b'Twin triban 100

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
Bisikleti kullanan arkadaşlar varsa merak ettiklerim var acaba bisiklet üzerinde bagaj delikleri mevcutmu birde tekli aynakol yerine 3lü bir aynakol takabilir miyiz vites kolunu nereden bulabiliriz

• Beğen
Tepkiler: ozcanacar
Scudo

ismoz

Üye
Tepki
50
İsim
İsmail
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bagaj deliği var hocam diğer sorunun cevabını bende merak ediyorum.

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@ismoz teşekkürler hocam telefonum sıkıntı sitesinden bakamadım fotoğraflarına 3lü yada 2li bir aynakol takılabilse çok güzel bir gezinti bisikleti olurdu fiyatıda biraz yüksek geldi açıkcası 800-1000 aralığı olsa direk alırdım

Arkadaşlar sanırım bisikleti bahar aylarına doğru alıp üzerinde birkaç oynamaya gideceğim. İlk iş tekli aynakolun yerine 2li yada 3lü aynakol takmak. Acaba kadro müsait midir bu değişimi yapmaya?

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Screenshot_20171018-070830.png takılabilir kablo yuvası var orta göbeğin altında kablo yonlendiricisi var.aşağıya örnek koyuyorum kablo yönlendiricisinin nasıl bir şey olduğunu görmeniz içinDSC_6104.JPG

ismoz

Üye
Tepki
50
İsim
İsmail
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
@BarkinD Hocam geldi mi bisiklet merakla bekliyorum yorumunuzu :)

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bisiklet geldi. Ama test etme şansım olmadı yarın akşam fotoğraflarla birlikte düşüncelerimi aktarırım ;)

Pazar günü internetten sipariş verdiğimiz triban 100 çarşamba günü elimize ulaştı. Bisikleti kendimiz kurduk kurulumu çok kolay oldu 15 dk içinde bitti çünkü sadece gidon ve pedalının montajını yaptık,ön teker takılı geldi bu sepeble kutu biraz büyüktü.
Sürüşü yol bisikletine göre daha dik bir pozisyonda sürüyorsunuz ve 32c lastikleri ile oldukça yumuşak bir sürüşü var en çok bu özellik hoşuma gitti.hızlanma konusunda çok bir performansı tatmin edici ama yol bisikleti gibi değil ama alan arkadaşımın çok hoşuna gitti. Mtb'den geçtiği için. En çok merak edilen kısım yokuşlar rahatlıkla çıkılıyor ama dik ve uzun yokuşlarda sıkıntılı olabilir.bu sepeble 3 lü veya 2 li aynakol takmayı düşünüyoruz.Vites kolu çok büyük problem olmadı bize.Malesef vitesleri düz yolda tamam şıkır şıkır ama düşük kadansta veya yük altında çok performans alamadık (1. Vites ve 2. Vites arasında ).ek olarak başlangıçta kalpiye alacağız decathlondan ayağımızın doğru yeri ile basmamızı sağlıyor buda ayağın ön tekere sürtme problemini aşmış olacağız.frenleri bir miktar zayıf genel olarak gayet memnunuz.DSC_6106.JPG
Bol pedallar ;)

Atakan9635

Üye
Tepki
6
İsim
Atakan
Bisiklet
Kron
Hocam triban 100 ile mosso legarda 1721 arasındayım 2 ni deneyenler için fikir görüşü almak isterim elimde şuan mtb kron xc150 var mtb bana göre olmadıgını anladığım için tekrardan bi arayıştayım

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@BarkinD hayırlı olsun.. Kac beden aldınız acaba? Arkadasınızın boyu falan ne.. Çünkü ben de almayı düşünüyorum ama decathlon yok yakınlarda... Deneyemiyorum..

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mosso Relativo biz decathlonun sitesindeki ölçüm tablosundan bakıp seçtik boyu 171 cm
M kadro aldık ;) sizinkide hayırlı olsun ;)

@Atakan9635 mossonun özelliklerine baktım.
Bence mosso kafanızın rahat olacağı bir bisiklet mitas zırhlı lastiği kilitli maşası tribana göre daha konforlu olduğu bariz bir şekilde ortada .ikisindede tourney var ama mosso da 3 lü aynakol.tribanın avantajı ise daha hafif 2.4 kg maşası yok.
triban 1 tık daha hızlı.biraz performans istiyor yokuşlarda ;)

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletine başlamayı düşünen biri olarak incelediğim bir model. Fiyatı da uygun, sorum şu, ön tarafta aynakolu(yanlışsam affola) değiştirmek çiftli ya da üçlü yaptırmak ne kadar mal olur, hani baktık olmuyor böyle kullanılmıyor? ya da alternatif ne önerilebilir bu noktada.

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uygun bir aynakol bulmanız lazım bulamazsanız göbek almanız gerekir. Ek olarak vites kolu attırıcı almanız lazım .ben illa almayacağın derseniz attırıcı kullanmayabilirsiniz.Ben 1.5 yıl böyle kullandım durup elimle değiştirdim tabiki çok konforlu olmadı. ;)

Bisikletteki kablo takma yuvalarınında bylunması gerekir.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@özgür duygu
Öyle bir düşünceniz varsa direk bir üst modeli almalısınız çünkü hem ön Aktarıcı hem vites kolu, hem de yeni orta göbek almak gerekebilir.

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Triban 100 e en kalın hangi lastik takılabilir ?

Genco.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
b'Twin
Merhaba. Uzun süre düşündükten sonra bisikleti aldım ve memnunum. Tek sevmediğim şey vites kolu. Aşağıdaki ürünü alıp mevcutla değiştirsem uyumlu olur mu acaba?

(link)

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Link açılmıyor. Ama shımano 7 li kollarla uyumlu.
Hayırlı olsun

Genco.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler, düzelttim linki. Microshift kollar, shimano için uyumlu denmiş.

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uyar gibi duruyor. Ama araştırmanızda fayda var

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Genco. Merhaba , Trabzon da okula gidip gelmek için almayı düşünüyorum . Birinci vitesi sizce yeterli midir ? Yokuşlarda çok zorlanır mıyım ?

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
dropbar olsun da isterse 3 tekerli olsun :koptum:

Şaka bir yana kısa-orta mesafeli, az eğimli bir işe güce gidiş geliş rotanız var ise bu fiyat aralığına tercih etmemek için bir sebep yok kanaatimce.

Ulaşım için güzel bir alternatif..

Genco.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
b'Twin
@serdarkoc, ben alalı daha çok az bir süre geçti, çok fazla rampa da çıkmadım. O yüzden yorum yapmam çok doğru olmaz.