B'twin Tilt 120 Kullanıcıları Kulübü

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Dostum 7'li sistem yapmak için vites kolu, vites artırıcı ve zincir parçalarından hangilerini değiştirdin acaba? Tilt 120'nin üstünde gelen 6 vites seti çünkü, ondan merak ettim.
@Akınlasınn
3 ü de değişti.
Vites kolu olarak Shımano 7Li Vites Kolu St-Ef41 7S Right seçtim. Vites attırmak bile keyifli hale geldi. Müthiş geçiş sağlıyor ve sağlamlık hissi çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: koppa
Scudo

koppa

Üye
Tepki
5
İsim
erdan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Sevgili dostlar. Eşim için ikinci el aldığım tilt 120 'ye bugün bakım yapayım dedim. Bu işlerde yeni sayılırım fakat elim yatkındır. Sağolsun bir kaç youtube videosu çeken arkadaş sayesinde işin özü genel çaplı anlaşılıyor. Amacım arka tekeri ve arka göbeği söküp bakım yapmak idi fakat bende yanlış olan birşeyler var.

Aşağıdaki resme bakarsanız göbek kadroya tam oturmuyor ve özellikle göbek milini tam oturtmadan yukarda bırakıp somunları sıkmışlar. Ben tam oturturum dedim ama bu sefer teker çamurluğa sürtmeye ve zincir de kadroya işaretlediğim yerden epey yaklaştı. Tam oturtamadığım için tekerin "aks" 'ını göz ile ayarlamak zorunda kaldım. Sizin tilt 120'lerde durum nasıl merak ettim?

Ayrıca, arka göbek milindeki dış yatak somununu çok sıkmışlar dolayısıyla bilyalar sıkışmış, teker rahat dömüyordu. Dönerken katur kutur sesler ve titreşimler geliyordu. Göbeği açtım temizledim ve gresleyip bilyaları dizdim. Yeterli aralık bırakarak kontra somunlarını kilitledim. Teker rahatladı diyebilirim. Bu konuda sizi de bilgilendirmek istedim. Yüksek ihtimal fabrika çıkışı göbeği çok sıkmışlar, çünkü aldığım kişi bu işlerle uğraşacak biri değil gibiydi.

Göbeği sökmek için gerekli aletler
1- Vidalı ruble sökme anahtarı
2- 15 ve 17 açık ağız anahtar ve 15 ince açık ağız anahtar.
3- Arka göbek mili 165mm.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Bilir
Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaş btwin tilt 120 nin jant yarıldı bu nasıl iştir ben soğudum bu markadan

Dosyalar

berj

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
arkadaşlar tilt 120 neden daha çok kullananı var tilt 500 bakıyorum çok az. sizce aradaki farka değer mi şu an tilt 120 1750 tl tilt 500 2100tl. ikinci el bakıyorum gereksiz pahalılar. ikinci elde en az yüzde50 indirim beklemez misiniz? bunun teker yıpranması var paslanması var frenler...

bilen var mı en son modelde değişiklik ne zaman oldu 2018 galiba tilt 500 için?

Mustafa Bilir

Olanlar oldu; ölenler öldü.
Tepki
470
İsim
Mustafa
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben 2 3 ay önce gri yeşil modeli 1300e aldım diğerleri 1500dü garip bi şekilde 1750 yaptılar talep arttı diye düşünüyorum yoksa aman aman kaliteli bi ürün değil

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba ben bu dönemde internetten Tilt 120 almayı düşünüyorum. Malum decathlon lar kapalı bu ürün kurulu mu gelir acaba

Tepki
12
İsim
Sercan SERT
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Pedal ve gidon hariç kurulu geliyor, geçen hafta başka bir markanın katlanır bisikletini aldım oda öğle geldi. Fren ayarı falan 15 dk. Sürdü kurulumu.

• Beğen
Tepkiler: doğa_dostu
Tepki
3
İsim
Baran
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
arkadaşlar merhaba, uzun yıllardır sağlam bir bisiklet kullanıcısıyım, bir çok bisiklet değiştirdim şu an kron xc150 bisikletim duruyor fakat bir değişiklik olsun diye düşündüm ve 3 mayısta siparişi verdim(pompa, km sayacı, ışıklar ile birlikte) :) tilt100 de karar kıldım çünkü rengi ve vitessiz olması vintage bir görüntü katıyor bence , mihcelin sarı yanak lastik, brooks sele bulmaya çalışacağım bakalım bulabilirsek :)

tilt100 başlığında ekstra bir konu göremedim burayı ilk açıldığı günden itibaren okudum, talan ettim ben de. siparişi vereli 6 gün olduğu için sabırsızlık artıyor bakalım. tek kafamı kurcalayan konu geçen seneye kadar kilom 72 73 iken şu sıralar 81 82lerde geziyorum, yeni sele borusu bulana kadar problem yaratmaz umarım, siz ne dersiniz? pişman olmayız değil mi, kadro ve katlanma mekanizması açısından. bisikletim gelince fotoğrafı da paylaşacağım :)

