B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kook Yeni dış lastik aldım onu taktıktan sonra bisikleti zorlamadan bir deneme sürüşü yaptım.Lastik tam oturmamıştı onu düzelteyim derken fark ettim açılmayı.Lastiği takarken böyle bir şey yoktu.Garantinin bitmesine 5 gün kaldı.Bu yüzden bi gideyim dedim bi ihtimal değiştirirler diye.Dediğiniz gibi şikayetvara bir yazayım bakalım da bir şey değişeceğini sanmıyorum gerçi.

@CmlCLK Bir sürü masraf hocam şimdi yeni çemberiydi, yeni tellerdi, jant ördürmesiydi...:uzgnm:

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

Serdar Alp

Üye
Tepki
15
İsim
Serdar
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar selamlar. Rockrider 540 a shimano alivio FD-M4000 ön aktarıcı uygun mu?
çünkü bisikletin ön dişli ölçüleri 22-32-44.
Aktarıcının bilgiler kısmında ise "Sadece 22-30-40T ile uyumlu" yazıyor.
üzerindeki ms25 aktarıcı yamuldu. sebebi de bayırda yüksek viteste bırakmamdı. Bu yüzden onu tamir ettirmek yerine aktarıcı alayım diyorum

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.696
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
EDIT: RR520'nin krank takımı (crankset) giriş seviye (a.k.a dandik) olduğu için yapraklar ayrılmıyormuş bile. Tamamen değiştirmek lazımmış. Ben de öyle yapacağım. Alt seviye Shimano ile değiştireceğim ve Aliexpress'ten 36 dişli Narrow Wide yaprak alıp takacağım. Sekiz vites olmuş olacak. En yüksek viteste 36/11 ile 120 kadasta 50 km/sa yapılabiliyor. 36/36 yani 1.0 oranı ile de tırmanış fena değil. Amaç dandik ön aktarıcıdan kurtulmak ve temiz bir görüntü.

Yorumun ilk hali:
Arkadaşlar RR 520'ye tekli aynakol takmak istiyorum. Bunun için BCD değerine uygun yaprak almak lazımmış. Rockrider 520'de bulunan SRAM krank takımının BCD değerini bilen var mı? Kumpas ile 102 mm ölçüyorum ama standart olarak 96 mm ve 104 mm yapraklar satılıyor büyük çoğunlukla. Acaba yanlış mı ölçüm yapıyorum... Ve daha önce bu bisiklette tekli aynakol kullananlar varsa önerileri var mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Tepki
116
İsim
Salih Ölmez
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende aynı şekilde kulanıyorum tekerlekleriniz rubena hook mu

Tepki
12
İsim
Ahmet M.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle herkese merhaba. Danışmak istediğim bir konu var.
8 aydır kullandığım Rockrider 540 bisikletimle geçen hafta kaza yaptım. Yol kenarındaki çukur dengemi bozunca ön tekeri kaldırıma çarptım. Maşa ve kadro iç kısımlardan yamuldu ve kadro çatladı. Bisikleti Decathlon'a incelenmesi götürdüm. Kadro için garanti sadece kaynak yerlerindeki çatlama için geçerli dediler. Hasar görmüş diğer parçaların ise ellerinde olmadığı belirttiler. Ne bisikleti değiştiriyorlar ne de tamir edebiliyorlar. Benzer tecrübesi olan kişiler fikirlerini paylaşabilirler mi?

Son düzenleme:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.316
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Shap7ShifTR

Geçmiş olsun. Umarım en az zararla (maddi-manevi) geçirirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Shap7ShifTR
Tepki
12
İsim
Ahmet M.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkür ederim.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Shap7ShifTR
Öyle bir hakları yok,sorununuzu çözmek zorundalar.Yedek parça bulundurma zorunlulukları var.Bisikletiniz tamir etmiyorlar ise veya yedek parça tedariği sağlamıyorlarsa.Mağaza nöbetçi müdürünü ya da mağaza müdürnü çağırtın bisikletinizin yenisini versinler.Fakat bu tavrı nazik ve kendinizden emin bir şekilde yapınız.Yardımcı olurlar.

