Btwin Rockrider 540

Tepki
28
Bisiklet
Mosso
Merhabalar arkadaslar, dun mersin decathlonda yeni bir bisiklet gördüm rockrider 540 // hd firen // 27 vites // arka arttirici sram x-7 // masadan kilitli hidrolik amartisor//tam emin olmamakla birlikte altus on arttirici// dikkatimi ceken ozellikleri biraz kullandım fena değil gibi 1.299 tl fiyat etiketine sahip sizce cok fazla bisiklet bilgim olmamakla beraber hosuma gitti su an olmasa brlki kis ortasi fiyt indirimi olursa dusunebilirim. Sizce bu bisiklet nasildir alan kullanan benim gibi decathlonda turlayan varmi fikirle rinhttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/13/24843f16d99dffaeb4b5eaa59661fd32.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/13/a42b5793648e2833f79e98ed600dcb11.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/13/d6a25e15b3ced23d3e6c87e81c6c0bcb.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/13/aa916b934527ebe7fa25bb9dd365250f.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/13/e3f2bf6ddd523f5c095006266cb5aa1b.jpgiz nedir :)

Scudo

mustafa.d

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
b'Twin
bisikletlerde hiç olcağını düşünmüyorum decatlondan ben bir sene boyunca bisiklet takibi yapmıştım hiç oynamadı diye hatırlıyorum

merland

Üye
Tepki
1
İsim
Hayrettin kürklü
Bisiklet
b'Twin
Btwin 540'ı aldınız mı? Aldıysanız artı ve eksilerinden biraz bahseder misiniz? Bende almayı düşünüyorum.Birde Btwin 540 ile Btwin 560 arasında F/P olarak bir değerlendirme yapabilecek varsa çok sevinirim.

İkinci

Üye
Tepki
12
İsim
Tarık Y.
Hocam 520 1300Tl ,540 1500Tl ve 520 harbiden çok iyi arkadaşlan ben decathlon mersinde bizzat denedim arkadaş sürekli hoplayan zıplan birisi ve o bile amatisörlerini beğendi abi sorduğumuzda fiyat/performans olarak çok iyi bir bisiklet olduğunu söyledi 540'ın kötü yanı yanlış hatırlamıyorsam fren yada vites telleri kadronun altında değil üzerinde ama 520 şekil ve performans olarak baya iyi bir bisiklet hatta arkadaş kafayı taktı dersde diyor sürekli olum onu alacam onu alacam onu alacam

merland

Üye
Tepki
1
İsim
Hayrettin kürklü
Bisiklet
b'Twin
Bilgi için teşekkürler.520 ye bakmamıştım birde ona bakayım o zaman...

İkinci

Üye
Tepki
12
İsim
Tarık Y.
Bakmaktan zarar gelmiyeceğini düşünenlerdenim

Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
b'Twin
Hocam bisiklet bende qlicagi. Nasildir guzelmidir yoksa btwin 520 alicagim 1 hafta icinde

hkndng

Üye
Tepki
30
İsim
Hakan
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar selam. @Tosbaa_tonbak @merland Bende 540 var, eşime 500 aldım. İkisinden de memnunuz. İkisini de dağda vs denedik. Yol kontrolleri çok çok iyi. Vites, fren ayarlarında hiçbir sıkıntı yok. Geçen hafta asfalt için 26x1.50 lastikde taktım. Gayet de şık oldu.

merland

Üye
Tepki
1
İsim
Hayrettin kürklü
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar biraz paraya kıyıp 560 aldım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ama uzun yolda nasip olmadı daha.Gayet memnunum.Hafif,frenler tatmin edici özellik olarak fiyata göre çok iyi tavsiye ederim...

abirtan

Üye
Tepki
9
İsim
Birtan
Bisiklet
b'Twin
Yeni başlık açmaktansa burdan devam edim dedim :)
Bu bisikleti 2 ay önce aldım.Bisiklet bilgim pek yok sadece forum sayesinde ve araştirma sonucunda ögrendiklerim var.Ama genede tam cevap bulamadiklarim oldugundan direk bisiklet üzerindeki parçalardan gitmek istedim.Hem bu ürünü alacak arkadaşlarada detayli bilgi sahibi olmuş olurlar.

1-Suntour xcr100 100mm hareketli kilitli maşa var.Bu maşa havalı mı yağlı mı bakımı nasıl olmalı ve genel olarak nasıl bir parça iyi mi kötü mü?

2-Hayes Radar 160mm hidrolik disk fren sistemi mevcut.Bu markanın iyi oldugunu yazan bir kaç yer haricinde bu fren sistemi ile ilgili hiç bir bilgi yok.Videolarda yapılan ayarlar falan hiç biri bu frene uygun değil.Bu fren modeliyle ilgili bilgisi olan var mi ?Bakımı,performansı balatası vb.

