Bu ağrının sebebi nedir ?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Murat Cömez alması gerekmiyor zaten almıyorda ama mtb nin tam olarak ne olduğunu bilmesi gerekir.
Birincisi belgesel fragmanı.
Ikinciside mtb ile aslında neler yapıldığı ile ilgili kısa bir film. Bu filmde gördüğünüz yerlere benzer yerlerde gezmiyorsanız yanlış bisikletin üzerinde yanlış yerdesiniz demektir. Araba askısı alıp gitmeyi İstanbul'a göre söyledim ha ben Karadeniz Yaylası'nda yaşıyorum Kapıdan çıktım mı dağdayım diyorsanız arabayada askıyada ihtiyacınız yok.

Scudo

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
bisikletin geometrisi dirseklerinizi kırarak kullanmanıza izin vermiyorsa dirseklerin düz durması ve gidonu çok sıkı tutmanız yoldan gelen şokun bilek, dirsek, omuz ve boynunuza iletilmesine neden olur. bütün bu tavsiyeler işe yaramıyorsa bir doktora görünün. sorunu sadece bisiklet kullanımında yaşadığınızı düşünürsek bu doktor bir spor hekimi olsun. gerekirse ücretini vererek tedavi görün ve derdinizi gereğince anlatın. normal randevu alarak bir devlet hastanesine giderseniz iş yükünden ve diğer vakaların daha şiddetli olmasından dolayı sizin sıkıntınıza gerekli özeni göstermeyeceklerdir. yürüyemememe rağmen röntgende dikkat etmediği için göremediği femur başındaki bariz çatlak-kırık arası oluşuma koşuşturma içinde yumuşak doku zedelenmesidir bu diyen bir hekimle bizzat karşılaştım.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@pietro Leatherchest otopedik rahatsızlıklar iş yada trafik Kazası sonuçu değilse devlet ödemiyor. Yani mtb alıp asfaltta kendini parçalayan arkadaşlar zengin.
Ayrıca ne zenginler görüyorum ben İstanbul'un göbeğinde Cihangir'de dar sokağa sıkışmış dönemeyip çekici Çağıran jipler var. Jipe bir ev parası bayılıp gidip LPG taktıran zenginler var yani bana aynı geliyor 8 binlik dh la Kadıköy sahilde gezen adam. Bu arada yanlış anlaşılmasın mtb sahibi olmayalı 25 seneden fazla oluyor.

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@Zekeriya Çab
25 sene önce mtb varmıydı yav :)

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Vardı siz bilmezsiniz tırcılara 3 bisiklet parası verirsen getirirlerdi.@inndream o belgeselde var zaten ilk mtb woodstock denilen bir konserde orataya çıkıyor orada işe uyanan adamlardan biri 82 ilk Fabrikasyon mtb yi üretiyor 88 de dünya mtb ile tanışıp kimsenin bisikleti ne ulaşım ne eylence nede spor aracı olarak sallamadığı günlerin sonunu getirip Doğa içinde hızlı haraket etme fikri cazip oluyor. Bugün bisiklet bukada seviliyorsa mtb ye borçluyuz mtb çıkamasaydı muhtemelen en son bisiklet sahibi olma yaşı 17 yi geçmezdi.

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez

Bu ağrılar bisiklet üzerinde oluyorsa ağrılara sebeb olanda bisiklettir. İlk defa bisiklet süren bir insanda değilim. Aynı kadronun 16 boyunu kullanırken sıkıntı yoktu. 18 e geçince bu sıkıntı ortaya çıktı. Bu süre zarfında da omuz sırt bel bölgeleri ile alakalı bir hastalık veya sakatlık geçirmedim. Gündelik yaşamımda da bu bölgelerimle alakalı bir sıkıntı yaşamıyorum.

@BF Okuru

Bu ayarları çokça kez izledim ve yaptım. Şuan sele ayarları benim için en doğru pozisyonda.

@suat akman

Kadro boyu küçük olabilir diyorsunuz fakat 16 kadroda bu sıkıntı olmuyor idi. Dediğinizin aksine omuzlarım daha ileride kaldığı için ağrı ortaya çıkıyor.

Zekeriya beyin dediği gibi gidon boğazını kısaltmam gerekiyor yazılanlara göre.

Ayrıca bu konuda foruma değilde doktora başvur diyen arkadaşlar bunu buraya yazma sebebim daha önceden bu sıkıntıları yaşayan insanlar sorunlarını nasıl halletti onu öğrenmek istiyorum. Ve yukarıda ki bir postta dendiği gibi burda Çapa tıp fakültesine başvurduğum taktirde iki ay sonraya bir sıra alır ve sıram geldiğinde de doktordan ağrıyorsa binme gibi bir cevap duymak istemediğim için buraya konu açtım.

• Beğen
Tepkiler: suat akman