Bryton Kullanıcıları Kulübü

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
@Ekincan33 dün aynı şey başımıza geldi. Bende 100, arkadaşımda 410 var. her ikisi de aktardık demelerine rağmen bryton sitesine ulaşmadı. haliyle strava da alamadı.
Evde cihazı bilgisayara bağlayıp fit dosyasını aldım. Strava'ya sorunsuz aktarılmasına rağmen, bryton sitesi yine almayı başaramadı.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar
Scudo

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ekincan33 dün aynı şey başımıza geldi. Bende 100, arkadaşımda 410 var. her ikisi de aktardık demelerine rağmen bryton sitesine ulaşmadı. haliyle strava da alamadı.
Evde cihazı bilgisayara bağlayıp fit dosyasını aldım. Strava'ya sorunsuz aktarılmasına rağmen, bryton sitesi yine almayı başaramadı.
Bilgisayara taktığımda sadece şarj oluyor cihaz. İçindeki dosyaları nasıl alabildiniz?

• Beğen

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Bilgisayara taktığımda sadece şarj oluyor cihaz. İçindeki dosyaları nasıl alabildiniz?
USB Bellek gibi hafızası görünüyor. ekstra birşey yapmaya gerek kalmıyor.

• Beğen

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
USB Bellek gibi hafızası görünüyor. ekstra birşey yapmaya gerek kalmıyor.
Diğer 410 kullanan arkadaşında mı usb gibi görüyor? Çünkü ben taktığımda pc hiç bir tepki vermiyor. Hiç bir yerde gözükmüyor. Sadece cihaz şarj oluyor.

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ekincan33 Kabloyu değiştirin. Diğer bir seçenek kapalıyken (yada açıkken) bilgisayara bağlamayı deneyin.

• Beğen

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar 1 seneye yakındır bryton 410 kullanıyorum. Bugün ilk defa telefon uygulamasına sürüşü kaydedemedim. Cihazla telefon eşleşiyor hatta uygulama da normal çalışıyor. Ama cihazda bulunan sürüş uygulamaya geçmedi. Yüklenecek sürüş yok diyor uygulamada. Siz böyle bir sorun yaşadıysanız nasıl çözdünüz?
Olabiliyor.Bu durumda cihazı pc ye bağalayın, içinde activities diye bir klasör var.Tarihe bakarak dosyayı alın(fit dosyası) ve stravaya manuel upload edin.
Telefonu sürüş sırasında cihaza bağlı tutmayın.Özellikle android telefonlar pili korumak için herşeyi kapattığı için bağlanyı kopuyor sonra uygulama cihazdan dosyaları almıyor.Benim tecrübem bu şekilde.

• Beğen
Tepkiler: Scott Speedster 20

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu durum 3-4 gündür benim cihazımda da mevcut. (Aero 60) Muhtemelen app uygulamasında bir hata var şu an. Bryton'a sorunla ilgili mail attım, dönmelerini bekliyorum. Ben de son 3 yaptığım sürüşü fit dosyasını alarak strava'ya manuel olarak ekledim.

ehbora

Üye
Tepki
8
İsim
Erdem
@soulless merhaba. Cihazdan memnun musun? Bende rider 450 ya da aero 60 araştırıyorum. Stravaya verileri otomatik gönderebiliyor mu? Haritalar kullanışlı mı? Wahoo ve garmin de olduğu gibi. Bryton yerine bu iki markaya 2 kat para vermeye değer mi?

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soulless merhaba. Cihazdan memnun musun? Bende rider 450 ya da aero 60 araştırıyorum. Stravaya verileri otomatik gönderebiliyor mu? Haritalar kullanışlı mı? Wahoo ve garmin de olduğu gibi. Bryton yerine bu iki markaya 2 kat para vermeye değer mi?
Merhaba rider 410 cihazımı satıyorum. Bryton App ile stravaya otomatik atıyor verileri. Eğer ilgileniyorsanız mesaj atabilirsiniz

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Aero 60 kullanıyorum. Verileri otomatik gönderme hızı sanırım 1-2 saniye falan sürüyor zira cihaz wifi özellikli. Haritalar, diğer kullanıcı arkadaşlarımın cihazlarıyla da kıyasladım wahoo ve garmin ile aynı. Bu benim tercihim, ne kadar param olursa olsun o cihazlara o paraları vermem. Ayrıca rota atmak çok kolay. App uygulaması inanılmaz detaylı. Sürüşünüzle ilgili çok ama çok fazla detaya ulaşabiliyorsunuz. Rotayı telefona atmanız bile yeterli, eşleştikleri zaman zaten rotayı da cihaza atıyor. Telefon ve mesajları ekranda gösterme özelliği var. Bu arada bunu bir çok kullanıcı söyleyecektir gps hızı bence wahoo ve garmin'den iyi. Bunu bu cihazları kullanan arkadaşlarım söylüyor. Ve ve ve en önemlisi, şarj bitmiyor. Mükemmel bir şarj dayanıklılık süresi var. Sırası ile 100, 310, 530 serilerini kullandım ve Aero 60'a geçmeden önce bir kez bile düşünmedim. 450 ile arasında sadece bağlantı farkı var, biliyorsunuzdur. Aero olan kendi aparatı ile bağlanıyor, 450 olan ise klasik bağlantı tipini kullanıyor. Burada seçim sizin. Gidonu her ne kadar sade sevsem de aero'nun görüntüsü çok hoşuma gittiği için aero aldım.