3-Çift katlı aero trail evo jant oldugu yazıyor.Çift katlı jantlar çok iyi oldugu bilgisini aldım.Peki çift katlı olması yetiyor mu yoksa modeli tarzı falanda var mi ?

4-Btwin all terrain light 27,5 x2.0 lastikle geliyor.Bu lastiklerle yağmurlu havalarda asfatta çok düştüm.Bu tip lastikler yağmurda kötü müdür yoksa bu model mi çok kötü ?İlerde değişmem gerektiginde önerilebileceginiz marka model ebat ne olabilir ?Hava basınçları ne olmalıdır. Önlere 50 arkalara 55 psi basıyorum yanlış mı dır ?

5-Vites sistemiyle ilgili çok fazla araştirma yaptıgım için kafam karışık oldugundan o konu hakkında soru soramicam.Bisikletin vites özelliklerini yazim siz nedir nasıldır diye yorum yaparsaniz daha iyi olur :)

Üçlü aynakol, 22 / 32 / 44 dişler.
SHIMANO ALTUS 9 vitesli arka aktarıcı.
MICROSHIFT MS25 Ön aktarıcı.
SHIMANO ALTUS M370 göstergeli vites kolu.
SHIMANO HG 200 kaset , 9 rubleli, 11-34 diş

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: MaRZoCHi

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
@abirtan

1- xcr maşa yaylı, suntour un xct xcm xcr uclemesınden en iyısı oluyor.Soylekı 1600 tl lık baska hıc bır bısıklette xcr gormedım hep xcm kullanıyorlar.Tabıkı havalı maşa etmez ancak kotu değil.Masa bakımından anlamam malesef.Zamanı gelınce ısınde iyı bır bısıkletcı tercıh ederım :) Suan benımkı 1000 km yı doldurdu henuz ilk gunkü gıbı calısıyor.

2-hayes ın ust sevıye modellerı cok iyı oldugunu bende duydum ama rr540 dakı gırıs sevıyesı bır fren Benim dısklerde hafıf yamukluk oldugu ıcın klasık vıdaları bolaltıp frenı sıkıp sonra vıdaları tekrar sıkma yontemı uymuyor. Elımle hızalayarak ayarlıyorum.Balata omru bakımı klasık hıdrolık fren oyle devasa farklar olmaz bakım konusu hıdrolıklerde zor ama yenı almıssınız uzun bir sure sorunsuz devam eder.

3- Bılemedım :)

4- Hava basıncı normal uzerınde maksımum ve mınımum yazıyor zaten onların arasında Olsun.Lastıklerın ben de kalıtelı olmadıgını dusunuyorum.

5-aktarıcı model olarak yuksek değil ancak ben dislı oranlarına bakarak bu modelı tercıh ettım yokus cıkarken de cok rahat yuksek hızda yapabılıyor.Rubledekı dişlıler her ikısı ıcınde gayet yeterlı.

• Beğen
Tepkiler: abirtan
Tepki
1
İsim
ahmet kırmızı
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar dağ bisikletinin lastikleri dağda engebeli arazide vb. kullanılmak için tasarlanmıştır yani toprakta denge kaybetmed yol tutuşu iyidir ancak yağmurlu havada tabiki kayarlar bu durumlarda lastiklerin kötü olduğunu düşünmeyin. İYİ PEDALLAR...

• Beğen
Tepkiler: MaRZoCHi

MaRZoCHi

Üye
Tepki
116
İsim
Mehmet Hanoğlu
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karar verdim gibi alacağım zaman Salcano astro s renk ve beden araştırması yapacağım, elde yoksa direkt olarak rr540 alacağım.

• Beğen
Tepkiler: ozercorlu

YSGF

Üye
Tepki
19
İsim
YUSUF EMRE TERZİOĞLU
Bisiklet
Diğer
bende bundan almayı planlıyorum önerirmisiniz
@MaRZoCHi

MaRZoCHi

Üye
Tepki
116
İsim
Mehmet Hanoğlu
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@YSGF Şimdiye kadar bir problem yaşamadım. 1 Temmuz'dan beri kullanıyorum.. Sadece sahilde sürerken rüzgar-kum işbirliği ile zincir-dişli-göbek temizleme sorunları yaşadım. Bunlar da bisiklet ile ilgili değil.
Ayrıca alacaksanız acele etmekte fayda var. Fiyatlar artabilir...

YSGF

Üye
Tepki
19
İsim
YUSUF EMRE TERZİOĞLU
Bisiklet
Diğer
@MaRZoCHi teşekkürler verdiğiniz bilgiler için peki asfaltta yoruyormu