Tepki
12
İsim
Ahmet M.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cevabınız için teşekkür ederim. Bisikleti Decathlon'a bıraktıktan sonra telefonla aramışlardı. Telefonda yetkili yukarıda yazdıklarıma ek olarak "Kadroya sanayide kaynak yaptırabilirsiniz, diğer parçaları da internetten birlikte seçebiliriz." demişti. Ben de bu işi telefonda çözemeyeceğiz, yüz yüze görüşelim dedim. Daha önce Decathlonda bisiklet reyonunda çalışmış, şu an bisiklet tamirciliği yapan bir arkadaşımla beraber bugün gidip konuştuk. Hasar kaza sonucu olduğu için garanti kapsamı dışında olduğunu kabul ettik. İmhaya gidecek bisikletlerin sağlam parçalarını sökerek vermeyi kabul ettiler. Kırılan parçaları tedarik ettiklerinde fiyat için geri dönüş yapacaklar. Bisikleti geçen yıl 1800 TL'ye almıştım. Şu an fiyatı 2200 TL. Parçaların toplam fiyatı da aradaki 400 TL'lik farktan yüksek olmasın dedik. Umarım bu isteğimizi yaparlar. Şu an geri dönüş yapmalarını bekliyorum.
Bu arada kazada ön jant, maşa, kadro ve ön aktarıcı hasar gördü. Lastiğe ilginç bir şekilde hiç bir şey olmadı. Schwalbe Big Ben Plus 27,5x2 inçlik lastik kullanıyordum. Rockrider 540 için lastik arayanlara tavsiye ederim.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Shap7ShifTR
Keşke o parçaları ücretsiz verip sadece işcilik parası alsalarmış,o bisikletler zaten imha oluyor.

• Beğen

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@Shap7ShifTR
Geçmiş olsun , esasında kadronun garantisi ile ilgili bir sürü belirsizlik var zaten neden kaynaktan olunca geçerli olsun ki ? Çok saçma .
Kadroyu seviyorsanız 2. el bisiklet grubu veya çeşitli yerlerde 350-450 arasına bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepki
0
İsim
Arda
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Herkeze selamlar yazın aldığım rr520 de toplu geliştirme yapmayı planlıyorum, sorum şu stok 520'nin üzerinde gelen furş takımını "Token TK011A" modeli ile değiştirmek istiyorum. 2 tane nedeni var 1. si eski furş takımı dönmüyor 2. si ise furş'un üst tarafı gidonun altına spacer koymuş gibi yükseltiyor, ben gidonu 35mm lik gidon boğazı ile değiştireceğimden dolayı yüksek olmasını istemiyorum, o yüzdende değiştirmek istiyorum. Belirttiğim furş takımı uyumlumudur yanıtlarsanız sevinirim.

Corsaidream

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Eren
Bisiklet
b'Twin
@xArdBoostEDTRx
Jant göbek değişimi de yapmak isterseniz elimde koozer xm490 var 32 delik

StartPy

Üye
Tepki
10
İsim
Ali Erdem Gür
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar, 2019 Model 560 ne zaman satılmaya başlar bilginiz varmı ?

Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
Selamlar 520 s bisikletime frenler için hangi balatayı almalıyım yardımcı olur musunuz sitede mx5 yazıyor ama Decathlon da Balat’a değişimi yaptırtmıştım orada fişte mx2 yazıyor

Tepki
5
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
3 sene sonunda orta göbek resmen bitmiş. İçinden çıkan Jive (Hindistan) marka garabet birşey.

Shimano BB-UN26 ile değiştirdim, çok fark etti tavsiye ederim.

Orta göbek nasıl sökülür merak edenler içinde video çektim, linki aşağıda.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Smyrni

Üye
Tepki
14
İsim
ÇAĞATAY ÇALIŞIR
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rr540 var evde yatıyor yol bisiklrti kullandığım için lastikleri tur lastiği yapsam arkaya port bagaj çafır vs önede gidon çantası yapdam uygun olurmu tura gelirmi rr540 yardımcı olursanız sevinirim boşa para harcamak istemem

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.316
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İnstagram'da takip ettiğim biri var sn. @Smyrni. Kız Fransa'nın güneydoğu taraflarından Portekiz'e gitmişti.
Yani yapılabilir ancak yol bisikleti kadar hızlı olmasını beklemeyin. Daha rahat yolculuğu garanti ederim ama ?.

• Beğen
Tepkiler: Smyrni

Smyrni

Üye
Tepki
14
İsim
ÇAĞATAY ÇALIŞIR
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemal Ç. Hocam yol bisikleti var ama çanta takcak bi yer yok bike packing yapsam çadır koyamam bisiklrt karbon delme gibi şansımda yok mtbyi çeviriyim bende dedim o dediğiniz kişinin instagram ismini bilşyo musunuz acaba?