-train üzerinden tölerans edilmesi gereken dişli ayarlamaları ve kullanılacak zincire göre gerginliğin hassas ve tam kararında olması gerekir, ki bu konuda da half-link bir zincir kullanımı bir noktada yardımcı olabilir.
Kadronun durumuna gelince orta ve biraz ortanın üzeri bir işçiliği var gibi, künye ise sonradan yapıştırılmış. Columbus Thron bir yana custom modeli olması malesef ki olanaksız.
Kolay gelsin.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Merhaba,

Kadronuz güzel bir kadro. Ben bir yol kadrosunu bir fixie ye dönüştürme fikrinden eskiden beri hoşlanmıyorum ancak yine de yardımı olursa dönüştürebilmek için bir fikir vereyim. Aşağıda resmini eklemiş olduğum "fixie chain tension" lar ile bu tip drop-out bulunduran kadroları singlespeed olarak kullanabiliyorsunuz. Bunları çeşit çeşit tasarımlarda bulmak mümkün. E-bay gibi siteler üzerinden temin edebilirsiniz.

http://www.velosolo.co.uk/pictures/DSCN4300.JPG

umito

Üye
Tepki
96
@Dogukanaksu

Siz daha iyi bilirsiniz tabi ama google da aradıgımda Columbus Thron diye bendeki kadronun aynısı cıkıyor yani orjinal oldugunu düşünmekteyim.

image.jpg image.jpg