B'twin alur 700 vs Mosso wizart tiagra

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Sanirim boyu boyuma huyu huyuma 2.el bir bisiklet bulamicam bulduklarimida kacirdim zaten. O yuzden 0 almaya karar verir gibiyim max. 3000tl gibi bir butcem var ve bu fiyat araliginda aklimda iki bisillet var.

Sizce bu ikisinden hangisi alinmali biri karbon digeri ise degil heralde en buyuk farklari bu.

Mossonun 105 setliside var indirimle onuda butce araligima sokabilirim diye dusunuyorum.

Sizce hangisi fikirlerinizle bana yardimci olabilirseniz sevinirim. Tabii baska bisiklet tekliflerinede acigim.

Tesekkurler

Scudo

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Oldukça zor bir seçim. Fakat bütçeniz gayet güzel, bence senekler arttıralabilir.
Marka bakımından daha üst segment markaların tiagralısını bulabilirsiniz sanırım.
Merida scultra 300 örneğin. (Yani ben olsam alur yerine bunu tercih edebilirdim)

Yine de ikisi arasında bir tercih zorunlu ise sanırım mosso derim. Hem karbon olması hem hoş gözükmesi bakımından.
Mosso kadro kalitesi hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Öte yandan alurun kadro geometrisi daha rahat gözüküyor
Bilemiyorum. Zor bu işler Allah kolaylık versin Hocam

• Beğen
Tepkiler: Tahsin Y.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@ahmtayd merida bende dusundum ama o fiyata gore nedense agirligi biraz fazla gibi geldi bana tabii tecrubeli abbilerim/kardeslerim deger mi degmez mi yorum yapicaktir.

Bende cok arada kalmis durumdayim. Umarim aklimi celicek degerli ve guzel yorumlar gelirde karar veririm.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Bilgili, tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilgi verirler ben bir şey diyemedim zor bir seçim.
Bütçe arttıkça seçenek arttığından işler zorlaşıyor. Bende 1 hafta kadar önce yeni bir yol bisikleti aldım. Bütçem 2 bin₺ civarı olduğundan f/p seçmek kolay oldu benim için.
Sana bir öneride bulunayım. Bir yerden sonra gözüne hoş geleni, tipini beğendiğini al. Bisikletini sevmek çok önemli.
1-2model üst olsun diye hiç beğenmediğim bir bisiklet alacağıma 1-2 model altını alır, gönlüm rahat sürerim. Çünkü içinde kalıyor insanın.
Kolay gelsin sana :)

• Beğen
Tepkiler: Keya

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
Merhaba, ben alur 700 den kullandim oyumu ama hep aklim meridada kaldi.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
carraro cr-062 o paraya alınıcak güzel bir bisiklet.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Insansevmem
Ben cok kararsiz bir durumdayim nedense. Mossonun karbon olmasi beni cezbediyor ve bazi parcalari zamanla degistikce daha da hafifleuebilecek bir bisiklet amcak mosso karbon kadro konusunda ne kadar basarili?

Btwin ise kadro konusunda guveniyorum ancak aluminyum olmasi uzak tutuyor tam bir kararsizlik icindeyim.
@nurullah memiş
Nurullah bey neden carraro markasina cok uzagim. en buyuk sebebi ise renk secimi. Sirf bu yuzdende salcano cok itici geliyor ayrica sportive 225 kullandim kisa bir sure hic memnun kalmamistim.

Birde Lapierre Audacio 400 var bu fiyat araliginda.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bundan 1-1.5 ay kadar önce cyclocross bisikletimi arazide hiç kullanmadığımı farkedip safkan yol bisikletine geçiş kararı aldığımda Mosso'nun bu modelini de incelemiştim.

Kadro kalitesi olarak tatmin edici, ancak grupset harici donanım olarak vasat seviyedeki bileşenleri ile o zaman tercih etmemiştim.

Sonrasında forumdan bir arkadaş ile takas yapma imkanım oldu ve Cannondale CAAD10 kadroya ve Campagnolo Veloce sete sahip mevcut bisikletime sahip oldum.

Yaptığım araştırmaya göre CAAD kadro alüminyum olmasına rağmen birçok giriş-orta seviye karbon kadroya göre daha üst düzey sürüş performansı veriyor. Araya ramazan girdiği için henüz tam anlamıyla test etme şansım olmadı, lakin yaptığım kısa denemelerde attan inip uçağa binmiş gibi hissettim.

