Brezilya Şubat Critical Mass'da otomobil bisikletçilerin arasına bilerek daldı..

Scudo

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Haziran 2008
Mesaj
646
Tepki
399
Şehir
Almanya-NRW
Video herşeyi anlatıyor. :eek: Yazık yaa ! :(

Yaşlı Bayanın dediği gibi;

-How can a person...it's not even a person..it's a beast, make something like this !
 
  • Beğen
Tepkiler: tolga1976

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Kayıt
28 Temmuz 2010
Mesaj
1.408
Tepki
1.259
Şehir
İstanbul
Bu haberi Face'den Enver Abi vermişti. Olay Brezilya'nın güneyindeki Porto Alegre kentinde olmuş. Otomobili kullanan pislik, her ayın son Cuma günü motorlu taşıtları protesto için yapılan Critical Mass'a kızıp bilerek sürmüş arabayı bisikletlilerin üzerine. Allah'tan ölen yok. 20'ye yakın bisikletçi hastanelik olmuş. Polis tarafından kıskıvrak yakalanan pisliğe ağır bir ceza verilmesini dilerim.
 
  • Beğen
Tepkiler: tolga1976

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Kayıt
24 Haziran 2008
Mesaj
802
Tepki
518
Şehir
İstanbul-Küçükyalı
hayatımda böyle hayvanlık görmedim

ama çok yakında türkiye critical mass'inde böyle bir olay yaşanmasından korkuyorum. bisikletçiler topluluğun gazıyla arabalarında düzgün düzgün seyir halinde giden insanların yolunu kesip saçma sapan hareketler(yeşil ışıkta bekleyip kırmızıda hareket edip sağdan gelen trafiği kesmek, korna çalanlarla kavga etmek, acemi bir sürücüyü sağından solundan sıkıştırıp sonra niye düzgün gitmiyorsun demek, arabaların 10 santim önünde gidip ani fren yaptıktan sonra neden çarptın demek, karşıya geçmek gerektiğinde yol kesmek, 10 km/s ile giderken 3 şeritli yolun 3 şeritini kaplamak) yaptıkça sonunda istenmeyen bir durum oluşacak. zaten bu zamana kadar bildiğim kadarıyla arabadan inip kavga etme, silah çekme gibi durumlar oldu..
 

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Kayıt
30 Ağustos 2008
Mesaj
567
Tepki
850
Şehir
Kocaeli/ Başiskele Merkez
Bisiklet
Ümit
@Anıl Kuşaksız

bu yazıdan anladığım şey, bisikletçilerin araç sürücülerini kasıtlı şekilde provoke ettikleri. doğru mudur? eğer doğruysa, niye yaparlar daha da önemlisi aklı başında olan bisiklet sürücüleri niye müdehale etmez..
 

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Eylül 2007
Mesaj
733
Tepki
1.160
Şehir
İstanbul
@Nuri Kongur

Bunun nedeni, topluca hareket etme bilinci ve kültürünü benimseyememiş ama hasbelkader "bisikletli" olmuş insanların da CM'ye katılıyor olmasıdır. Ben şahsen arkasında durduğunu bildiği 200 bisikletlinin verdiği cesaretle şekilden şekile giren teenager'lar gördüm Bağdat caddesinde. Özellikle yaz aylarında bu eylemin biraz daha organize olması gerektiğine inanıyorum.
 

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Temmuz 2005
Mesaj
3.890
Tepki
8.384
Şehir
İznik
Bisiklet
Cannondale
Brezilyadaki insan kılığında yaratığın yaptığını hiçbir şey haklı göstermez elbette. Düzgün bir hukuk sisteminde çok ağır bir ceza alması gerekir. İleride cezasını öğrenen olursa lütfen bizimle de paylaşsın. En azından yüreğimize biraz su serpilmiş olur.

Türkiye deki CM faaliyetlerine gelince.
Gönlümüz bisikletle ilgili olan herşeyi desteklemek yönünde ve bugüne kadarda uygulamamız bu olmuştur.
Fakat bazı arkadaşların bahsettiği örnekler dolayısıyla, bisikletforum CM uygulamalarını en azından kısmi bir düzen ve hiçbirimizin karşı çıkamayacağı bir kaç kural çerçevesinde yapılana kadar destekleyemeyecektir maalesef.
 

dantelk

Üye
Kayıt
17 Eylül 2009
Mesaj
62
Tepki
30
Şehir
istanbul/bostanci
@Anıl Kuşaksız
Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyorum. CriticalMass'a bir kere ben katıldım, bir kere de bir arkadaşım katıldı. Her iki toplantıda da (katılım az olmasına rağmen) vukuat oldu. Sanırım son toplantıda da bir kavga çıkmış.

Belki biraz sert yaziyorum ama, yollarda bizimle beraber pedal basan, forumlarda mesajlaştığımız pek çok bisikletçi arkadaşın, kartal pendik dolmuşçularından pek de farklı insanlar olmadıklarına bu organizasyonlarda defalarca şahit oldum. :) Bazı insanlar, bütün nefretlerini, bütün agresifliklerini günlük yaşamlarında biriktirir, ve sonra da trafikte kusarlar ya... Kimi kadıköy dolmuşunu kullanırken kusar kinini, kimi e5'te makas atar, kimi de işte, ayda bir kere fırsat bulunca bisikletiyle trafiği katlederek kusuyor demek ki. Şahsen ben bisikleti kin kusulacak bir araç olarak gören bir topluluğa hoşgörüyle bakamiyorum.
 
Yukarı Alt