Brooks hakkında her şey

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Ben sıfır aldım ve birkaç defa alttan ve üstten yağladım ama vidayı hem sağa hem sola doğru sıktım bi değişme göremedim ??? :kötü:

Scudo

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
1000 km den önce vidayı sıkmaya gerek olacağını düşünmüyorum. Bende deneme maksatlı sıkmak istedim hep boşa dönüyordu. İlk dişi kapması içim penseyle vidayı tutmam gerekiyormuş. Dişlere zarar vermeyecek şekilde araya iç lastik koyarak papağan pense ile vidayı sıkıp öyle çevirdim somunu kendi anahtarı ile sıkma yönüne. Diş kaptıktan sonra vidayı tutmaya gerek kalmıyor.

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Boyle gonul koymayin. Kendi adima konusursam bilgili oldugum bir durum degil ve o yuzden cevap yazmamistim.
Yok abi, benim aslinda buraya sormadan once arastirmam gerekirdi. Benim tembelligim.

@karanbatu aynen valla :)) Brooks u aldim ama nasil bakacagim edecegim diye okumadim :(( Neyse kremi aldim yanima, Yarin Yunanistan - Bulgaristan keyif turu var, tur oncesinde surerim.

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Benim renkte biraz koyulaşma oldu,ilk aldığım zamanlar daha maviydi,şimdi lacivert ?

Tepki
28
İsim
Sinan
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende yeni aldığım bisiklet üstünde Brooks marka sele ile geldi. Yanında da tatlı badem yağı verdi aldığım kişi bisiklete bakım yaptırdığım yerde alttan yağla bunu 3 ayda bir dedi. Seleyi çok kullanmamış bende yağladım az bi üstünde solma vardı badem yağı çok iyi geldi tertemiz yaptı. Yanlız gerdirmedim deriyi bunu bilen var mı aranızda acaba? Yada ne kadar sürede yapmam gerekiyor?

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
brooks b17 aldım bende dğn ilk kez denedim, 64 km. bugün 21 km. bugün 21 olmasının sebebi dünden kalan popo ve bacak içi ağrısı 😁.
tarafsız gözle, brooks bu, illaki o paranın bir karşılığı var diye düşünmeden objektif bir yorum yapmak istedim zira genelde yüceltiliyor. Öncelikle kısa mesafe sürücüsü için anlamsız, gereksiz birşey yıllar sürebilir şekil alması. bundan önce stock seleler harici 2 sportourer selem oldu onlar 5-10 km ye kadar fena değillerdi, hatta brookstan daha iyiler. brooks u tur için alıyorlar genelde, bende o niyetle aldım.
şimdi gelelim ilk gün hissine..brooks u taktıktan sonra bakımını yapmış ve biraz geri yatırmıştım, klavuzuna uyarak. yere açısı 2-3 derece filandı sanırım. çok yatırmamıştım. ilk 2 km de kaygan yüzeyi vs , aa dedim hoş...2 den sonra sertlik hissi başladı. o zaman bazı yorumcuların sertlik konusunda dediklerinin çok yerinde olduğunu anladım. tahtadan farkı yok. 30 km sonrası işkenceye döndü. oturamaz oldum ama bir yandanda şekil alması için oturmakta gerekiyor. son 4-5 km ya popom uyuştu ya da biraz esnedi deri az rahatlama oldu. eve geldiğimde oturamadım ki bu his hala devam ediyor. ilk gün cidden pişman oldum diyebilirim çünkü bazı kullanıcılar "aldım ve ilk kullanımdan itibaren çok rahat ettim" demişlerdi, yok, ya onların popo başka türlü bir anatomiye sahip ya da mazoşistler. belkide bu adamlar 50-60 kilo tahtaya koysan onada methiye düzecek. brooks şekil almadan rahat olabilecek bir sele değil. 2. gün ağrım devam etsede binmek zorunda hissettim, şekil aladıracağız hani o yüzden 😄. giderken dünkünden daha azdı acı, ama bu sefer yan kısımlar bacak içlerine fazla sürttü bilm. niye. yolda durup baktım seleye, herhangi bir emare varmı diye, evet kalça kemiklerinin denk geldiği yerler yumuşamış, o dümdüz tahta hali kalmamış. elimle bastırıncada göçüyor, ilk günün aksine. giderken 10 km yine acılı oldu, dönüş yolunda seleyi biraz daha geri yatırıp deneme düşüncesi hasıl oldu ve yaptım. 3 dereceden 9-10 gibi bir açıya doğru yatırdım. açıkçası bu kadar fark beklemiyordum. acının yarısı gitti. önü kaldırınca takımları sıkıştırır gibi geliyordu , öyle olmadı önü çok kısa. şunu anladım poponuzu öne doğru çekemeyecek kadar önü kaldırmanız gerekiyor. son 6-7km baya rahat hissettim, tabi önceki ağrıların ve ezilmişliğin devamınıda hesaba katmalı. bunu okumuştum forumda, bir arkadaş ısrarla bu açı ayarından ve doğru yapılmazsa çok kötü olabileceğinden bahsetmişti, haklıymış. şu 2 günlük yasak sonrası ağrılarım da geçmiş olarak tekrar deneyeceğim, belki biraz daha arkaya yatırabilirim.
sonuç itibarıyle güzel, şekilli bir sele ve cidden alışmak alıştırmak gerekiyor ama şekil alınca çok daha rahat olacağının sinyalini verdi. ilk gün pişmanlığı yok. brooks alacaksanız gözünüze normal görünmesede arkasını yatırın, kesinlikle fark ediyor. her 100 km de ki değişimleri olumlu olumsuz yazacağım.

mrtzltn

Üye
Tepki
70
İsim
mrtzltn
Bisiklet
Dahon
Amman abi,
Ne kadar özenip aldım, turlarda rahat ederim diye, yok napsam olmadı, alışmamış g.tte brooks durmadı..
Sattık gitti adamın birine, adam 2 kez aradı çok rahat ettim diyo, delircem..
Hala birinde görünce iç çekerim, ne kadar güzel ama ne kadar rahatsız geldi bana diye..

