Bu devirde Merida almak mantıklı mı?

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Ful tiagra setler salcano carraro vs 2100 tl ama meridada ful tiagra setler 3500 tl degermi sirf kadri icin meridaya

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scultura 300 diyorsanız eğer bence değer.Denemek için sürmüştüm çok da güzeldi.Düşünüyorum ben de hatta

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
3500 tl ye full 105 set bisiklet alınır tiagra için değmez bence.

• Beğen
Tepkiler: M.J.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Maliyet farkı aradaki fiyat farkı kadar değil ama salcano kadroyu ülkeye ara mal olarak sokar merida bisiklet olarak. 600 tl yi bu farka verirsiniz 1000 tl yide kadro içinden geçen vites fren tellerine ödersiniz birçok yabancı marka bu özelliği 5000 tl gibi satılan bisikletlere koyar ama merida da nerdeyse standart. Ayrıca merida daki işçilik bakınca görünüyor.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada 105 setli model olan Merida Scultura 400 var o fiyata.Eminönü'nde(İstanbul) sormuştum nakit alımda 3570 TL olur demişti satıcı

rata

Üye
Tepki
54
Bisiklet
Salcano
Araştırmalarıma göre o fiyatlara çıkacak olsam şunu alırdım :
(link)

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Kişiden kişiye değişir elbette ama bence; kesinlikle değmez. Bunu sadece prestij konusuna dayanarak söylüyorum. 3500 TL verip Tiagra setli Trek ya da Cannondale alacağım deseniz hiç yadırgamam. Ama o fiyata neden Tiagra ve neden Merida?

Aynı fiyata Scott, Cube, Focus gibi markalardan 105 setli bisiklet alabilirsiniz. Ben o üç markanın 105 setli bisikletleri arasında kalmıştım. Fiyatlar üç aşağı beş yukarı anı. Tabi tercih meselesi. Kişi ile marka arasında duygusal bağ oluştuysa dengeler değişir.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Olması gereken reel dolar değeri eylül 2014 te 4.03 lira. Ama dolarizasyon sebebiyle dolar şimdilik 2.7. Eğer bu yaz sonuna kadar karar vermezseniz eylül ekim gibi fed faizi yükseltince dolar 3.2-3.5 aralığına çıkacak. .hesabınızı bunà göre de yapın.

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Patatesin kilosu zaten 6 tl siz nerede yaşıyorsunuz?
Bu arada Merida çok başarılı, istersen biraz araştırıp uygun fiyata düşürebilirsin(ben öyle aldım). Kesinlikle scott, trek, cannondale den aşağı değil, Canyon dersen başka tabii...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de Merida'nın gayet iyi olduğunu düşünüyorum kalite anlamında Cannondale gibi markalarla bir midir bilemem ancak başarıları olan profesyonel yarışlarda da yeri olan bir marka sonuçta.Diğer taraftan, F/P olarak Canyon'un daha iyi olması Canyonu diğerlerinden daha iyi yapmaz.Yabancı forumlarda mesela çok var Canyon ve Cannondale kıyaslamaları çoğu yorum Cannondale diyor.Canyon sadece ucuz diye kendini avutma diyenler bile var(Benim görüşüm değil yanlış anlaşılmasın da).Biraz daha ver Cannondale al diyenler çoğunlukta.Canyon kullanmadım ancak yine de her koşul da az daha fazla verip Cannondale alırdım Canyon yerine.Siz de Merida alabilirsiniz bence iç rahatlığıyla, dandik falan değil

ioalici

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Arkadaslar Ekim 2015i cok zor gecirecegiz. Belki erken secim vs. ekonomi cok kotulesecek. Eger bu 3500TL elinizdeki paranin %5inden azsa, halihazirda bisikletiniz yoksa ve ulasim icin de kullanacaksaniz alin. Yoksa bence para harcanacak zaman gecti. 105 set alin, bir kez para harcayin. Canyon, Cube iyidir.

mergin

Daimi Üye
Tepki
143
İsim
mehmet ergin
Bisiklet
Mosso
Merida kadrolari sordum. Aluminyum kadro karbon masa scultura 400 kadrosu 450$ bu kadroyu alip elimdeki salcanonun sora sistemini takmak gibi bir fikrim var. Sonraki zamanlarda da jant+lastik değiştirip iyi bir bisiklet elde etmis olabilirim diye dusundum. Ama sora set kotu mu olur diye düşünüyorum.

Tepki
18
İsim
Abdullah Şengül
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda bi konuda görmüştüm Ümraniye'de Enes Bisiklet diye bi firma varmış. Yetkili mustafa bey. Merida ve Sedona yetkili satıcısı. Ayın 15'ine kadar mevcut dolar fiyatını %20 indiriyor ve dolar kurunu 2,4 ₺ olarak hesaplayarak satıyor. Forumda araştırırsanız bulursunuz. Mantıklı olabilir ✌

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Bir kadro için 1000 veya 1500 tl fazla bir para vermeyi göze almak başka bir düşünüş şekli. Böyle bir maddi rahatlığım olsa acaba yapar mıyım diye düşündüğümde kesinlikle hayır cevabını kendime verebiliyorum. Alan arkadaşlara pek bir şey diyemeyeceğim sonuçta tercih meselesi.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesinlikle alınmaz.
Dolar kuru ile de alakalı değil.
Giriş seviyesindeki tiagra setli bir bisiklet için o para verilmez.
Bahsettiğin paraya en az 105 setli karbon maşalı bir bisiklet alabilirsin, hatta peşin verebileceksen 2. el karbon bir makine bile bulabilirsin.

Tepki
18
İsim
Abdullah Şengül
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ucuz fiyata tur bisikleti ya da yol bisikleti tavsiyesi olan var mı? Konu açamıyorum yardım lazım

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Salcanonun 8.5 kg olmasi dogrumudur karbonlar bile 8.5 falan