B'twin Hoptown

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
@azizakgn hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam. Dediğim vida deliğini sormadınız sanırım :)

Scudo
Tepki
2
Bisiklet
b'Twin
@azizakgn
teşekkürler hocam cevap için yavaş yavaş bende başlicam yükseltmelere biner binmez benimde aklıma takılan o ses oldu mağazadaki eleman bisikletten hiç anlamıyordu kesin bi yeri gevşek bıraktı diye düşünmüştüm günahını almışım demekki kronikmiş o ses

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
Ben de yol bisikletimin yanına, işe gidip gelmek için dün hoptown 320 satın aldım. Üzerinde pille çalışan ön-arka aydınlatma ve zil ile geliyor. Ön aydınlatmayı söküp, kadroya entegre Vioo Clip aldım. Gayet şık duruyor. Şimdi sırada siyah portbagaj ve çanta var. Arclite hoşuma gitti ancak Doğa Bisiklet'te stokta yok. O fiyat seviyesinde önerebileceğiniz başka portbagaj var mı?

@batmazer Decathlon Türkiye'de bu ürün yok ancak çok benzeri Tchibo'da satışta. İlginizi çekebilir. Siyah ve beyaz seçenekleri var. (link)

• Beğen
Tepkiler: DKN

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
Herkese merhaba,
bende uygun fıyatlı katlanır bısıklet bakıyordum, ozellıkle forumda okudugum yazılar netıcesınde bısıkletı kurumsal bır yerden alma dusuncesıne gırdım, baslıgı sonuna kadar okudum, acaba 6 vıteslı hoptown kullanan arkadaslar son durumda memnunıyetlerı nasıl, focus 2 arabanın arkasına koymayı dusunuyorum, hem esım hem de benım kullanacagım basımızı cok agrıtmıyacak, uygun fıyatlı olması acısından guncel yorumlarınızı alırsam sevınırım, bırde sızde bu fıyatdan daha dusme durumu olur mu?

(link)
(link)

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
@Jackhammer Hocam fiyatını göz önünde bulundurursak gayet makul bir performansı var. Bisikleti aldığımızdan beri geçen süre hakkında bilgi vereyim size;

Bisiklet geldiğinde kabloları bir arada tutan parça teslim edilmesi ve takıldı değildi. Decathlona durumu belirttiğinde ise hemen kargoya verdiler ve ertesi gün parça zarf içinde geldi.

Bisikleti eğer internet sitesinden alırsanız tamamen ayarsız geliyor. Tamam her şeyi monte edip, katlayıp kutulamışlar ama ne vites ne de fren ayarları yapılıyı. Hatta akord bile bozuktu.

Vitesi ne kadar ayarlasanız da aktarıcıdan kaynakladığını düşündüğüm, kesilmeyen bir ses var.

Ön göbek aşırı sıkılmış bir şekilde geldi. Ön teker hemen duruyordu ve hafif gevşettikten sonra tam randımanlı çalışmaya başladı.

2015 Berlingo aracın ön ile arka koltuk arasına eahat sığıyor. Bagaj hacminiz nasıl bilmiyorum ama muhtemelen sığar.

Kadroyu katlayıp da gidonu katlamazsanız, elde rahat bir şekilde sürülebiliyor.

Rampalarda ne kadar vitesli de olsa 52 dişli aynakolun etkisiyle zorluyor. 48 dişli aynakola sahip olan vitessiz modeli alıp, vitesli modele cevirebilirsiniz. Kadrolaı aynı 300 ve 320 modellerinin. Yani kablo geçecek yerler kadroda mevcut 300 modelinde de. Yalnız, uygun çamurluk bulmanız zor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Thranduil

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@alfisti arclite dahon port bağajı, başka yerdende bulabilirsiniz. Şunu belirteyim bilginiz olsun, bagaj sele doğru meyilli. Daha sonra resim eklerim

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@M.Cüneyt K. Yani Dahon bagajı sele tarafına doğru mu eğik hocam? Ben almayı düşünüyorum da hatta burada link vardı o stokta kalmamış, diğer modeli de kalmamış...