Sözün kısası değerlendirme kriteriniz sadece kadronun yapıldığı malzeme olmasın. B'Twin Alur 700 içinize siniyorsa oldukça güzel bir bisiklet. Ancak aklınız karbon kadrolarda kalıp ilerde huzursuz olacaksanız o zaman seçeneklerinizi daraltıp bütçeyi genişletmeye bakın. KTM Revelator serisini de mutlaka görün derim.

hufucu

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
Alur 700 güzel bir bisiklet kadrosu hafif geldi bana

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
Alur 700 un aluminyumu bir degisik. Cok hafif bir aliminyum. Jantlari beklenmeyecek kadar hafif. 1790 gram. Ben seviyorum ama dedigim gbi acele karar vermistim merida da aklim kalmisti. His arada 1700 tl farki var. Bu hafiflikte alur 700 den ucuzu yok. btwin malesef isimden kaybediyor.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Sadettin Z. Butcemi genisletmeye calisiyorum ama malesef bu en genis hali gibi duruyor su aralar. Grupset harici donanim evet cok kotu ucuz olmasinin sebebinin bu oldugunu dusunuyorum. O donanimlar ilerleyen surecte yabas yabas degistirilebilir umidi ile yazoyorum bunlarida.

En yakin zamanda bir decathlon magazasina gidip alur 700 u denemem lazim sanirim. Cok fazla bir istegim yok bisiklet 9kg- olsun alt ve orta seviye donanimla ben yabas yavas iyi ve ust seviye ile degisimler yapip hafifletirim.

Suan yapmak istedigim tek sey elimdeki parayla iyi ama potansiyeli maksimum bir bisiklet satin alaabilmek.

• Beğen
Tepkiler: nedimt

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Tahsin Y.

Mosso asıl işi kadro üretmek olan bir firma malum. Bu açıdan wizart kadrosunda herhangi bir sıkıntı olacağını sanmam. Ancak 3000 TL bütçe ile sizi uzun dönem ilave masraf çıkarmadan idare edecek bir bisiklet almak daha mantıklı geliyor.

Dediğiniz gibi Alur 700 ve KTM Revelator 3300, Lapierre Sensium 100 modellerini bir deneyin öncelikle. Ancak aceleniz yoksa ikinci elleri de sıkı takip edin. Ben hiç aklımda yokken Cannondale sahibi olduysam, size de uygun bir bisiklet illaki denk gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: Exciting

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Sadettin Z.
Tesekkur ederim. Bilgi ve modeller icin zaten onumde 10 gunluk bir surec var ve bir yandan bunu arastirirken bir yandanda ikinci el takibi yapiyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sadettin Z.
Neredeyse tüm yabancı markalar hatta bizim Carraro Salcano bile 105 setli bisikleti 3000-3500 civarina alüminyum kadroyla verip Mosso karbonla verince bu karbonun kalitesi nedir diye düşünüyorum.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Berke bende ayni seyi dusunuyorum ama cevap olarakta aklima geupset harici donanim komple mossonun kdndi uretimi oldugundan fiyatin bu denli uyguna cekilmis olabilecegi geliyor.

Birde unutmamak lazim ben prof. Yarislara katilacak biri degilim ama hunde 100+km de yapabilirim.

bzc

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Diğer
bende alur 700 ün sıkı takibindeyim. araştırmalarıma göre piyasada bu fıyata bu donanıma sahip bisiklet yok. decathlondaki fiyatı şuan 2700 tl. bu dogru mu farklı fiyatlar da yazılmış eski fiyatlar heralde onlar?

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@bzc
Guncel fiyatina dair bir fikrim yok malesef.. 10 gun sonra bilgi sahibi olucam bu konuda :)

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Mosso 105 karbon modelini 2900tl ye satın alabilirsiniz.Bizzat alan arkadaşım var.hediyeleri ile birlikte :) İkisi arasındaki farka yorum yapamıyorum ama 3000 e tiagralı mosso modelini almaya karar verirseniz eğer,105 setlisini o fiyata alabileceğinizi söyleyeyim.

bzc

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Diğer
@tolga akyol
bahsettigin bisiklet modeli nedir acaba abi ? bir de btwin acayip marka takıntısı yaptı beni nıyeyse cok güven veriyor bana. görünüşüne laf söylenmez bence :)

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@bzc mosso wizart 105 setli olan modeli. 3.390 fiyatı var. 2900e alabileceğiniz dediğim bisiklet.