B'twin Triban 500

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kapluj Vücuduna tam olanı al. Kimler büyük alıp bu forumda satmaya çalıştı. İlerde sorun yaşama. Keyif al. 21 yaşında isen daha uzayabileceğini sanmıyorum. Bilimsel olarak Erkeklerin 21 yaşında kemik büyümesi duruyor. :)

• Beğen
Tepkiler: kapluj
Scudo

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Groims ben 25 sanıyordum :D ama uzasam da ne kadar uzayabilirim cidden. sağ olun hocam triban 3 hayalleri kurmaya başlayım o zaman ben :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kapluj
Aman hocam diyeyim, bende muadillerinden ucuz diye gidip Xl kadro bisiklet aldım ama ağrıları gelde bana sor. Normalde dağ bisikletlerinde M, yol bisikletlerinde S kullanmam gerekiyor.

İnan ki bisikleti aldığımdan beri diz kapaklarından ağrı eksik olmuyor bazı zamanlar, 3-4 haftadır düzgün sürmüyordum çok şükür geçti bu ağrılar. Bel, kol, diz hepsi ağrıyor.

YANLIŞ KADRO BİSİKLET ALMAYI BİSİKLET ALMAMAYA TERCİH EDERİM ŞU ANDA. :)

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@BisikletKolikK ben de şimdi size guide'a baktım şu an kullandığım bisikleti de büyük almışım. ama o zamanlar hiç anlamıyordum, demek ki ağrılarımın nedeni buymuş. sağ olun hocam.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kapluj

Önemli değil hocam, siz yeterki sağlıklı olun.
Bisikletim balkonda yatıyor, binmek istemiyorum şu an nu ağrılar yüzünden.
Bu arada btwin triban 500 2000 TL olmuş, verilmez o kadar.

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@BisikletKolikK çok sağ olun hocam, peki bisikletimi sadece trainerde kullansam yine de ağrı yapar mı acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kapluj
Hocam her ne olursa olsun vücudunuza göre almanızı tavsiye ederim, her koşulda ağrı yapar. Sonuçta yanlış kadro ölçüsü değişmiyor.
Üst boru muhtemelen size çok uzun gelecektir, sele boyu falanda hepsi değişiyor. Yani forumda da kimse böyle bir şeyi tavsiye etmez. Sağlık çok önemli bir.durum.

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@BisikletKolikK yok hocam ke di boyuma göre alacağım ama elimdeki bisikletten bahsediyordum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kapluj
O konuda birşey diyemem aslında hocam, aslında en iyisi kullanmamak ama insan yinede belirli bir emek verip satın alınca kullanmamakta zoruna gidiyor açıkçası.
Siz bilirsiniz yinede, birkaç gün deneyin isterseniz. Kadronuz çokta büyük değilse belki kullanılabilir tam olarak olmasada. Tam olarak bilemiyorum :)

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@BisikletKolikK ağrılarım geçince bir hafta sadece bi trainerda bir hafta geçireceğim, eğer ağrı olursa söylerim :D

Osener

Üye
Tepki
10
İsim
sener
Bisiklet
b'Twin
Şu anda onceki siyah turuncu kasa flat bar versiyonunu kullanıyorum fakat drop bara gecis yapmak istiyorum. Arka aktarici sram x3, arka aktarıcı değişimi olmadan drop bara gecebilir miyim? Bilgisi olan yardimci olursa cok memnun olurum.

joker669

Üye
Tepki
45
İsim
özden özaydın
Bisiklet
Claud Butler
@Osener drop bar için sti kol alman gerekiyor sti kollarda suan ateş pahası satıp normal yol bisikleti almak daha mantıklı olur.

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@Osener Arkadaşın dediği gibi pahalıya gelir. Ucuz yollu bir şeyler düşünmek gerekirse;ikinci el tek sağ kol bakabilirsin(sol ilk çok önemli değil), 8 li bar-end shifterları (sti kolun yarı fiyatı)sadece drop bar fren kolu alarak kombinleyebilirsin bir miktar daha ucuza gelebilir.

Osener

Üye
Tepki
10
İsim
sener
Bisiklet
b'Twin
@joker669 teşekkürler, sanırım bu pahalılık yüzünden flat barla devam edicem.

@Kook yardımcı olduğunuz için teşekkürler ama ucuz yollusu da pek istediğim gibi olmuyor. o yüzden böyle devam edicem maalesef.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tribanı olan arkadaşlar sosyal medyada bi platform buldum sizlerle paylaşıyorum
(link)

• Beğen
Tepkiler: Kook

Enes1181

Üye
Tepki
3
İsim
Enes
Bisiklet
Drag
Arkadaslar herkese merhaba cahillik zor şey bi sorum olacak.
Triban 500 üm var muhtemelen 2015 yada 2016 oldugunu dusunuyorum cunku siyah ve celik ön maşalı. Ben tekerlek gobeklerini degistirecegim ama cevremde ilgilenebilecek adam gibi bisiklet tamircisi yok. En yakin yer 100 km uzaklikta. Ben gobekleri kendim almak istiyorum ama uyumsuzluk sorunu olmasindan cok korkuyorum. Dikkat edilmesi gereken birseye dikkat etmeyip yanlis alip parcanin elimde kalmasini istemiyorum. Bisiklet 24 vites disk fren deil L beden belliki 28 jant. Rica ediyorum bana ortalama kalitede göbek linkleri gönderebilir misiniz? F/P olarak iyi olarak shimano tourney sora arası veya baska bir marka olabilir. Nolur bi yardim edin 10 gundur ugrasiyorum. İlgisiz ve iş bilmez bisiklet tamircilerinden gına geldi. Göbekleri alabilsem taktirmak kolay.

Tepki
5
İsim
Alperen Ç.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar arkadaşlar.Bende 2016 Triban 500 52 kadro var. M diye geçiyor.Yeni Tribanlarların ( kırmızı olan) kadro ölçüsü de eski modelleriyle bire bir aynı mı ? M kadro hem 52 hem 54 olabilir mi ?

Dosyalar

Wilakress

Üye
Tepki
295
İsim
Gökhan
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enes1181 merhaba, çok tecrübeli değilim fakat başkaları cevap yazmadığı için ben yazmak istedim. Öncelikle bisikletlerin modellerine ve yıllarına göre kullandığı ekipman değişebiliyor. Bu nedenle tam yılını öğrenip kendi sayfası üzerinden kontrol etmeniz gerek. Ya da bir diğer yöntem de, jant tel sayınıza bakın 32 yada 36 dır muhtemelen. Elinize bir cetvel alıp göbek uzunluğunu ve mil uzunluğunı ölçün. Arka göbek için ayrıca kaçlı ruble olduğuna bakın. Göbek uzunluğu, tel sayısı ve ruble oranına göre kendiniz de göbeği bulabilirsiniz.
Örnek olarak (link) çeşitler mevcut. Ürünlerin içerisinde uzunlukları da yazıyor. 32d yada 36d yazanları jantınızdaki tel sayısına göre seçin.
Göbekleri bu şekilde de alabilirsiniz. Bir de aldıktan sonra interneten jant teli örme videolarına bir göz atın, çok zor bir iş değil. Kendiniz örebilirsiniz fakat akord ayarı için bisikletçilere gitmenizi tavsiye ederim. Sadece akord ücreti vermiş olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: bonder76