B'twin Triban 500

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar.İlk yol bisikletimi aldığımda (2.el almıştım) konu açmıştım hatırlayanlar vardır:
(link)
Fakat kadro boyu(48cm) ve jant çapı(650C) boyuma uygun değildi ki zaten konuda da arkadaşların beni bu konuda uyardığını görmüşsünüzdür mesajlarda.Velhasıl kelam dişimize bir kere amatör de olsa yol bisikleti değmiş oldu ve o bisikleti satınca içimde doğal olarak ucuz da olsa boyuma uygun bir yol bisikleti almak isteği oluştu ve sonuç triban 500 :) Bu bisikletle ilgili youtube kanalımda çok detaylı inceleme videosu sunacağım merak edenler olur belki diye.Sizi resimlerle başbaşa bırakırken hepinize sağlıklı ve kazasız-belasız sürüşler diliyorum ;)

Dosyalar

Scudo

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Düşündüğüm bir bisiklet. Bekliyoruz videoyu :)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle Güle keyifle kullanın. Şirinler evinden Triban'ın çıkması komik olmuş. :D

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletin güzelliği bir kenara fotoğraflar çok güzel olmuş. Fotoğrafçılığa da ilginiz var sanırım. :) Ellerinize sağlık...

• Beğen

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@zubeyr gun
Teşekkür ederim rengi benim de hoşuma gidiyor ;)
@YigitOzturk
En kısa zamanda paylaşacağım inş.
@Groims
Teşekkür ederim,görünce kaçırmak istemedim fırsatı :)
@ventiol
Teşekkür ederim,fotoğrafçılığa ilgim var doğrudur fakat kompakt ya da slr makinem yok,bu bir yana bu konuda herhangi bir eğitimim-bilgim de yok.Fotoculuk kursuna yazılmak istiyorum fakat malesef kısmet olmuyor iş-güç v.s :(Cep telefonuyla birşeyler yapmaya çalışıyorum amatörce(S4 Zoom)

iecelebi

Üye
Tepki
2
Hayırlı olsun, rengi & uyumu çok klas duruyor.

Ben de aynı modeli düşünmeye başladım ; hibrit modellerden ziyade yol bisikletine kaydığım için. :)

Boyunuzla alakalı bir noktaya değinmişsiniz, boyunuz kaç acaba öğrenebilir miyim? 172 boyla bir sıkıntı olabilir mi?

• Beğen

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@iecelebi
Teşekkür ederim.Boy meselesi şöyle;daha önceki bisikletimde yaşadığım bir sorundu,bunda değil.Boyunuza uygun olan için şu tabloya bakabilirsiniz:

https://i.hizliresim.com/nr30XR.jpg

• Beğen
Tepkiler: iecelebi

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Sele altından kastınız nedir tam anlamadım dilerseniz müşteri hizmetleri ile görüşüp sorabilirsiniz.Benim bildiğim aynakol göbek orta noktasından kadronun bitim noktası arasındaki mesafedir.(sele kelepçesinin takıldığı kısım )
Aşağıdaki resimde ''A'' ile gösterilmiş.
https://i.hizliresim.com/nr33Gg.jpg

• Beğen
Tepkiler: iecelebi

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Birde bence bisiklet hakkında incelemelere falan çok bakmayın bazıları öyle bir kötülüyorki insanın morali bozuluyor o seviyede diğerleride aynı yani çok mutluca sürerken okadar yorumu okuyunca mutsuzca sürmeye başlamıştım :D fırın boyasıda cilalıdan 10 Kat güzel gözüküyor.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Kendi çabalarımızla hazırladığımız bu bisikletin incelemesi arkadaşlar :
(link)

• Beğen
Tepkiler: Emre Semerci

eodr

Üye
Tepki
36
İsim
erıl demr
Bisiklet
Mosso
Bu yeni triban 500 üzerindeki microshift aktarıcıların shimano muadili tam olarak nedir acaba ?

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
950 liraya ikinci el buldum, sadece kadroda çizik varmış 2016 model. bu fiyata alınır mı, alınırsa ankarada alırken yanımda bisikleti kontrol edebilecek anlayan biri var mı, çok da anlamıyorum ama bi yol bisikletim olsun da istiyorum.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@eodr tiagralı bisiklet sürdüm bende 500 var tek farkı fren yumuşaklığı

eodr

Üye
Tepki
36
İsim
erıl demr
Bisiklet
Mosso
Hayırlı uğurlu olsun triban 500 ler 2000 tl olmuş!!!!!!!!

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
bedenim l ama şu an ikinci el xl bulabildim fiyatı 2014 model triban 3 ile aynı 2016 model triban 500. bedenime uygun 2014 model triban 3'e 900₺ mi vermek yoksa bana bir beden büyük triban 500'e 950 mi vermek daha mantıklı?
önceden boyumu 182-183 sanıyordum ama 180'mişim bacak içi ölçüm de 81 falan.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kapluj Bisiklet Tshirt almak gibi değildir. Birçok kriter var. Nerede kullanacaksın, nasıl kullanacaksın, ayar yapılabilir mi...
Büyük alıp ayar yapabileceğin noktalar var ve buralardan vücuduna uygun hale getirirsen (bikefit yapabilme imkanına bakarsın) büyük al.
İlk seçenecek bedeninin tam olması, keyifli sürüş yapman.
Ya boyuna göre alırsın ya da vücudunu zorlarsın. Kalıcı rahatsızlıklara varan kas sakatlanmaları yaşayabilirsin.

Bir diğer nokta, Performans amaçlı kullanmayacaksan, çarşı pazar, 10-20 km kullanacağım dersen, bakma. Performans yapacaksan tam al.

• Beğen
Tepkiler: kapluj

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Groims çarşı pazar dolaşıcam ama 37km iniş 37km yokuş yukarı tarzında kullanacağım hocam, haftada 4-5 gün. bike fit imkanım yok çünkü bu iki bisikletten birine anca param yetiyor :D