BTWIN Riverside 120 tavsiye

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar bu bisikleti tavsiye eder misiniz? Sekizli ruble ve tekli aynakola sahip.. Çelik kadro.. 14 kilo ama hafifletilebilir diye düsünüyorum. Su an 599 TL... İndirime girerse almayı düşünüyorum.. Ne dersiniz?

Scudo

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
ben 6-7 aydır kullanıyorum bu bisikleti, bence 499'a riverside 100 al 3'lü aynakol taktır.

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@kapluj teşekkürler cevap için.. Riverside 120 eger 499 a falan düşerse, almayı düşünüyorum.. Memnun musun bisikletten.. Ağırlığı ve yokus performansı acısından değerlendirebilir misiniz?

Tepki
199
İsim
Alper
Bisiklet
b'Twin
Btwin Riverside 120 kullanıyorum tavsiye ederim. Ruble ve aynakol oranları o kadar iyi ayarlanmış ki ne yokuş çıkarken zorlanıyorum ne de hız yapmak istediğimde. Riverside 100 için aynı şeyi söyleyemem çünkü biri 6 biri 8 vites. 120 nin yokuşta bu kadar rahat olmasının sebebi 34 diş megarange ruble dişlisi. Sürüşü çok keyifli ve konforlu bir bisiklet. Parça kalitesi de kötü değil. Joytech göbekler, Wellgo geniş pedallar v.s. uzun süre sorunsuz kullanılır diye tahmin ediyorum. Daha önce Trek fx 7.2 kullandım biraz daha hızlıydı ama konfor yok çok zıplatıyor. Kütük gibi. Riverside çok daha konforlu. Tek kötü tarafı selesi çok sert onu da 20-25 tl ye alacağınız bir jelli sele kılıfı ile çözüyorsunuz.

Kullanıcı olarak ve daha dün sahil yolunda 20 km yol yapmış olarak Btwin Riverside 120 yi tavsiye ediyorum.

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@Love The Wind çok teşekkür ederim, yorumunuz için.. Ben zaten aldıktan sonra bi parca hafiflesin diye, fren bacakları, gidon ve gidon boğazı.. Fren kolları ve sele borusunu değiştirmeyi düsünüyorum alüminyum ile.

Beni düşündüren diger konu jantlar.. Tek katman jantın sağlamlığı nasıl sizce

Tepki
199
İsim
Alper
Bisiklet
b'Twin
Şahsen hafifletmeyi düşünmüyorum bu şekilde hem konforlu hem yol tutuşu çok iyi. Siz bilirsiniz tabi. Jant konusunu düşünmeyin en kötü ihtimalle 500 km de bir herhangi bir bisikletçiye 5-10 tl ye akort ayarı yaptırırsınız ki tahminimce çok daha uzun süre sorun çıkarmaz.

• Beğen
Tepkiler: Mosso Relativo

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
ben aldıktan sonra bisiklet 1.2kg daha aldı :D yokuşlarda tekli aynakola rağmen sorun yok ama dediğim gibi üçlü olsa çok fena olurdu.
bi de kelebek gidon takmak istemiştim ama değişmiyormuş sanırsam gidon

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@kapluj gidonu değiştirebilirsin.. Bir tane dikme borusu ve gidon boğazı alıp, kelebek gidon takabilirsin..

@kapluj bak böyle bir sey lazım (link)

• Beğen
Tepkiler: kapluj

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Bence çok iyi bisiklet. Zaten 36 diş aynakolu varmış, üçlü ayanakola hiç gerek yok. 11-34 ruble ve 36 aynakol ile her yokuş çıkılır. Görünümü de çok güzel bir bisiklet. Bir tek gidon biraz kötü geldi gözüme.

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
@07yusuf evet onu da değiştirmeyi düsünüyorum.. Alüminyum gidon ve gidon boğazı ile... Çelik olması da sağlamlık acısından bi avantaj bana göre

Bu arada beden olarak ne secmek lazım??? M beden için 1.66 - 1.82 aralığı verilmiş... Diger bisikletlere göre farklı galiba kadro ölçüleri...

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Mosso Relativo ben l beden aldım boyum 180, iç bacak 80. keşke m alsaydım diyorum

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@Mosso Relativo aynen hocam, uzun sürüşlerde çok ağrı yapıyor, belki de bu ağrılar normal bilmiyorum sonuçta ankara'nın yolları malum. ama yine de keşke m alsaydım diyorum hatta belki satıp m alırım :D
şimdiden hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: Mosso Relativo

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kapluj

Ankara da yokuş bol, nasıl rahatmısınız bununla ? Yetiyor mu vitesler ? Ben gop dayım, bizim burada yokuş baya var

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@korayg hocam nata vega-dikimevi-kızılay-kuğulu park-kızılay- hacettepe (yanındaki dik yokuş) -gençlik parkı- dikimevi-nata vega yapıyorum. rotam sürekli aynı buradaki yokuşları bilirsiniz, 6-7 aydır sadece bir defa hacettepe’nin yokuşunda elime aldım da çıktım bisikleti o da fiziksel olarak değil mental olarak yorulduğumdan oldu, bi küçük bi büyük dişlisi daha olsa çok daha iyi olurdu ama böyle de çok iyi. bu arada bu rotada sürmem yaklaşık 3.5 saatimi alıyor ortalamam 15km/saat civarı.

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kapluj oralarda gidiyorsanız iş görür demektir. Gerekirse aynakol değiştirilir, ek takılır vs...O zmn bende bir düşüneyim bunu...Teşekkürler

• Beğen

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Üzerinde düşündüğüm bir bisiklet. Uzun zamandır bisikletsizim. Çürüdüm :(

Tepki
199
İsim
Alper
Bisiklet
b'Twin
Bence gerek yok ama yüklü uzun tur yapmak isteyenler rahatlıkla 3 lü aynakol taktırabilir kadro üzerindeki kablo tutucuları v.s. herşeyi hazır vites kolu, attırıcı, aynakol ve kablolar bağlanıp ayarlandı mı 24 vitesli bisikletiniz hazır.

• Beğen

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@korayg işçilik kablolar zincirvs dahil komple 250₺ civarı tutuyor decathlonda aynakol değişimi, ilerde düşünüyorum ben de değiştirmeyi, zorlandığımdan değil de düz yolda 42 yokuş yukarı 22 dişli daha iyi olurdu açıkcası:D