• Beğen
Tepkiler: cnmrtpkc

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar merhaba, uzun yıllardır sağlam bir bisiklet kullanıcısıyım, bir çok bisiklet değiştirdim şu an kron xc150 bisikletim duruyor fakat bir değişiklik olsun diye düşündüm ve 3 mayısta siparişi verdim(pompa, km sayacı, ışıklar ile birlikte) :) tilt100 de karar kıldım çünkü rengi ve vitessiz olması vintage bir görüntü katıyor bence , mihcelin sarı yanak lastik, brooks sele bulmaya çalışacağım bakalım bulabilirsek :)

tilt100 başlığında ekstra bir konu göremedim burayı ilk açıldığı günden itibaren okudum, talan ettim ben de. siparişi vereli 6 gün olduğu için sabırsızlık artıyor bakalım. tek kafamı kurcalayan konu geçen seneye kadar kilom 72 73 iken şu sıralar 81 82lerde geziyorum, yeni sele borusu bulana kadar problem yaratmaz umarım, siz ne dersiniz? pişman olmayız değil mi, kadro ve katlanma mekanizması açısından. bisikletim gelince fotoğrafı da paylaşacağım :)
Hayırlı olsun bisikletiniz. 82 kilo ile sıkıntı yaşamazsınız. Tilt 120'ye binen daha ağır arkadaşlarım var.

Katlanma mekanizması için 80 kg beni ve 50 kg römorku rahatlıkla çekiyor. Kısa mesafede markete pazara römork bağlayıp çıkıyorum herhangi bir sorun yaşamadım mekanizmalarda.

Tepki
3
İsim
Baran
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Hayırlı olsun bisikletiniz. 82 kilo ile sıkıntı yaşamazsınız. Tilt 120'ye binen daha ağır arkadaşlarım var.

Katlanma mekanizması için 80 kg beni ve 50 kg römorku rahatlıkla çekiyor. Kısa mesafede markete pazara römork bağlayıp çıkıyorum herhangi bir sorun yaşamadım mekanizmalarda.
Teşekkür ederim geri dönüşünüz için, bugün geldi bisikletim ve ilk turumu attım, ilk izlenimler olumlu gayet keyifli :)

• Beğen
Tepkiler: bonder76
Tepki
289
İsim
Mustafa Şener
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Diğer
Ben 76 kiloyken sele borusu yamulmuştu. Giderildi mi bu sorun?

MertkagaN

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhaba.Tilt 120 ile tilt 500 arasında sadece vites farkı gördüğüm için tilt 120nin fiyatı daha makul geldi ve tilti 20 sipariş geçeceğim. Size sormak istediğim şey internetten gelen kapalı kutu da
1-Ön ve arka lamba(dandikte olsa) çıkıyor mu?
2-Zil çıkıyor mu?
3-Dik durması için ayakçalık marmı sol tarafta?
4-Kapandığı zaman orta dişlinin yere değmesiniz engelleyen aparat var mı?
Diğer sorum 88 kiloyum bisikleti bagaja atıp hoşuma giden yerlerde çıkarıp binebilmek ve birazda zayıflayabilmek için alıyorum. Beni taşır mı en azında 1 ay bu kiloda olacağım muhtemelen 1 ay sonra 82 filan olurum hayırlısıyla :))
Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için...

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba.Tilt 120 ile tilt 500 arasında sadece vites farkı gördüğüm için tilt 120nin fiyatı daha makul geldi ve tilti 20 sipariş geçeceğim. Size sormak istediğim şey internetten gelen kapalı kutu da
1-Ön ve arka lamba(dandikte olsa) çıkıyor mu?
2-Zil çıkıyor mu?
3-Dik durması için ayakçalık marmı sol tarafta?
4-Kapandığı zaman orta dişlinin yere değmesiniz engelleyen aparat var mı?
Diğer sorum 88 kiloyum bisikleti bagaja atıp hoşuma giden yerlerde çıkarıp binebilmek ve birazda zayıflayabilmek için alıyorum. Beni taşır mı en azında 1 ay bu kiloda olacağım muhtemelen 1 ay sonra 82 filan olurum hayırlısıyla :))
Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için...
Geçtiğimiz pazartesi aldık saydıklarınIzin hepsi mevcut. Ve 95 Kilo babam kullanıyor sıkıntı yok.

Tepki
3
İsim
Baran
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar herkese merhaba, saha önceden de bahsettiğim gibi ben de bir tilt100 sahibiyim. 100km yi devirdik. Şimdilik güzel anlaşıyoruz :) fakat ufak dokunuşlar yapmak istiyorum, öncelikle jantlardan başlamak istyorum. 20inç jantta bana görünüş ve kullanış açısından tavsiyede bulunabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

hacimuro

Üye
Tepki
0
İsim
murat g
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese merhabalar.
Tilt120 satın aldım ve bırakın yokuş çıkmayı düz zannettiğim yolda dirsekle kol arasındaki kadar eğim varmış,onu bile geçemiyorum.
İnanılmaz küçük eğimlerde bile bisiklet duruyor bende inmek zorunda kalıyorum.
Eğim demeye 1000 şahit isteyecek kadar da küçük.
Bu durum bisikletten midir yoksa benim yeni olmamdan mı acaba .
Ayriyeten parça değişikliği yaparak yokuş çıkmayı kolaylaştırmak mümkün müdür? .

Son düzenleme: