Bu Filmi Heycanla Bekliyorum

Barbaros

Forum Demirbaşı
Kayıt
16 Eylül 2004
Mesaj
593
Tepki
193
Şehir
İstanbul
http://www.e-kolay.net/sinema/images/film/alexander-189.jpg

Bayağı güzele benziyor heyecanla bekliyorum.... :eek:

Büyük İskender

(Alexander)

Gösterim Tarihi: 26 Kasım 2004

Yönetmen:
Oliver Stone

Oyuncular:
Colin Farrell, Angelina Jolie , Val Kilmer ...

Tür: Macera/dram/savaş

Yapım Yılı: 2004


Oliver Stone'un yönetmenliğini yaptığı, Colin Farrell (Büyük İskender), Angelina Jolie (Olypias), Val Kilmer (Philip) ve Anthony Hopkins (Ptolemy) gibi oyuncuların yer aldığı Büyük İskender, bilinen dünyanın %90'ını henüz 25 yaşında fetheden gelmiş geçmiş en iyi liderlerden biri olan İskender'in gerçek yaşamından uyarlandı.

Film, İskender'in hayatına; annesi Olympias, babası Philip, savaş kumandanı ve dostu Hephaestion, karısı Roxannne ve generali Ptolemy ile ilişkilerine odaklanıyor. Hıristiyanlık öncesinde, sosyal geleneklerin ve ahlak analayışının bugünkünden farklı olduğu bir dünyada geçen film, idealler ve ihanetlerin öyküsünü anlatıyor.

İskender'in Makedonya'dan Pers egemenliğinde bulunan Batı Asya'ya gelişiyle başlayan film, İskender'in nasıl bir efsaneye dönüştüğünü ve zirvedeki yalnızlığını gözler önüne seriyor.
 
Scudo

MoHiCaN

Üye
Kayıt
11 Aralık 2004
Mesaj
4
Tepki
1
evet benimde heyecanla beklediğim bir film. güzele benziyor. bu arada baktıki hollywood asya tarihinde muhteşem gizemler yatıyor bu aralar acaip ilgilerini çekiyor bakalım bundan sonra ne çıkcak... son samurai , troy fln. hadi hayırlısı ;)