Bu 4 bisikletten hangisini tercih ederdiniz ?

Bu 4 bisikletten hangisini tercih ederdiniz ?

• Toplam katılım
    34
Tepki
1
İsim
serhat
Selamlar,

İlk kez yol bisikleti alacağım. Başlangıçta 30 km civarı yol yaparak iyi bir aletle bu işe ısınmayı umuyorum. Nispeten konforu yüksek bir bisiklet aramaktaydım.

Epeyce inceledikten, üzerlerine oturduktan - deneyimletmediler tabii ki - sonra şu 4 bisiklet arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Cube Agree GTC Pro
(link)

Specialized Secteur Sport 2014
(link)

Focus Cayo 7.0
(link)

Ktm Revelator 3500
(link)

çok teşekkürler

Scudo

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
Cube'yi alırdım ben...

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
bunların arasından sizin ihtiyacınızı en iyi karşılayacak olan bisiklet secteur olacaktır konforu(yüksek alın borusu) açısından.

verdiğiniz linkleti tanıtım reklamında da konforu ön plana çıkarmışlar zaten.
ön ee arka çatalında bulan titreşim emici silikonlar da konfora katkı sağlayacaktır

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
İlk kez yol bisikleti deneyimi yaşamak ve 30km gibi mesafeler için bu kadar büyük bütçe ayırmaya gerek var mı bilemiyorum, ama konfor için Specialized Secteur ve Cannondale Synapse tercih edilebilir.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Cayo.. Tam bir safkan.. Ama sanki siz endurace bir bisiklet bakmalısınız gibi geldi bana. Ayrıca bu bisikletlerin fiyatları birbirine çok yakın değil. Bu seçenekler neye göre çıktı ortaya acaba?

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Dördü de süper bisikletlerden çokta anlamıyorum pek tecrübem de yok hangisi daha iyi bilmiyorum ama görünüş olarak Cube marka olanı çok beğendim ^^

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Ben o revelator 3500 ü o fiyattan cok daha ucuza aldığım için revelator diyorum ki eğer sizin de pazarlık ile daha uyguna alma şansınız varsa.

Rahatlık arıyorsanız endurance kadrolar daha uygun olur.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Sadettin Z. ye katılıyorum. Başlangıç için yüksek bir meblağ. 500-600 liralık bir bisiklet alınıp bir iki ay hafif kondisyon yapıldıktan sonra listedekilerden Cube seçilse daha iyi olabilir diye naçizane görüşümü belirtmek istiyorum:)

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Bunların içinde marka değeri en yüksek olan Specialized. Fiyatı da düşük ama bunun iki nedeni var, aluminyum kadro ve Sora grupset. Aluminyum yeni başlayanların işini görür. Haksızlık etmeyelim, çoğu kişinin işini görür, profesyonel, üst düzey yarışçılar dışında. Alıp, bir süre bindikten sonra grupseti yükseltebilirsiniz, Tiagra ya da 105'e. ye yandan uğraşmak istemiyorum derseniz Cube ve Focus'tan beğendiğinizi alın. Focus belki marka değeri olarak bir tık üstte ama, bence eşdeğer markalar.

Bence, Specialized'ı saymazsak, Sora ve aluminyum olduğu için, fiyatı nedeniyle Cube tercih edilmeli. Ama Cube'un Erdoğanlar'da sadece 50 kadrosu var, çok küçük. Cube'u başka satan var mı?

Ben de Cube düşündüm kendime ama, kadro boyu olmayınca alamadım.