B'twin triban 500 yol bisikleti hakkında öneri ve düşünceleriniz

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Başlangıç için hem fiyat hem donanım olarak uygun gördüğüm fakat görünüm olarak beğenmediğim Triban 500 Yol Bisikleti B'TWIN hakkında düşüncelerinizi ve önerilerinizi almak isterim..Aslında gözüm hep Salcano xrs 030 tiagra'da idi ama Triban 5 kadronun ömür boyu garantili olması ve Decathlonu, Müşteri ilişkilerinde baya övdükleri için Triban daha cazip geliyor. Merak ettiğim farklı bir konu ise Yol bisikleti kullanıcıları için olmazsa olmaz ekipmanlar nelerdir? Boyum 1.73-75 arası kask ve bisikletimin ölçüleri ne olmalı?Kullanım alanım şimdilik İstanbul içi..
Aşağıda Triban 500 Yol Bisikleti B'TWIN teknik özellikleri yer alıyor..

1
Kadro
6061 T6 sloping alüminyum. Kısa yapı, 57 numarada 1900 gr. 1.40m - 2.00m uzunluğundaki kullanıcılar için mevcut 6 numara.
2
Maşa / Süspansiyon
1"1/8 ahead set karbon maşa ayağı.
3
Vites sistemi
Shimano SORA triple hassas ve ergonomik vites sistemi.
4
Fren
Fren pabuçları aşındığında kolay değiştirilebilen sistem.
5
Aynakol / Kaset
Shimano SORA triple 50/39/30 aynakol, 9 vitesli kaset 12/25
6
Gidon/Gidon boğazı
B’TWIN Sport alüminyum oversize gidon ve gidon boğazı, Aheadset 1"1/8 furş yatağı
7
Tekerlekler
32 paslanmaz jant teli, ön ve arkada mandal.
8
Lastikler
Hutchinson Equinox lastikler , hızlı ritimde yapılan antrenmanlar için mükemmel bir seçimdir. 290 gram ağırlığındadır. 66 TPI karkas üzerine çelik damak teli; çift bileşenli kauçuk, kenarlarda daha sert rulman bandı donatılmıştır.
9
Sele / Sele borusu
Btwin alüminyum sele borusu, BTR vidayla ayarlanır. Royal sele.
10
Pedal
Reçine kallere sahip pedallar.
11
Garanti
57 numarada 9,9 kg (pedallı)

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu donanımdaki bisikletlerin en ucuzu sanırım katalog fotoğrafına aldanmayın canlı görün bence gayet güzel duruyor.

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Aynen ben sadece katalog fotosundan yola çıkarak ön yargılı davrandım. En yakın zamanda incelemeye gidicem yorumunuz için teşekkür ederim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
flat bar yol bisikleti arayışımda carraro cr 012, bianchi SLR 300 FLAT BAR ve Btwin Fit 500'ü inceledim. sonunda donanımı ve decathlon güvencesinden dolayı fit500'ü sipariş verdim. bakalım gelince yorumlarımı paylaşırım. size keyifli sürüşler diliyorum.

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Erdem bey bisikleti kullanır kullanmaz mutlaka yorumlarınızı bekliyorum.. Çok teşekkür ederim.

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Boy 1.72-1.75 arası herhalde 57'ye tekabil ediyor? Stok durumu hakkında bilgisi olan var mı?

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
bu videoyu kendim çektim ve anlatabildiğim kadar anlatmaya çalıştım. ben anlatımımı biraz zayıf buldum ama amatör bir bilgi paylaşımı olduğu için önemsemedim. hatalar için kusura bakmayın. yabancı sitelerden muhabbeti sadece izleyerek bile anlama kabiliyetimize sığınarak paylaşıyorum :) umarım bisiklet hakkında biraz fikir verir yalnız bu buçuk dediğim olay shimanonun diğer serilerindede varmı bilmiyorum. ve gerçek adı ne? (ara vitesde olabilir) çünkü ilk yol bisikletim ve başka görmedim denemedim. neyse buradan kafa ağrıtma yeter birazda video ile kafa patlatayım.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
benimle aynı boydasınız. 56 kadro size uygun gelecektir.
kaskı deneyip almalısınız. kişiden kişiye kafa yapısı çok değişik olabiliyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Video faydalı, teşekkürler. Btwin fit500 hucthinson equinox lastikler ile gelirken, triban 5'in btwin lastiklerle gelmesi ilginç.. her ikisinde de sora 9lu sistem var, fit500ün vites kolları deore. kadro-maşa, jantlar ve frenler aynı sanırım. bisikleti kullanınca bir başlık açmak istiyorum.

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Arasam bu kadar fazla bilgiye ulaşamazdım video çok iyi Teşekkür ederim. bisiklet, fotoğraftakiyle karşılaştırılırsa biraz önyargılı davranmışım görüntü olarakta hoş birşeye benziyor :) Boy bilgileri için sağolun ismail bey. Bisikleti denedikten sonra karar vericem fakat şuan stok durumu hakkında en ufak birşey bilmiyorum.Mall of İstanbul'a yeni mağaza açıldı sanırım orada stokları olabilir.

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Güncel.. Yorumlarınızı alabilir miyim?

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
bende triban 5 modelinden almayı düşünüyordum. Fakat nedense, pininfarina 26" katlanır bisiklet aldım. Tamam gayet güzel hoş bisiklet ama yol bisikleti kullanmak daha iyi gibi..
Bence bu fiyatta bu donanım özelliklerinde ömür boyu kadro garantisi olan başka bir bisiklet bulamazsınız.
Muadili 2000TL + lardan başlıyor.
Sora set carbon maşa da artıları..
Ayrıca arka bagaj delikleri de mevcut.
Ben hata yaptım katlanır aldım sen yapma bütçen de uygunsa kaçırma derim.
Bire bir inceledim bisikleti görünüş olarakta harika..

• Beğen
Tepkiler: GhostRider_17

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Yorum için teşekkürler sinan bey. Yakından görme fırsatım olmadı ama telefondan bi kaç mağazasına sordum stoğu yok bitmiş.. Acaba stoğa tekrar girer mi? Umarım tekrar satışa çıkar :(

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Konu hortlayacak ama:) (link) bu fiyata daha iyisi alınabilir mi acaba?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başka konu açmamak için buradan soruyorum ve acil cevap lazım arkadaşlar.Bu bisiklette artık Microshift olduğunu söylediler doğru mu? Çelik maşa olduğunu söyleyen bile var ki bana hiç ama hiç mantıklı gelmiyor.Sitede Sora ve karbon maşa olduğu yazıyor.Bilgilendirebilecek birisi varsa çok minnettar olurum doğrusu :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: ozankurt89
Tepki
25
İsim
Doruk
Bisiklet
b'Twin
IMG-20150523-WA0002.jpeg
IMG_20150511_170218.jpg
Cok olmadi 1 hafta once aldim denemeye firsatim olmadi sokagin basina kadar gidip geldim sadece :) cok seri ben 1300tlye almistim suan biraz pahalanmis

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@GhostRider_17 Bunun 1450 olandan terk farkı rengi mi acaba? Karbon maşa ve Shimano Sora grupsetli mi?

Nuri L.

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Bianchi
Karbon maşa ayağı yazıyor ya simdi bu maşanın hepsi karbon değil anladığım kadarıyla. Yanlış anlamışsam yetkili bi' abimiz açıklayabilir mi meraklar icerisindeyim?