B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

Tepki
5
Bisiklet
Bianchi
@Tevfik 38
Rotor ayarları sağlam, ayarlar da sağlam olsa keşke: )

@Lombardini
Her seferinde yeniden ayar yapmak çok yorucu oluyor. Hele ki onca uğraştan sonra yine bozulduğunu görmek zoruma gidiyor. Artık bir çözüm üretene kadar ayar çekmeye devam edeceğim.

Scudo

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@NiconDorf
520 hiç şüphesiz. Güzel bisiklet. Öbürü giriş seviyesi. Alınca iyisini alıp daha uzun binin.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Tevfik 38

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tahir ERDEMİR

Vida sabitleyici ile bütün fren aksamındaki vidaları sabitlerseniz böyle bir sorun olacağı ı sanmıyorum bir daha.

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
Arkadaşlar yakında rockrider 540 a geçicem inşallah

Dün bir gidip inceleyeyim dedim bedenlerine falan bakıyım dedim,rockrider 560 modeli varmış internet sitesinde gözükmüyor 2200 liramı ne idi fiyatı rock shox maşa vardı bu bisiklet hakkında nasıl bilgi edinicem.

Muhtelemen rr540 alırım 2000 lira bütçemi aşıyor baya ama ilgimi çekti

Tepki
3
İsim
koray
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar. Yaklayış 7 ay önce b'Twin rockrider 520 almıştım. Fakat sadece 80 km sürebildim. Okul, dershane, spor ve kış aylarında olduğumuz için hiç vakit bulamadım. Şimdi okullar kapanıyor biraz rahatlayacağım ve bisiklete ağırlık vereceğim. Düzenli sürmeye başlamadan önce bisikletimde yapmam gereken bir değişiklik var mıdır? Değişmesi gereken parçalar vesaire. Çünkü bisiklet anatomisi hakkında hiçbir bilgi sahibi değilim. Bakım konusu filan nasıl olacak kaç ayda bir yaptırmam lazım bu sorulara cevap verirseniz çok sevinirim.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
560 giriş seviyesi güzel bir müsabaka makinası. Fiyat ekipman göre iyi bence. Durumu musait olanlar kaçırmayın.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@NiconDorf 540 al bence 340 cok basit 520 ise kilitlenmeyen maşa seni ileride uzecektir o yuzden 540 al ömür boyu kullan sorunsuz

@Dogukanersoz haklısınız ama mekanık diskli ileri zamanda hidrıliğe cevırmeniz mumkundur fakat v fren sistemde böyle bişey söz konusu değil

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
49
İsim
Doğukan Ersöz
Bisiklet
b'Twin
Mekanik diskin hidroliğe döndürüldüğünü bilmiyordum Teşekkür ederim üstat :harika::harika:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Dogukanersoz
Şimdi v-frende hidrolik disk frene dönebilir. Ama zemin ve imkan varsa. İstediğin kadar paran olsun, en iyi HD freni al, zemin uygun değilse olmaz. Haa yok maşa değişimi, yok kaynak falan olur belki [emoji57] Ama ne gerek var [emoji1]

Cemal Ç.

Tepki
49
İsim
Doğukan Ersöz
Bisiklet
b'Twin
v freni çıkartıp kadro uygunsa disc fren takılabileceğini biliyorum fakat mekanik diskin içindeki teli çıkarıp yağ koyarak mekanik yapıldığını duymamıştım.

Cemal Ç.

Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Onu ben de hiç duymadım. Zaten fren kolları, balatalar falan öyle bir değişiklik için uygun değildir sanırım [emoji55]

Cemal Ç.

Tepki
49
İsim
Doğukan Ersöz
Bisiklet
b'Twin
Heralde yeni bir hidrolik fren seti alıp takmaktan bahsetti uygunluk konusunda bence de uygun değil :)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de mekanik disk frenli bisiklet sahibiyim. Mekaniği hidrolik yapmak için vites kolunun değişmesi ve yeni bir fren almak gerekiyor.

Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
B'Twin RR500 bisikletimi satıyorum(triban 500 ile takas tekliflerinize açığım). Bisikleti geçen sene 10 Nisanda aldım. Sıkıntısı yok, artıları var. İlgilenen pm.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@Dogukanersoz hayır mekanik frenin içindeki teli değiştirip içine yağ koymak bi bir olay değil komple hidrolik disk fren takımı alman gerek

Tevfik 38

Üye
Tepki
11
İsim
Tevfik
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar herkese merhaba , rr520 kullanicisiyim ,tektro auriga comp hidrolik disk fren hidrolik gibi tutmuyor , yokuş aşağı inerken basılı indim frenler canavar gibi olmuştu 2 gun sonra eski haline döndü. Yag sıçramış olabilir dedim ( yag ile hiç isim olmadi) bugün bulaşık deterjaniyla iyice yikadim disk ve balatalari biraz da bulaşık teli ile telledim ama sonuç ayni.. Ne yapmalıyım öneriniz nedir ? Ha birde freni yaptıktan sonra fren sıkarak taktigim halde surtuyor (forumdaki bi kardesime bi tavsiye de bulunmuştum ama onun derdini su an anlıyorum ) ayari nasıl yapılır ? Şimdiden teşekkür ederim , cevaplarinizi bekliyorum...

@Özgür Aydn rr520 26inc de SR Suntour Rockrider XCR 100mm Lockout maşa takılı

• Beğen
Tepkiler: Literary
Tepki
18
İsim
Onur G.
Bisiklet
b'Twin
Merhaba,

Aramızda 2017 model Rockrider 560 kullanan varmı ve memnunlar mı?

Sert79

Üye
Tepki
258
İsim
Sertaç K.
Bisiklet
b'Twin
İzmir Karşıyaka'dan Rockraider 540 ile aranızdayım kullanımı güzel bir bisiklet kafamda bir çok proje var ilk olarak yol lastiği ve sele değişikliği yapacağım siparişlerini bekliyorum gelince buradan paylaşacağım şimdilik orjinal resmini paylaşayım [emoji4]

Cemal Ç.

Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Sert79 Kazasız-belasız, güle güle kullanın. O beyaz dümenden kurtulmayı düşünün derim :D Onun haricinde güzel seçim ;)

• Beğen
Tepkiler: Sert79