Bu bisiklet nasıl adam olur?

Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bisiklet düşünüyordum biraz araştırma yapınca bu forumu buldum. Forumda 7 gün kadar dolaştım ve eski bisikletlerini yenileyen arkadaşlara rastladım benim bisikletim çok eski değil düşündüm bir süre şu fikre vardım arkadaşlar kadrom çelik bunu şehir bisikleti kadrosuyla değiştirip kullamayı planlıyorum ruble yeni değiştiği için şimdilik buna idare edip ilerde daha yüksek vites seçeneklerini geçmeyi düşünüyorum sorularım şunlar

1) Fiyatı 250 ile 350 tl arasında tavsiye edeceğiniz kadro var mı
2) Rahat sele tavsiyesi arkadaşlar

https://i.hizliresim.com/DRXD56.jpg

Şimdiden Teşekkür Ederim

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
bisikletin bütün donanımını yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz. 2.el olarak aluminyum kadro bakabilirsin bu fiyatlara bulunur

Tepki
26
Bisiklet
Batus
250-350 tl ye fiyata kadro almaktansa bu fiyata başlangıç olarak çok güzel alüminyum kadro ikinci el bisiklet bulabileceğinizi düşünüyorum

Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
@Melih Çolak
Ön Değiştirici: Sunrun yazıyor sadece
Arka Değiştirici: Üstünde Shimano TZ altında ise Shimano Tourney
Krank Takımı: Bir şey yazmıyordu
Ruble:Shimano HyperGlide
Vites Kolu: Shimano RevoShift
Fren: Mekanik Disk Fren
Jant: 28 inch

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Jant bence 26 inç çift amortisör lü 28 inç bulmanız zor 29 inç olur onun da donanımı daha iyi olur
Kardeş kadroyu değiştirmek istiyorsan önce kendine sor şuanki bisikletin donanımı sorunsuz beni idere ediyor mu eğer öyle ise kadroyu değiştir
yoksa önce kadro değişir sonra disk fren ler sonra jantlar pert olur bir ara ön göbek dağılır
sonra da aktarıcı sorun verir
yani toplamda neredeyse sıfır bisiklet parasına ulaşır harcama
Bence temiz bir ikinci el bul kafana göre
o zaman a kadar da bununla idare et
yada ucuza bir kadro bul ekipmanı ona aktar.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletinizin jantlarinin 28" oldugundan kesin eminmisiniz? Bisikletiniz MTB. Bu kadroyu degistirmeye degmez ve üzerindeki cogu parcalarin sehir bisikletine uymaz. Mesela jantlar ve masa vs. vs.

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Erdem Yayla sele için kullandıkça alışıcaksın bence ve pozisyonunu iyi bir şekilde ayarlayarak
diğer konuya gelirsek bunu satıp üzerine iki üç birşeyler koyup ikinci el bir mtb almanı öneririm

Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
@dr_mrh
@Murat Cömez
@Yiğit Kirazpınar
Hocam pardon öncelikle 26 inch olacak ben bu bisikleti şehirr bisikleti yapmayı düşünüyorum arka amortisör olmasın maşalar ile kadroyu değiştirmeyi düşünüyorum sizce olur mu ve son soru satarsam sizce kaç para eder

Teşekkürler

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sahibinden com da benzeri aletler 150-250 civarında üzerine zaman para harcamak yerine 400 tl ye çok iyi olmasa da en azından doğru yapıda ürünler bulabilirsiniz . Formatı size uyar mı bilmem ama cloud butler reklamı gördüm forumda 399 tl. Düşünmeye değer... kolaygele

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bakiniz, bu bisikleti sehire dönderemesiniz sadece masa ile kalmiyor yanina jant setide almaniz gerekiyor. Ve alacaginiz kadroya sele borusu olacakmi, furj takiminizi kullanmak icin eski bir kadro almaniz gerekiyor cünkü sizin bisiklet 1" furj takimina sahip.
Dedigim gibi daha neler olmayacak allah bilir, yani bir ton masaraf sonuc ise birseye yaramayacak.
Siz bu bisikleti satin (ederi 100 civar) ve üzerine 30-400 daha ekleyiin ve saglam ikinci el birtane alin.

• Beğen
Tepkiler: Reha Oğuz Altuğ

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Forum konularında detaylı yorumlar da mevcut bir aratırsanız eminim bulursunuz. Yukarda murat cömez de detay vermiş üstad haklı. Elinizdeki bu alet sizin aradığınız bisiklet değil. Belki abartıyor olacağım ama dodge kamyonetten bozup cabrio golf yapmaya çalışıyor olacaksınız buna zaman harcarsanız.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Erdem Yayla evet dostum yazılanlara katılıyorum 1 kuruş bile masraf yapma buna güzel alüminyum kadrolu 24-27 vitesli bir bisiklet almanı tavsiye ediyorum

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@Erdem Yayla
sadece kadro yu 28 yapayım
jant lastik de değiştiriyim derseniz en az 350 400 harcarsın bir de şu anki disk freni de kullanırım dersen sıfır city fun 70 ya da city life 30 al daha iyi
ama 26 jant şehir bisikleti yapabilirsin
Arka da disk fren olmazsa uygun bir fiyata çıkar
1 inç kadro bulursun , ikinci el dahi olur maşa aynı kalır, furş takımını sıfırlarsın ama eskisini atma 10 tl falan bir de ince lastik takımı 26x1.75 olur
ufak tefek ayrıntılar kalır tellerin değişimi orta göbek değişimi gibi maşa aynı kalsın
disk frenli sabit maşa pahalı olur

yusufaksu

Üye
Tepki
8
İsim
yusuf aksu
Bisiklet
Specialized
Yanlış anlamayın lütfen bir ata sözü var. Eşeğe altın semer vursalar, eşek yine eşektir. O sebeple yapacağınız masraf boşa gitmiş paranız olacaktır. Satıp yerine daha uygun bir bisiklet almanızda fayda var.

Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
Bu bisiklete boşuna masraf yapmamaya karar verdim onun yerine ikinci el temiz carraro 225 buldum onu almayı planlıyorum ama öncelikle bunu satıcam