Brooks b17 sele hakkında

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yaklaşık 700km dir b27 carved kullaniyorum Merida crossway 100 bisikletimde. Oturma pozisyonu gercekten dik olmadığı surece bir sorun yaratmiyor. Hatta benim gidonumda açı ayarlı boğaz vardı ve aldığından beri hiç ayar yapmamıştım fakat bu seleyi kullanmaya başladığımdan beri gidonu biraz yukarı kaldırma ihtiyacı duydum, yoksa biraz öne eğilmem gerekiyordu ve rahatsız ediyordu. Eski seleme nazaran daha dik bir pozisyonda kullanıyorum artık ve yol bisikletleri için uygun olacağını hiç sanmıyorum.

Scudo

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu ara ikinci eliyle sıfırı arasında git gel yaşayan biri olarak biraz klişe biraz malumun ilamı da olsa yazmak istiyorum.
Ben bu seleyi daha geçen yıl mayıs ayında 450 liraya almadım. Şimdi ikinci eline 800 çeken var.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Daha ziyade selenin üst kısmından değil alt tarafından yağlamak gerekiyor.genel olarak her yağlamada az miktarda yağ kullanmak, hafif nemlenmesini sağlayacak kadar sürmek gerekiyor.aksi takdirde çökme yapıyor.camurluk varsa yağmurda kullanmakta bir sıkıntı yok.ben yere tam paralel ayarladım.ancak gerçekten çok hafif ucu yukarıya doğru ayarlamak lazım.ben anlamsız bir biçimde direniyorum.zira çok rahatım belki rahatım bozulur, bir daha bu rahatlığı bulamam diye korkuyorum.şu tecrübeli de paylaşayım:bisikleti kullanıma 1 ay falan ara verdiğinizde sele gerçek deri oluşu munasebetiyle ilk kullanımda sert ve biraz rahatsız edici oluyor.duzenli kullanıma geçince sorun kalmıyor.benim 1000km oldu hala bir sekil aldığı yok.ancak ben sekil falan almasını istemiyorum bu haliyle dahi seleye dair genel olarak herkesin yaşadığı acı ve. sorunlar yaşatmıyor.bu seleyle ilgili yapılan olumlu değerlendirmeler hepsi doğru.şekil almamış bir ikinci el veyahut sıfır bir brooks b17 tavsiye eserim.son olarak narrow olan size uymuyorsa zorlamayın, standard ebat tercih edin.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
B17 sele ve Sleneder elcik ikilisiyle "Brooks 101 köseleye giriş" yapıyoruz. Bakalım o mu benim şeklimi alır ben mi onun şeklini alırım.

• Hahaha

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben bu seleyi daha geçen yıl mayıs ayında 450 liraya almadım. Şimdi ikinci eline 800 çeken var.
Yaklaşan fırtınayı görüp 470ten iki tane aldım baharda. Aslında sizinle aynı hesaba geldi:)
10 yıl götürür beni umarım.
B17 sele ve Sleneder elcik ikilisiyle "Brooks 101 köseleye giriş" yapıyoruz. Bakalım o mu benim şeklimi alır ben mi onun şeklini alırım.
Hayırlı olsun. Yol bisikleti değilse ve yağmurlarda kullanmayacaksanız büyük ihtimalle memnun kalırsınız. Önemli bir konfor, parasına değer.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşan fırtınayı görüp 470ten iki tane aldım baharda. Aslında sizinle aynı hesaba geldi:)

Hayırlı olsun. Yol bisikleti değilse ve yağmurlarda kullanmayacaksanız büyük ihtimalle memnun kalırsınız. Önemli bir konfor, parasına değer.
Teşekkür ederim size de hayırlı olsun. Konfor için henüz bir şey diyemem ama elciklerle birlikte şık bir takım.
Çokca bahsedilmiş ama sizin de fikrinizi almak isterim kendi yağını kullanmak mı yoksa vazelin vs. de yeterli olur mu?
Ben deri ceket-mont ve ayakkabılarımda vazelin kullanıyorum.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Samet M.
Ben kendi yağını kullanıyorum. Deri olayından çok anlamam aslında. Hangi yağlar işe yarar pek fikrim yok açıkçası.

