Bremen´den manzaralar

sbs

Üye
Tepki
123
Bremen kuzey Almanya´da 500 küsür bin nüfuslu bir kent, dağı değil tepesi bile olmayan bir yer. Şehrin en yüksek noktası belediyenin çöp deposu. Fotoğraflarını çektiğim bölge yapay bir göl, bölgeye küçük Weser deniliyor. (Google Earth üzerinden; Bremen, kleine Weser diye arama yaparsaniz karganın bulunduğu bankı bile görebilirsiniz). Hava kapalı idi birde fotoğrafları erken çektiğim için yollarda trafik yoğun değil. Eğer bu kente yolunuz düşerse umarım haber iletirsiniz, seve seve rehberlik yaparım. Yağmurdan fırsat buldukça başka bölgelerden resimler göndermeye çalışacağım.
Fotoğrafların eklenmesinde belli bir düzen, intizam veya küçük yorumlar ne yazık ki yok. Dikkatinizi çeken, merak edilen noktalar olursa sonradan eklerim.

Sevgiler, selamlar
selahattin

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Forum forum olalı böyle güzel fotoğraflar görmedi sanırım. Harika!

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi orası nasıl bir yer yaa her yer yeşil , heryer doğa ile iç içe çok güzel yaw

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Selahattin bey merhaba,

Paylaşım için teşekkür ederim.Bisiklet yollarına bayıldım.Gezilerinizin devamını bekliyorum...

• Beğen
Tepkiler: candede

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
süperrrrrr,sizden daha fazla foto rica edeceğim.inanın harkulade bir cennet köşeleri.

• Beğen
Tepkiler: asian

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Çok güzel bir ortam, canım çekti...

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
Resimler bile insana huzur vermeye yetiyor:)

sbs

Üye
Tepki
123
Hepinize teşekkür ederim. Aslında fotoğraflara eklenecek yorumlar vardı, sıralamada yanlışlıklar olabilir kaygısı ile yorumsuz yükledim. Biraz tuzu, biberi eksik oldu.

Bisiklet yollarımız köylere kadar gidiyor. Yağmur başlamıştı geziyi kısa kesmek zorunda kaldım. Gölün bir kesimi göçmen kuşlara ayrılmış bölge, diğer bir kesim koruma altındaki doğal alan. Resimlerini çektigim yerin hemen yanında Türklerin yoğun olarak yaşadığı mahalle var. 200 metre yol alsalar buralarda olacaklar. Bisikletini alıp buralarda dolaşanın sayısı yok denecek kadar az. Havalar güzel olduğunda piknik yapmak için herkes burada oluyor. Fotoğrafları istediğiniz gibi kullanabileçeğinizi yazmama gerek yok. Yüksek çüzünürlükte de gönderebilirim.

Selim Çam kardeşim forumda müthiş güzellikte fotoğraflar var. Nasıl bisiklet tutkusu 20 küsür seneden sonra katkılarınızla yeniden canlandıysa, fotoğraf çekme işi de aynı şekilde, burada güzel fotoğrafları görmenin etkisi ile alevlendi. Açıkcası Forumda olmasaydım, fotoğraf makinasını kapıp buralarda olmazdım. Sürekli tüketen olmaktan çok birşeyleri paylaşma duygusu ile karınca kararınca katkıda bulunmaya çalıştım.

Sevgiler, selamlar
selahattin

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
İnsanın yaşadığı bölgeyi yaşanılabilir hale çevirmesi kendi elinde.
Bizimle paylaştığınız fotoğraflar yapay bir göle aitmiş.
Oysaki ülkemizdeki gerçek göllerin hali ortada.
Atalarımız ne güzel demişler, bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur diye.

Bu güzel geziniz için tebrikler ve paylaşımınız için teşekkürler.
Gezilerinizi devamını ilgiyle takip edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: sbs

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Selahattin Bey; fotoğraflar için çok teşekkürler... Almanya'yı özlemişim. Kısmet, belki birgün oralarda da bisiklete binebiliriz...
Sağlıcakla kalın...

• Beğen

sadeceA

Aktif Üye
Tepki
84
Selim Çam kardeşim forumda müthiş güzellikte fotoğraflar var. Nasıl bisiklet tutkusu 20 küsür seneden sonra katkılarınızla yeniden canlandıysa, fotoğraf çekme işi de aynı şekilde, burada güzel fotoğrafları görmenin etkisi ile alevlendi. Açıkcası Forumda olmasaydım, fotoğraf makinasını kapıp buralarda olmazdım. Sürekli tüketen olmaktan çok birşeyleri paylaşma duygusu ile karınca kararınca katkıda bulunmaya çalıştım.

Sevgiler, selamlar
selahattin

-------------------------------------------------------------------------:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
paylaşımınız ve fotoğraflar için teşekkürler,birgün yolum oralara düşerse,rehberliğinize ihtiyacım olacak.;) İstanbul'dan dostlukla...

• Beğen

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
İnanıyorum ki oradaki tavşanlar buradaki insanlardan en az beş kat daha huzurludur :)

Teşekkür ederiz resimler için

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Güzel İnsan katkılarınızdan ötürü sizi kutluyorum.
Teşhir ettiğiniz fotoğraflarla bizleri birkez daha sarsıp sorumluluğa ve duyarlılığa davet ettiniz.
Ülkem de,çoğrafya daki güzelliği ile,sorumluluğu üzerine almış mesuliyet ve liyakat sahibi duyarlı insanları bekliyor.
Yaşadığımız yer herneresi olursa olsun,siz o güzelliğin kadrini kıymetini bilin ne olur.
Seneye henüz kesinleşmemekle birlikde,ya Doğu ve Güneydoğu bölge turun da.Ya da pedal çevirdiğiniz Avrupanın bisiklet yollarında görüşmek dileği ile.
Paylaşımınız için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

• Beğen

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.074
Aslinda tam cennet bir ulke hele bisikletciler icin bulunmaz bir yer, ah bir de vatandaslari Turk'lere karsi onyargili olmasalar.:mad:

• Beğen

Ali Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
Bisiklet
Scott
resimler süper ben de bremen maratonu için karar verememiştim bu sene ramazana denk geldi ama 2008 maraton programı için bremen diyorum en azından berlin ve hamburg kadar kalabalık değildir sanıyorum kararımı verdiğimde otel için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
yeşillik dolu fotolar için danke
viel glück
sevgiler

• Beğen

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
dırek aklımaaa ıs hayatımın bıttııı we oraya yerlestıım hayalı geldıı.cok guzel bı yer ayrıca bısıklet yollarına ınanamadımm ıstee kısıye saygı dıyorum sadece...*****************

• Beğen