Tepki
9
İsim
Serdar
Bisiklet
Scott
Selamlar. Yaklaşık 1yıldır Bryton 410 kullanıyorum. Yakın zamana kadar sürüş sırasında cep telefonundan arayanları Bryton ekranından görebiliyordum. Birkaç haftadan beri bisiklet kullanırken Bryton telefona bağlı olmasına rağmen arama geldiğinde ekrana birkaç saniye "Phone" yazısı gelip gidiyor, arayanın telefonu veya cep telefonunun rehbere kayıtlı olsa bile görünmüyor.
Cep telefonundan Bryton.active ıi kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi (Notification kısmında In-coming Calls açık)
böyle bir sorun yaşayan var mı ?

Gobit

Üye
Tepki
37
İsim
Gobit
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Cyclocross
(link) bu ürünü tavsiye ederim. Tüm yol bilgisayarları ile uyumlu aparatı mevcut. Ayrıca plastik değil metal gövde. Alt kısıma ister ışık isterseniz kamera bağlayabiliyorsunuz.
Linke gidemiyorum maalesef sanırım tükenmiş. Marka vs var mıdır o şekilde arayıp bakayım?

edo83

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Atala
merhaba,
750 modelini kullanan var mıdır? YouTube videolarında göründüğü kadarı ile f/p başarılı bir ürün, 200 euro civarı bir fiyatı var

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba,
750 modelini kullanan var mıdır? YouTube videolarında göründüğü kadarı ile f/p başarılı bir ürün, 200 euro civarı bir fiyatı var
Merhaba,
Aero 60 kullanıyorum ama her an 750'ye geçiş yapabilirim. Bryton gerçekten kendini aştı ki bu sene pro takımlardan biriyle de anlaşma yapınca daha da duyulur oldu. Bu arada 200 euro altında da bulunabiliyor biraz araştırınca. F/p ürünü dememek lazım bence çünkü üst seviye bir alet. Diğer cihazlarla kıyaslanınca fiyat olarak söylenebilir. Bryton'ın tüm cihazlarının alameti farikası olan batarya performansı hariç 750 harika bir cihaz. Aero 60, 35 saat gibi bir pil ömrü sunarken renkli ekran devreye girince bryton'da teknolojiye yeniliyor haliyle ve 18 saat gibi bir pil ömrü var. Bence kesinlikle alınabilir bir cihaz. Tabii bu kadar antik kuntik özelliği olan bir cihaza gerçekten ihtiyacınız var mı onu da düşünmeniz gerekir. Bunun sonu yok çünkü, 1 seneye kalmaz yenisi çıkacaktır.

• Beğen
Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar,

Bryton Rider One kullanıyorum. Lap ayarlamasını nasıl yapacağımı bulamadım. Hangi tuşla oluyor? Bu kadar basit bir özellik vardır diye düşünüyorum. Üst modellerde kayıt sırasında orta tuşa uzun basılıyormuş sanırım.

Bir diğer sorum kalp sensörü tavsiyesi olan var mı? Bryton için yurtiçinden ürün bulamadım. Herhangi bir sensör alsam olur sanırım da pahalı şeyler boşa almış olmayalım.

Bymacman

Üye
Tepki
33
İsim
Metehan Nebioğlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bryton rider 530 kullanıyorum, 2. el aldım ama şansıma 1 hafta sonra elimden kayıp yere düştü ve içerisindeki lcd ekran kırıldı. araştırdım biraz ama ekran bulamadım. brytona mail attım 4 gün oldu geri dönüş yapmadılar. yardımcı olabilecek varmı. cihaz elimde kaldı sağlam ekranın 4/1 görünüyor çalışıyor ama ekran geri kalanı yok :S

wolverin

Üye
Tepki
38
İsim
Mert CESUR
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, başka başlıklarda meilan M1 ve Bryton hakkında soru sormuştum meilan Bluetooth u açtığınız takdirde telefonu kullanarak anlık navigasyon sağlıyor, Bryton ise follow track özelliği ile dosya olarak attığınız rotayı takip edebiliyor.(Bryton mantıklı geldi)
Daha sonra Bryton 530 ve 420 arasında kaldım ve 530 un ekranı 0.3 inç büyük ancak tek uyduya bağlanıyor ve 420 nın özellikleri daha fazla(5 uydu ve sair)
Sonuç, bugün iş aracılığı ile 420 aldım yalnız kapanış kuru 8.47 olduğu halde 8.73 civarında hesaplandı. Anlam veremedim.inCollage_20210511_025159205.jpg

ulasch

Üye
Tepki
83
İsim
Ulaş Ocaklı
Bisiklet
Salcano
Bryton Aero 60 kullanan arkadaşlar, sizin de sürüş esnasın da güneş altın da ekranınızın içi nemleniyor ya da puslanıyor mu ? Bu sorunla karşılaşan var mıdır ?

MKBike

Üye
Tepki
35
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
420 modelini sipariş verdim bekliyorum.

• Beğen