Brompton Türkiye fiyatları belli olmuş

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Aslında Dahon çok benzer bir model üretti. İsmi de "Curl". Fakat sanırım piyasada bulunamıyor. 2015 senesinde tanıtımını yapmışlar, bi sene sonra bi daha yapmışlar filan, garip. 2016 baharında üretime girecek denmiş ama Dahon'un da kafası karışık galiba. İnternette aratırsanız bu modelin yılan hikayesine döndüğü ile ilgili bi sürü forum yazısı var. Patent sorunu da yok bildiğim kadarı ile çünkü Brompton'ın patentleri çoktan zaman aşımına uğramış.

http://www.foldingcyclist.com/Dahon-Curl-Eurobike-2015.jpg
http://www.foldingcyclist.com/Dahon-Curl-I3-folding-bike-folded.jpg

https://www.bikerumor.com/wp-content/uploads/2016/06/Dahon_Curl_compact-folding-bike_comparison.jpg

Scudo

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
Bu fiyatlar nedir arkadaşlar? Yani benim bilmediğim bir şey mi var nedir bunun özelliği? Yahu bisiklet hafif desen hafif değil, çanta falan da dahil değil, gözüme çarpan ayırt edici bir özellik desen yok, katlanır bisiklet, donanım bir yere kadar. Nedir bu fiyat anlamadım. Şahsım adına söylüyorum verecek param olsa yine vermem. Anlam verebilmiş değilim.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
@NomadCRY Tamamen İngiltere'de üretiliyor. Ve "elit" bir pazarlama stratejisi var. Yani şirket "herkesi" müşterisi olarak görmüyor. Daha doğrusu bu söylediğim artık değişmek üzere sanırım. Nitekim 22 Kasım tarihli şu habere göre:

(link)

Brompton mucidi ve kurucusu yönetim kurulundan ayrılma kararı almış. Firmanın geçen sene kârı çok düşük gelmiş. Şu anda Çin'e açılıp (Asya pazarı çok büyükmüş bisiklet sektöründe) senelik üretim kapasitelerini iki katına çıkartmak istiyorlar. Ayrıca elektriklik bir model üretmek de gündemlerinde. Yani sizin anlayacağınız bizim Brompton mucidi "herkese satmayalım, kıymetini bilene satalım, pahalıya satalım" diyormuş ama firmanın diğer ortakları "kâr etmiyoruz kardeşim, gelin herkesin yaptığını yapalım hem üretim kapasitemizi artıralım, elektriklisini de yapalım, modelleri çoğaltalım" demiş. Andrew Ritchie de "o zaman ben şapkamı alır giderim, ne haliniz varsa görün" demiş :)

Yani önümüzdeki seneler, umarım ekonomik krizden de çıkarsak (daha kötü batacağız gibime geliyor ya neyse) Brompton'ları daha ucuza bulabiliriz piyasada. Ya da en azından ikinci elleri artar diye umuyorum.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Yerli malı yurdun malı desem çok kızan olur mu acaba [emoji23]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@Üye Adı
Haklısın. Ama şunu da belirteyim salcano alacaktım buradaki arkadaşlar dahon onerdiler piyasası var dediler ondan dahon aldım.[emoji4]

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@Üye Adı
Hayir.sitesi var mi hemen bakayım

Keyif adamı

Aktif Üye
Tepki
237
Bisiklet
Diğer
Ben katlanır hastası bir adamken asla almayacağım bir marka ve gereğinden bile çok,çok pahalı sahipleride ayrı bir gıcık ve ukala en azından bana denk gelenler hep öyleydi.

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
@Üye Adı Bu telefon gerçekten yerli malımı ? Çinde yaptırıp buraya getirip satıyorlar adınıda kaan koyunca yerli malımı oluyor yurdumuzada bir kazancı olmuyor gereksiz bir telefon bence almaya değmez.

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Sanayi devrimi sonrası "Batı", spor,sağlık, elektronik malzemeleri ile tekelcilik faktörünü kullanarak tüm dünyayı sömürdü..Son yirmi yılda Çin faktörü sebebi ile burunları sürtüldü..5000 dolara bisiklet kadrosu, 1000 dolara dalış paleti ,10 dolara enjektör-şırınga sattıkları günleri tarih kitaplarında okuyacaklar...

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Dahon 'a rakip olup yarisacagini düşünüyorum. Türkiye de dahon ile bromton yarışır çünkü fiyatı yüksek ürünler bizde peynir ekmek gibi satıyor.bu durumun bilincinde oldukları için Türkiye pazarına girdiler. Bizimkiler dahona rakip yapabilirlerse iyi olur.umarım yaparlar artık paramız dışarı gitmez.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Brompton ingiliz malı bir ürün olduğu için biraz da bu sebeple pahalı. İngiliz piyasasındaki her ürün dünyada pahalıdır.
Aynı şekilde dünyanın herhangi bir yerinde olan ürün de İngiltere'de daha pahalıdır.

Brompton'a böyle bakınca fiyatının kalitesiyle doğru orantılı olmadığı görülür.

Ayrıca sterlin olarak fiyatlanıp ardından gelen brexit ile bu para birimi devalüasyona uğradığında bizde ürünü Euro ile satmak da pek güzel olmuş.

Ben Dahon kullanıyorum.
Çok memnunum.
İyi bir katlanır bisikleti fiyat performans oranı olarak makul yoldan edinmek için gidin Dahon alın derim.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@Ahmetgitar
Ben dahon kullanan biri olarak dahon alın demem çünkü verdiğim 1.800 u hak eden bir ürün değil. Düz aslaft bisikleti. Iki kaldırıma çık in bisiklet sorun. Iki araç yanından geçerken gidonu sağa sola aşırı oynuyor bu durum da kontrol kaybına sebep olabilir. Vitesi 8,Türkiye şartlari için yeterli değil. Carraro sanırım 18 gibi bir vitese sahip. Yol bisikleti olarak salcano kullanıyorum on numara bisiklet. Katlanır da salcano alacak iken burada dahon önerdikleri için dahon aldım. Salcano katlanır almadığımı pişmanım yada carraro fleksi. Ara sokaklar için dahon aşırı lüks. 950 hak eden bir fiyatı var iken 1.800 den başlıyor ve her sene vitese ve modele göre artan bir fiyata sahip. Iphonun taktigine benziyor. Bisiklet aynı bisiklet bir iki tık vitesi yükseliyor her sene. Bizim bisiklet markalarimiz da umarım bu tarz şekil albenisi olan bisikletler uretirler. Ali Express sitesinde markasız ne katlanır modeller var. Bromton felan hikaye.

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale
Boş model olmasına rahmen Brompton çok pahalı.Onun yerine daha yüksek donanımlı ve özellikli katlanır bisiklet almak daha mantıklı gibi.
(link)
hidrolik fren sram donanım 9 vites hollotech aynakol jant göbeklerine kadar rulmanlı kolon jant 2400 tl artı indirimide var.Delta Bisiklette mevcut.Daha farklı renk ve modelleride var.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril