Bu ikili sizce nasıl? Deore-xrs 030

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba, salcano xrs 030 kadroya linkteki seti takmayı düşünüyorum. Beyfendi ile görüştük, son bir sizin fikrinizi de almak istedim. Şehir içinde, turlar için kullanacağım. Görüşlerinizi bekliyorum.
(link)

Scudo

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Emre.yıldırım

Xrs030 yol bisikleti kadrosu olduğundan dolayı tiagra gibi yol bisikletine yönelik malzeme kullanmanızı öneririm. Bu setin hemen hen aynısından dağ bisikletimde kullanıyorum ve bazen hızlanmada vitesler yetersiz kalabiliyor. Bence tiagra ayarında bir set düşünün.

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
Yol bisikleti kadrosuna MTB Grup seti:kötü:
Onun yerine en kötü söyle bir şey yapın
(link)

Sanane kardeşim ben illede Deore istiyorum diyorsanız da yine de o satıcıdan almayın bence
(link)

625 TL - kargo ücretsiz.

Not: Erdoğanları tanımam etmem.

Edit: Sanırım XRS 030'da Tiagra veya Apex var (Sora'dan iyidirler). İlk seçenek boşa çıkar.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre.yıldırım Deore set satan birisi bunun MTB grup seti olmadan siz sorduğunuzda sadece "evet uyar bu parçalar" dediyse sizi kazıklamak ya da elinde kalan parçaları elden çıkarmak istiyordur bu kadar net.

Ancak siz illa yol bisikletinde bu seti kullanacağım derseniz işinize yaramaz. Çünkü diş oranları yetersiz bir yol bisikletine göre. Yol bisikleti setlerinde rubleler 11-25, 11-28 şeklinde aynakolları ise 34-50, 39-53 gibi daha çok performansa, yüksek hıza dayanan dişli kombinasyonlarına sahiptir. Alacağınız set ise dağ tırmanışları, inişlerde kolaylık insanı zorlamayacak şekilde ruble 11-32, 11-34, 11-36 aynakol ise 22-32-44, 22-32-42 oranlarına sahiptir. Bence bu set yerine yol bisikletine işinize yarayacak sora seti alabilirsiniz. (İlla MTB grup seti takacağım derseniz de aynakolu 28-38-48 olsun :))