b'Twin tilt 700 sipariş ettim acaba hata mı ettim?

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar ürünü dün decathlon dan sipariş ettim.

Fiyatı 1200. arka bagaj ve taşıma çantası + kargo ile 1377tl ye geldi. Acaba hata mı ettim? Bundan daha iyi bir ürün var mı bu fiyatlara? 1500tl max.

Birde ben bu bisikleti modifiye edebilir miyim? Mesela hidrolik disc firen yok. Alıp takabilir miyim? Yada jantlarını böyle kalın kalın değişik tasarımlar takıyorlar onlardan takabilir miyiM?

Ürün bu ;

(link)

Scudo

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
öncelikle şunu sorayım neden katlanır bisiklet?

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@Samet Koç

Selam. Benim sebeplerim sırasıyla şunlar;

1.Evimde bisiklet koyacak yerim yok balkon var ama orası kullanılıyor. Dışarıya koymam imkansız aynı gün çalınır direk. Ayrıca 3. kata taşımak her gün işkence olur. ( asansor kücücük )
2.Öğrenciyim Tatillerde ve yazın git-gel yapıyorum memlekete yada istanbula gidiyorum. Oralarda bisikletle gezmek istiyorum yanımda taşımanın tek yolu bu. ( Otobüsler tıklım tıklım oluyor o zamanlar )
3. Okula gittiğimde bisikleti kitleyecek yerler güvenli değil. Gıcık gıcık insanlar var. Bana gıcık olup da bisiklet sevdalısı insanlarda var. Hiç güvenemiyorum açıkcası eminim zarar verirler. Bu yüzden çantasına koyup sınıfa koymak istiyorum.
4. Katlanabilir olması hoş pratik, ben sürat yapmayacağım. Okula gidip gelmek, şehir içi dolanmak yada bakkala, pazara gitmek için kullanacağım.
5. Uzun yıllar sonrası bisiklete geçiş yapıyorum böyle bir şey yapmak istedim.

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Okuduğum kadarıyla amacınıza uygun bir ürün almışsınız.Güle güle binin.Ve bence teknik açıdan modifiye edilmesi gereken bir parçası yok.Ben de katlanır bisikletlere çok özeniyorum.Belki birgün bende alırım.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Kesinlikle iyi tercih yapmışsınız bende dün İstanbul merter Decathlon'dan en ucuz katlanır bisiklet olan b fold 3 aldım tur bisikletimin yanına 2. bisiklet oldu katladım balkona koydum bu sabah evden çıkıp fırına ekmek almaya gittim sakin sakin kullandım ve sabah çok güzel oldu inanılmaz keyif aldım. Decathlon'da tilt 700'ü zaten incelemiştim malzeme kalitesi gerçekten hoşuma gitmişti kesinlikle iyi tercih yapmışsınız.
Hayırlı olsun tekerinize taş değmesin.

Düzeltme:Cuma günü alıp cumartesi akşam Ankaraya geldim.

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@Tayfun Sezer

Teşekkür ederim. Frenleri iyi mi hidrolik fren tavsiye ediyorlar hep. Umarım sizde alırsınız :)

@hlksnrr

Teşekkürler, diğer markalara göre hem ucuz hemde güzel bir tasarımı vardı. Ayrıca ömür boyu garnati de veriyor. Umarım pişman olmam :)

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Ahmtgrgz

Frenler kesinlikle v-fren öneririm ben bakımını kendiniz yaparsınız başka bir konunuzu görmüştüm sizdiniz sanırım 170 km yapacak olan yolda turda

frenlere birşey olursa hemen müdahale yaparsınız olay yerinde ama disk fren şahsi kanaatimce çok sıkıntılı o konuda da içiniz rahat olsun.

Birde şunu söyleyeyim o kadar pratik ki yatağımı toplama süremden daha kısa sürede katlanıyor benim bisiklet ve evde olunca insan bahane arıyor çıkıpta

gezeyim diye bu sabah bisiklete binebilmek için fırına gittim geldim 14 dakika süren keyifli bir gezinti oldu.

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@hlksnrr

Oh tamam o zaman çok teşekkürler. Ellemeyim hiç birşeyini. Çok sevindim. Beni heveslendiriyorsunuz! :D Vallaha sabahları ekmek almaya zor giderken artık bisiklet için ilerlerde fırın arayacağım sanırım :D

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Vallahi sizinde yazdıklarınız beni çok heveslendiriyor.Şu an bisikletimden çok uzaktayım ama Dechatlon ile aramda 1km var.Tekrar güle güle kullanın.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Amacina uygun bir model almissin güle güle kullan.

Ben çok pahali buluyorum bunlarin fiyatlarini sanirim hiç bir zaman katlanabilir bisikletim olmayacak :)

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@Onur İlker Gündoğdu

Teşekkür ederim. Ucuz modelleri de var. Bfold 3 450tl mesela. Umarım birgün sahip olursunuz :)

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Ahmtgrgz
hayırlı uğurlu olsun, kesinlikle amacınıza uygun bir bisiklet aldınız. aldığınız model gayet güzel ve spor bir model, çok memnun kalacağınıza eminim. Geldiğinde fotoğrafları ve yorumlarını bekliyoruz.

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@Kazuya

Çook teşekkürler içimi rahatlatıyorsunuz. :) Tabiki fotoğraflarını koyacağım hatta incelemesini bile yapabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

semihaydin

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Whistle
Bende kayışlı olan versiyonu var. iki vites ve kayış olmasının dışında farkları (renk haricinde) yok sayılır. Şehir içinde oldukça keyifli bir sürüş deneyimi var. İnsanların gözü hep üzerinizde oluyor. Dağ bisikletim de var fakat şehir içinde katlanırı sürmek çok daha keyifli. Yerli markaların katlanırları da pek ucuz sayılmaz. ve de katlama mekanizmaları bu kadar basit ve kolay değil. Tek dezavantajı yokuşlardaki yoruculuğu onun dışında kime sürmek için ödünç verdiysem zor geri aldım. :D

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

hasanyy

Üye
Tepki
0
İsim
hasan yavuzyılmaz
Bisiklet
Dahon
ben de 5.nisana pazar günü tilt 700 aldım. çok memnunum bagajıma da sığıyor. çok araştırdım, çok alternatiflere de baktım. kolay katlanması ve yaygın servis ve satış sonrası hizmet yönünden bir de göbekten vites olması kararımı etkiledi. 1200 TL. kesinlikle hak ediyor. çok soran oldu hatta resim bile çektirdiler.

trattataa

Üye
Tepki
158
İsim
Harun
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar merhaba,
benim yeni aldığım Tilt 700 de sele vidasını sonuna kadar sıkmama rağmen sele yavaş yavaş aşağı iniyor.
30 dakikalık yolculukta 1,5 kademe kadar (89 kiloyum:)
sizde var mı böyle bir problem :)