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Bakımlı kullanın sizi değil torunu götürür, çelik kadro misali

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Şu ara ikinci eliyle sıfırı arasında git gel yaşayan biri olarak biraz klişe biraz malumun ilamı da olsa yazmak istiyorum.
Aynen birader, fırsatçılar her yerde ... bu corona da alet oldu onlara

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen birader, fırsatçılar her yerde ... bu corona da alet oldu onlara
Alıp kullanamayan bir arkadaştan special modelini ve elcik takımını ikinci el aldım. Fiyatlar konusunda hiç iyimser değilim. Hayırlısı bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslında geçen yıl Nisan ayından Haziran sonuna kadar 450 TL gibi komik rakamlara inmişti. Komik dememin sebebi fiyatı küçümsediğimden değil. Aynı zamanlarda Avrupa Satış Sitelerinde 72 -90 Euro bandında satılıyordu. Avrupadan sipariş vermiş olsaydık, kargosu ve vergisi 100 Euro bandından aşağı olmazdı.Ülkemizdeki fiyatları çok iyi idi. Esnaf elindeki malı nakite çevirmek için ücreti çok düşürmüştü.
Bisiklet ile ilgili ekipman alırken Dünya piyasalarını inceleyip fırsatları kaçırmamalıyız. Çoğu zamanda ne kadar kazık yediğimizi görmüş oluyoruz. :)

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
B17 he niyetlendim ama 1000 liranın üzerinde fiyatlar Allah'ım nasıl bir ülkeye düştük

• Beğen
Tepkiler: Suphi3434

mehmetsy

Üye
Tepki
8
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar Brooks B67mi-B17 mi - Fleyer mi ? :) Çok kararsız kaldım.Bisikletim Carraro sportive 324.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar Brooks B67mi-B17 mi - Fleyer mi ? :) Çok kararsız kaldım.Bisikletim Carraro sportive 324.
B17 veya B17 imperial daha şık durur. B67 veya flyer daha çok şehir bisikleti için. Sportive'nin turcu ve sporcu duruşunu bozar kanısındayım. Ha birazda yaylanayım dersen diğer iki selede olur.

• Beğen
Tepkiler: elric1982

mehmetsy

Üye
Tepki
8
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
B17 veya B17 imperial daha şık durur. B67 veya flyer daha çok şehir bisikleti için. Sportive'nin turcu ve sporcu duruşunu bozar kanısındayım. Ha birazda yaylanayım dersen diğer iki selede olur.
Çok teşekkür ederim açıkçası şıklık çok önemli değil, rahatlık daha önemli :) Yayların ne kadar etkisi var acaba ? Biraz büyük sanırım b67

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok teşekkür ederim açıkçası şıklık çok önemli değil, rahatlık daha önemli :) Yayların ne kadar etkisi var acaba ? Biraz büyük sanırım b67
Hem büyük , hem ağır hemde sizin bisiklete yakışmaz. Rahatlık olayına gelince çok az farkeder. Sonuçta hepsi deri ve alıştırmak için acılı 500 ila 1000 km istiyor. Bazıları hiç alışamıyor. :harika:

mehmetsy

Üye
Tepki
8
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Hem büyük , hem ağır hemde sizin bisiklete yakışmaz. Rahatlık olayına gelince çok az farkeder. Sonuçta hepsi deri ve alıştırmak için acılı 500 ila 1000 km istiyor. Bazıları hiç alışamıyor. :harika:
Valla ne yalan söyliyeyim bende kararsızdım, B17 standart siyah almaya karar verdim :) Teşekkürler..

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla ne yalan söyliyeyim bende kararsızdım, B17 standart siyah almaya karar verdim :) Teşekkürler..
İstanbul da gözüküyorunuz. Bikeandoutdoor Kadıköy mağazasında iki modelde vardı. Bir gidip fiziken görmeniz seçiminize yardımcı olacaktır.

Tepki
71
İsim
Türker
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba herkese ben de ortası oyuk olan b17 modelden alarak aranıza katıldım. Sormak istediğim şey şu yanında gelen ipler bağlanması gerekiyor mu? Bu konuda bilgisi olan var mıdır ?