Brooks flyer Sele

Tepki
5
İsim
can yılmaz
Bisiklet
Specialized
Mrb arkadaslar uzun araştırmalardan sonra brooks flyer sele almaya karar verdim int sitelerinde sadece merkez bisiklet adlı site buldum... Aralarında ufak farklılıklar var acaba orginal mi degil mi diye merak ediyorum.Üst resimdeki merkez bisikletten alt resimdeki brooks orjinal sitesinden.Kullanan varsa hem ürün için hemde kullanımı nasıl olduğunu benimle paylaşırsanız çok sevinirim....

can.PNG

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben sele alırken uzun uzun araştırmıştım b17 mi flyer mı diye. Hatırladığım kadarıyla yayları biraz gıcırtı yapıyordu.

B17 de Flyer da güzel seleler, ben devamlı şehir dışı uzun turlar yapmadığım için b17'ye karar verdim, gayet memnunum.

Bahsettiğin site 280 liraya satıyor. Şuradan alırsan 59+15(kargo) euro , toplam 74 euro. Bugünün kuru ile 210 liraya geliyor. Yanında yağ, kılıf da alırsın belki yine 280 tutmaz. 15 güne de elinde olur.

Tepki
5
İsim
can yılmaz
Bisiklet
Specialized
Brooks flyer almamın en önemli sebebi ilerde bir tur bisikleti alırsam ona takıp devam etme isteğim şöyle ömürlük bişey olsun istiyorum... Ayrıca ufak şehirler arası turlarıda bu sene cıkıcam beni en fazla zorlayan şey kıç ağrısı alıyımda dertler bitsin... Site acaba güvenilirmidir... Merkez bisikletten daha önce alış veriş yapan var mı?

Tepki
5
İsim
can yılmaz
Bisiklet
Specialized
@Özgür K.

s modeli bayan olrak biliyorum...

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Üst resimdeki flyer değil b67 modeli yalnız. İki resimde ki ürünler aynı değil.

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Ben geçen hafta bisiklet sepetinden brooks flayer kahverengi modelini 159TL'ye aldım.

"S" harfi olanlar kadın modeli buna dikkat etmelisiniz.

Verdiğiniz resimlerden üstteki B67 flyer diye geçiyor.

Brooks flyer yani alt resimdeki parlak yüzeyli olanı B17 ile aynı malzeme ve boyutlara sahip, sasdece komfor için yayla zenginleştirilmiş.

Ben henüz kullanmadım ama internetteki yorumlar çok iyi.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Ben uzun zamandır kullanıyorum. Hafif gıcırtılı ses çıkarması dışında b17 standarttan daha rahat daha konforlu bir sele kesinlikle tavsiye ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben de bir ara inceledim. yayları kazık gibi. yani buna oturunca otobüslerdeki gibi "fısss fısss" bir salınım beklemeyin. satan yer bile almana hiç gerek yok dedi. ayrıca ağır ve ses çıkartıyor.
ben de bunun üzerine b17 aged (eskitilmiş) aldım. 100 km kullandıktan sonra yumuşadı, kalçamın şeklini almaya başlıyor. bulabilirseniz eskitilmiş olanı tavsiye ederim. standart ile aralarında 30-40 lira fiyat farkı oluyor.

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Türkiye'de Flyer modelinin erkeği yok hep kadın modeli. Farkı da erkekte 280 uzunluk, kadında 240 uzunluk. Erkekte 170 genişlik kadında 176 gibi genişlik. Ben şimdi erkek olarak kadın modeli alsam ne tür sorun yaşayabilirim acaba?

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
(link) U.Arası yarışlarda bazı erkek yarışmacıların kadın selesi kullandığını biliyorum. Eğer ergonominiz hakkında bir fikir sahibi iseniz deneyebilirsiniz. Veya selle royal'in sehpasına oturun ölçü alın ve bir karşılaştırma yapın.