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.242
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mrtzltn ne kadar kullanabildin. Ben turcu bir çocukla konuştum. 1000 km den sonra güzelleşiyor dedi. Ki daha benim olmamıştı. Ben en uzun160 km civarında şortla kullandim. Gayet memnundum

mrtzltn

Üye
Tepki
70
İsim
mrtzltn
Bisiklet
Dahon
@mrtzltn ne kadar kullanabildin. Ben turcu bir çocukla konuştum. 1000 km den sonra güzelleşiyor dedi. Ki daha benim olmamıştı. Ben en uzun160 km civarında şortla kullandim. Gayet memnundum
Valla hocam 1000 km olmamiştir, dedikleri gibi kullanim zamani onemli tabi sanirim ort 500 km dir, illallah dedim cikardim, sabredecek halim kalmadı :)

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Bende ağrıda bir sorun yok alıştı meret ancak lacivert olanı aldım gitgide siyah olmaya başladı güneş altındada mora dönüyor acayip :)

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugün yapılan 60 km ile brooks la 145 km tamamlandı, yolda 5-6 kez durup açısını değiştirdim. ayar sonrası birazda derinin ısınmasıyla rahatlar gibi oldu. ilk günlerde acı ve ağrı vardı, şuan acı pek yok. ama rahat olmaktan hala uzağız.. dikkatimi çeken sol kalçamın daha sorunsuz olduğu. elimle seleyi yokladığımda cidden sol yanın sağdan yumuşak olduğunu farkettim. sol kıyıda boyada da hafif aşınma başladı. ama şeklen hoş duracak bu aşınmalar, daha bir doğal deri görüntüsü verecek.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
207 km oldu, yine işkence...ayar yapmaktan canım çıktı. durum şu; kalça kemiklerine denk gelen yerler ezilip çukurlaştıkça bu sefer ortadaki çok sert, sırt kısım apış aranıza tam oturuyor. yani kalçadan çok apışaranıza oturur hale geliyorsunuz ve bu orta kısmın ezilmesi insan vücuduyla olabilecek birşey değil. özellikle yokuş çıkarken, öne doğru eğildiğimiz için burun kısmı apışaramızı resmen parçalamaya, delmeye çalışıyor. yokuşta çaresiz durup selenin ucunu aşağı indirdim rahatladı ama bu seferde düze çıkınca sele fazla öne eğik geldi ve ağırlığımıgidona verir pozisyonda kaldım.çaresiz burnu tekrar kaldırdım.
500 km ye kadar dayanmaya çalışacağım, ilerleme beklediğim yönde olmazsa sökmek durumundayım..
aldım baştan itibaren çok rahat ettim diyenlere hayret ediyorum...kiloyla alakalı olabilirmi acaba, kalça yapılarının bu kadar farklı tepkiye sebep olacak kadar farklı olmaları zor ihtimal..
keşke işten anlayan biri anket düzenlese, brooks kullanıp rahat eden ya da rahatsız olanlar oylasa..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
207 km oldu, yine işkence...ayar yapmaktan canım çıktı. durum şu; kalça kemiklerine denk gelen yerler ezilip çukurlaştıkça bu sefer ortadaki çok sert, sırt kısım apış aranıza tam oturuyor. yani kalçadan çok apışaranıza oturur hale geliyorsunuz ve bu orta kısmın ezilmesi insan vücuduyla olabilecek birşey değil. özellikle yokuş çıkarken, öne doğru eğildiğimiz için burun kısmı apışaramızı resmen parçalamaya, delmeye çalışıyor. yokuşta çaresiz durup selenin ucunu aşağı indirdim rahatladı ama bu seferde düze çıkınca sele fazla öne eğik geldi ve ağırlığımıgidona verir pozisyonda kaldım.çaresiz burnu tekrar kaldırdım.
500 km ye kadar dayanmaya çalışacağım, ilerleme beklediğim yönde olmazsa sökmek durumundayım..
aldım baştan itibaren çok rahat ettim diyenlere hayret ediyorum...kiloyla alakalı olabilirmi acaba, kalça yapılarının bu kadar farklı tepkiye sebep olacak kadar farklı olmaları zor ihtimal..
keşke işten anlayan biri anket düzenlese, brooks kullanıp rahat eden ya da rahatsız olanlar oylasa..
Hakan bey yol bisikleti ile mi kullanıyorsunuz?

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sametmrc evet ama gidonda yükseltme var, dropbarlı tur bisikleti gibi oldu. sele gidon boğazı aynı seviyede.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@sametmrc güzel videoymuş 3. Şık uygun benim için. Araştırıyoruz bakalım. Hangisine karar vereceğim.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
videoya göre b17 doğru seçim...zaten alırken seçimimi 60 dereceye göre yapmıştım..bilm 1000 km sonra vaay, hayatımın selesi diyecek şekli alırmı ama bu ihtimal zor görünüyor...sportourer jel selem de çok rahat değildi (allahtan satılmadı henüz) ama şu anki haliyle brookstan 2 kat daha rahattı...1000 km ona otursam oda alır şekil..
İlgilenen olursa satabilirim brooks u..😊