Bu fren vites kolunu nasıl düzeltebilirim ?

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
Geçen gün dual control sisteme sahip bir bisiklet sahibi oldum. Ancak sol fren-vites kolunda yamulma var. Bisikletçilere sordum hiç oynama oynadığın an kırılabilir dediler.Diğerleri ise ben mesulet kabul etmem sende bakarsın deneriz dediler.Uzun lafın kısası ben bu kolu düzeltmeye çalışayım mı ? Yoksa buraya birşey uydurabilir miyiz ?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Dosyalar

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kolu yerinden sökebilirsen bir de sanayideki kaportacıları dene derim. Isıtarak falan düzeltiyor onlar, işe yarayabilir. Ama kol (sadece metal kısım) oradan sökülür mü bilmiyorum.

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
Sanayide tornacı bir abiye gösterdim .Kolu düzeltmeye çalışırken kolun kırılabileceğini söyledi. O yüzden artık böyle kullanıcam :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ısıtarak düzeltilirse kırılmaz tekrardan boyanarak yerine takılabilir. bahsettiğiniz yer çok küvvet aldığında kolay kolay kırılmaz.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Benim de motorun ön koruma demirini götürmüştüm düzeltmesi için, bana da aynısını demişlerdi. Demir çok ince, delinebilir ya da yırtılabilir demişti. Ben de olduğu kadar, olmazsa da olmaz dedim. Kendinde malzemeyi kullanılamaz hale getirirse diye bir sorumluluk bırakmadığım için rahat rahat yapmıştı. Ama işin aslı; kol kırılır mı kırılmaz mı ben bilemem bu yüzden yanlış da yönlendirmek istemem.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
oksijen kaynağının şaloması ile veya pürmüz ile hafif ısıtılarak düzeltilirse sorun olmaz. tabi ustanın kaliteside ayrı bir faktör.

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru Kol için henüz çözüm yolu bulamadım.Anlayan birileri var ise yardımcı olsunlar istediydim ama :D