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@azizakgn
Evet sele tarafına doğru eğik duruyor akşam eve gidince resim yükleyeceğim, mobilden bir türlü yüklenmesi. Bir daha deniyim.
2016-08-19 18.12.45.png

@azizakgn
dahonbagaj1.jpg

• Beğen

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Evet biraz egikmis ama bazi modellerde de kendinden bu sekilde olabiliyor cok da anormal degil galiba. Ben ozellikle Dahon'un cift katli bagajini cok istiyorum. O da stokta kalmamis ama bulursam aldigimda paylasirim muhakkak.

Bugun de Tchibo'dan gidon cantasi aldim cirtli sekilde. İsimi baya bir kolaslastiracak hacmi de epey buyuk.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@azizakgn muhtemelen alacağınız çift katlı port bagaj (Ultimate ismi) o da eğik kalacaktır ama rahatlıkla heybe çanta takabilirsiniz. ben daha farklı bir yöntemle heybe çanta takmıştım o eğik port bagaja.

@azizakgn btwinbagaj.jpg

• Beğen

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@M.Cüneyt K. Eğik de olsa baya baya işi kolaylaştıracaktır. Ben hem çarşı pazar alışverişinde hem de minik dostumu veterinere götürmek için kullanmayı planlıyorum.

Ben de bugun daha once diger bisikletim icin aldigim fren pabuclarini taktim. Uzerindeki pabuclardan memnun degildim tutusu epey zayif kaliyordu ya da ayarlari tam yapmamistim. Simdi hem pabuclari taktim hem ayarlari yaptim istedigim gibi oldu. IMG_0159.JPG

Bunlar da yeni lastiklerimiz. Stok lastiklere gore hafifligimi ilk dikkatimi ceken oldu.

Daha once konu acmistim ic lastik ile uyumu icin, cevaplayan olmadi ama 1.60 lastige min. 1.70 ic lastik sorunsuz uyum sagladi.

IMG_0154.JPG IMG_0158.JPG

utkucycle

Üye
Tepki
32
İsim
Utku
Hopetown 320 kullanan arkadaşlar, tavsiye edermisiniz? Üstüne biraz daha para koyulup başka marka almaya gerek varmı?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batmazer

Üye
Tepki
35
Bisiklet
b'Twin
@utkucycle

merhaba;
arkadaşım dert edeceğin bir şey yok al kullan. ben hergün bisikletimle işe gidip geliyorum 6,6 km x 2 = 13,2 km günlük yol yapıyorum. ayrıca bende hoptown 300 mevcut (vitessiz).

utkucycle

Üye
Tepki
32
İsim
Utku
@batmazer
Teşekkür ederim, böyle destekleyici bi mesaja ihtiyacım vardı :) mutlaka al dediğin ek aksesuar var mı, eksik gördüğün?

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
Decathlon'dan katlanır bisiklet almak isteyen arkadaşları uyarmak isterim. Lütfen açtığım konuya bir göz atın, ileride aynı şeyleri siz de yaşayabilirsiniz:

(link)

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Altuğ

mehmet bey iyi ki yazmışınız. Tümünü okudum almaktan vazgeçtim. yedek parça açısından en yaygın şekilde bulunabilecek bisiklet markalarını arkadaşlarımız yazabilirse çok sevinirim

utkucycle

Üye
Tepki
32
İsim
Utku
@Mehmet Altuğ
Peki o zaman 800 tl civarında olup, bu sıkıntıları yaşamayacağımız başka bir katlanır bisiklet tavsiyeniz var mı?

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@utkucycle

başka yok en iyisi bu der gibi yazmışınız :D iğnelemek gibi olmuş

utkucycle

Üye
Tepki
32
İsim
Utku
@DKN
Umit folding mi alayım yani, yedek parça garantisi olsun diye anlamadım ki :)

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@utkucycle üzerine 200TL daha ekle sahibindende Dahon kovala yakalarsın. samimi söylüyorum. vybe D7 yakalarsın biraz pazarlık ve nakiti hazır tut.

• Beğen