Btwin RR 500 aldık :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Merhaba arkadaşlar, bu sabah kafama mtb almak esti ve arkadaşımı da kandırarak onada bisiklet aldırdım. Arkadaşımla birlikte aldığımız için aynı olsun ucuz olsun mantığıyla 2 adet RR500 aldık. Mekanik disk sram x4 arka aktarıcı ve vites kollarıyla birlikte gayet güzel bir bisikletimiz oldu. Özellikle turuncu rengi için rr340 alacaktık fakat donanıma göre parası biraz fazla geldi ve bunda karar kıldık. Bugün yaptığım 50km sonucu ilk izlenimlerim.

1.Maşa idare eder.
2.Ön vites arttırıcısı üzerinde marka yazmıyor. Sanırım kendi ürünleri. O yüzden ön viteslerde bazen kararsızlık yapabiliyor.
3.Lastiklerin basıncı 3.5bar fazlası basılmıyor. 30-40psi arası basınç olduğu için pamuk gibi bir yüzeyde bisiklet sürüyor hissi veriyor. (Yol bisikleti sonrası ipek gibi geldi :D)
4.Pedallarda bulunan kalpiye düşüncesiyle takılmış plastikler çöp. :)
5.Bisiklet mekanik disk fakat ciddi eğim olan yerlerden uzun inişler yaptık. Ne ötme nede frenlemede kötüleşme oldu. Frenlerini çok beğendim.
6.Gidon ve gidon boğazı ya çok kötü yada montaj sırasında düzgün kontrol edilmediği için sorun oluşmuş olabilir. Ayakta pedallarken bisikleti sağa sola aldığımda gidon çıt çıt ötüyor. Ya kırılacak yada boğazda sıkıntı var. Durduğu yerde de sağa sola doğru hafif yüklendiğim de yine çıt çıt sesi geliyor.

Haricinde aklıma gelen hiçbirşey yok. Sıfır bisiklet almak isteyen alsın paşa paşa binsin.

(link)

image.jpeg image.jpeg

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Hayırlı olsun Engin. "Eski" bisikleti bıraktın sanırım :)

Kazasız belasız kullan inşallah.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Tolga Çelebi

Çok teşekkür ederim. Bırakmadım fakat İstanbul yol bisikleti sürülecek yer değil. Her yer köstebek yuvası. İzmir yolları çok daha iyiydi. Buraya geldiğimden beri 2 kez ön göbek dağıttım. 2. sinde göbek toplamak zor geldi. İzmir'e götürüp eve bırakacağım. Zaten İstanbula gelmeden öncede fixed projesi vardı hep gecikmişti. İnşallah en yakın zamanda fixed olacak. Caddebostan sahilde fixed sürmek çok keyifli olabilir aslında fakat zamanı var :). Mtb sürmeyi özlemişim bugün bunu farkettim(hop hop :D).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hayırlı olsun. güzel renk, kazasız belasız sürmeniz dileği ile.

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Ön aktarici ayar istiyor olabilir yeni bisiklet olduğu için

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayirli ugurlu olsun. Maceralara kapilmadan efendi gibi özüne dönmene sevindim
Unutma metebe demek hayat aşk ve müca yok lan abarttiik eee hayirli olsun :) :D :koptum: :cool::huhuu:

Tepki
134
İsim
Aytaç Ö.
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hayırlı olsun hocam, rahat yolculuklar dilerim. Bendede rr 8.1 var... Kamyonet gibi maşallahı var. Sadece lastikleri biraz incelttim azıcık akıcılıkta istiyor insan :) Kazasız belasız güle güle kullanın

• Beğen

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@berktx

Ayarları tamam fakat stres altında hızlı geçiş yapmıyor.

@mariokaldato

Çok teşekkürler abi kesinlikle özüm bu yol bisikleti beni bozuyor sonucunda kendisi de bozuluyor. :D

@Aytaç Öztürk

Çok teşekkür ederim. 8.1 ile bu kıyaslanamaz bile fakat bisiklet işte amaç yarışa girmek değil. Arkadaşlarımızında gönlü olsun diye alındı. Önümüzdeki aylarda daha iyileri gelecek bu bisikleti arkadaşa vericem. Mtb yokluğu bizi rr500 almaya itti. :)

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
@enqinHLC aslında temiz ön aktarici bulabilirsiniz forumdan fiyatları da yüksek değil iyi kalitede bulacağınıza eminim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende RR500 alalı bir hafta oldu. Frenlerde ötme dediğiniz ne bilmiyorum ama ben frenleme yapınca disklerden ses geliyor. Sizde olan gidondan gelen ses bende yok fakat ön vites 3'e geçmiyor.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@berktx

Benim için maşa harici ekipmanın pek önemi yok. Zira pedal çevirdiğimde bisikletin gitmesi yeterli. Maşanın önemide atlayıp zıplamayı sevdiğim için çabuk bozulabilir olmasıyla alakalıdır. Onun haricinde parçalar herkesin işini görür.

@Charlie

Ön vitesin 3 e geçmemesi benim arkadaşımın kullandığı m beden bisiklet içinde geçerliydi. Rublede de 8 e geçmiyordu. Bunun için iyi bir vites ayarı yapılması gerekiyor. Bisikletin kurulumundan 1 saat sonra tekrar ayarlar için gittiğimizde halletmişlerdi. Disk frenlerde ötme sorunu çok fazla okudum internette o yüzden sessiz çalıştığını belirttim. Freni sıktığınızda fren pedlerinin diski sıkıştırdığı anda sürtünme sesi gelmesi doğal bir olaydır. Garç gurç ses gelmeden sadece zımpara sürter gibi ses geliyor. Buda disk frenin çalışma prensibinden diye düşünüyorum. İlk disk fren kullanışım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enqinHLC arkadaşınıza olanın aynısını yaşadım. Bugün decathlona bıraktım hafta içi yaparız dediler. Benim ilk bisikletim olduğu için çoğu şeyi bilmiyorum. Mesela orta aktarıcıyı değiştirmek istersem hem kadroya hemde 24 vitese uyumlu olarak almak gerekiyor değil mi?

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Charlie

Bırakmanıza hiç gerek yok. Ön aktarıcı değişimi ve ayarları 5 dk içerisinde tamamlanabilir. Aynakoldaki yaprak sayısı ve vites kolu uygunsa sorunsuz çalışabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Orda yapmayı denedi ama olmadı. Teker boşa dönerken vites atıyor ama sürerken atmıyor. Çalışan arkadaş baya uğraştı, yapamayınca burda kalsın dedi. Pazar günü olduğu için kalabalıktı o yüzden kalsın dedi galiba.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Charlie

Evet bu problem bizim iki bisiklettede başımıza geldi. Bana baya saçma geldi. Bisiklet üzerindeyken kadroda bir esneme var sanırım vitesler o yüzden düzgün geçmeyebiliyor.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
hayirli olsun ustadim kazasiz belasiz surusler insallah:)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim. Alındığı günden itibaren 300km devirdi. Pek vakit bulamadan iyi pedalladım. Şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Bugün hafif yağan yağmurda 30km pedalladım. Disk fren canmış onu anladım. Hiç gerek yok v frene falan. :)

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun bende uzun süredir rockrider 500 kullanıcısıyım memnunum sizde öyle olursunuz umarım :)

• Beğen