b'Twin Ultra 900 AF

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
Kullanmıyorum ama konuyu takip eden birisi olarak ; Son döviz artışlarından sonra bu bisiklet , ilk fiyat güncelleme de en az 400-500 TL artacaktır.
Fiyatı donanımına göre gayet makul gibi. Bisiklet kadrosundan geçen "açık vites-fren teli" beni rahatsız ettiği için bu bisiklete sempatim var.
Decathlon un uygulamasına her girdiğimde , almayacak olmama rağmen ; bu bisikletin fiyat ve stok durumuna bakmak takıntım haline geldi :)
Syg

• Beğen
Tepkiler: uslsy
Scudo

mknxx

Üye
Tepki
136
İsim
Ahmet S.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşık 650km'dir kullandığım bir bisiklet. ilk izlenim olarak donanım gayet tatmin edici. yaklaşık 250km sonrasında orta göbek ses yapmaya başladı ama sorunu tüm civata torklarını kontrol ederek hallettim. sab-nırım hatalı montaj. Lastikleri beni tatmin etmediği için elimdeki 4000sII'leri taktım. Arka frenin bağlı olduğu yerde kadroda kuvvetli frenleme esnasında esneme yapıyor. bu konuda şüphelenip mağazadaki diğer bisikletleri kontrol ettim hepsinde benzer esneme vardı. kadro ömür boyu garantili olduğu için sorun teşkil etmiyorum bu konuyu. Genel olarak fiyatına göre tatmin edici bir bisiklet, tavsiye ederim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mknxx Kadro ömür boyu garantili konusu yanlış anlaşılan bir konu, ömür boyu derken kadronun ömrü anlatılmak istenen bizim ömrümüz değil. Firma kadroya 3 sene ömür biçmiş olabilir bilginiz olsun.

mknxx

Üye
Tepki
136
İsim
Ahmet S.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Haklısınız konuyu biliyorum ama yazarken o şekilde düşünmemiştim. Uyarı için teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

alfa780

Üye
Tepki
75
İsim
adım
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum. tam bir f/p ürünü. şu ana kadar kendisiyle yaklaşık 500-600 km lik bir birlikteliğimiz var. sürüşü gayet iyi. renkleri çok hoş. aerofit 900 kaskımla beraber renkleri çok uyumlu oluyor. alacağım zaman biraz araştırmıştım. yanlış değilse piyasadaki 105 setli en hesaplı bisikletti o zaman. alın derim. ben çok memnunum. umarım siz de memnun kalırsınız.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Biraz daha bütçem olsaydı Carraro 052 yerine bu bisikleti alacaktım. Bir arkadaşım da kullanıcı ve çok öneriyordu.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sitede bana uygun boy olarak 57 yazıyor neye tekabül ediyor M,mi L mı?

BicycleX

Üye
Tepki
390
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Merhabalar, ultra 900'ü kapalı kutu olarak alıp alamayacağımız hakkında decathlona mesaj attım ve mağazada depo sistemi olmadığından, tüm ürünlerin reyonlarda bulunduğuna dair geri dönüş yaptılar. Bisikletin stokta göründüğü en yakın mağaza bana 1000 kilometreden daha uzak, haliyle görerek alma şansım yok. Kullanıma bağlı ezik, çizik tolere ediliyor ancak sıfır alınan üründe çıkarsa can sıkıyor. Sizce bu ürün teşhirden alınır mı ? Decathlon nispeten üst gruptaki bu ürünleri teşhirde ne kadar koruyabiliyor ?

violin

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan
Bisiklet
b'Twin
@BicycleX ben o şekilde aldım sorun olmadı , hatta kullanılmıştı mağaza içerisinde pedalı filan takılıydı

• Beğen
Tepkiler: BicycleX

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BicycleX
Üst modelleri kullanmaya izin verilmiyor, yüksekte tutuluyor üst modeller. O konuda içiniz rahat olsun. Çizik vs konusuna gelecek olursak o şans işi. Çizik olursa da değişim talep edebilirsiniz her türlü içiniz rahat olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Donanımı iyi ama görsel olarak sevmiyorum bu bisikleti, decathlon'un bisikletlerinde tip işi bir türlü olmuyor.
5000 TL verip btwin alınmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@TORUKOJİN
neden :D Tipini sevmediğiniz için mi? Yahut bu fiyata bunun yerine ne alınabilir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Bende dahil bisikletçilerde genel bir 'btwin' algısı var, neden?
Çünkü aklımıza giriş seviyesi, kalitesiz bisikletler olarak kazındı.

Bisiklet seçimi yaparken psikolijik olarak bu algı devreye giriyor, bunun sebebide decathlon denen firmanın ta kendisi. Yanlış anlamayın yine söylüyorum 'bu algıdaki' bir bisiklet üreticisine kimse para vermez.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@TORUKOJİN
Ben beğendiysem veririm :D
Bu fiyat aralığında olan Mosso, Carraro, Bianchi, Bt'win vs hepsinin kalitesi birbiriyle aynı benim gözümde. Kaliteli değiller, kalitesiz de değiller f-p ürünü olmaktan öteye de gidemiyorlar.

Runandbike

Üye
Tepki
53
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BicycleX Bu ürünü ben de almayı düşünüyorum. Kutusuz bisiklet benimde aklımı kurcalıyor. Uygun bedeni başka mağazadan getirtip haber vericekler. Bakalım gözüme batan bir kusur bulumassam bisikleti alıcam.

okanakcay

Üye
Tepki
37
İsim
Okan Akçay
Bisiklet
b'Twin
Merhaba

Forumdaki ilk mesajım..

Ultra 900 AF bisikletime ilk yol bisikletim olarak dün kavuştum. Bisiklet kutusunda teşhir ürünü olmayan, Depo ürünü olarak geldi. Kurulumunu yaptım.. Önce yanında gelen pedalla iyice alışayım da kilitli pedala geçeceğim.. Ürünün her yerinden kalite akıyor adeta :)

Bugün 200₺ zam almış.. şanslıyım :)