Brakco mu baradine mi?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Brakco sanki Baradinenin çakması gibi duruyor ama markayı bilmediğimden hakkını yemek istemiyorum.Ama ürünler çok benzer,hatta bir çok kişi baradine diye brakco almış olabilir.
(link)

(link)

Sizce bir papuç 50TL eder mi?

Bazı sitelerde fotoları karışmış,hangisi hangisidir baya birbirine girmiş durumda. :)
Burada brakcoda kullanılan foto var mesala ama başlıkta baradine denmiş.
(link)

Scudo

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Angaralı Barış
Shimano fren kulağının üzerindeki papuçları kullanıyorumda,yağışlı havada fos çıktı.hiç tutmuyor neredeyse.jantı üstündeki siyah döküntüleride cabası oldu.o yüzden bu tarz kaliteli bir şey bakıyorumda,fiyatlar mübaret uçmuş.her üründe en az 20tl zam var.ön arka takım olarak almaya kalksak 100tl ediyor.4 papuç...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Brakco alın geçin ben mekanik disk frenimde kullanıyorum yağmurlu havalar da dahil olmak üzere hiçbir koşulda beni üzmedi.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Baradine doğru ayarlanmadığı taktirde jantı yer. En yumuşağı bile çoğu markaya göre serttir. Kullanım sıklığına bağlı olarak ihmale getirmeden düzgün ayar yapmayı gerektiren bir marka.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkaya kartuşuyla berabe brakco aldım memnunum. Siyah döküntü shimano stok pabuç işkenceymiş.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider
Mekanik disk, hidrolikte kullanılan papuçlarla v frende kullanılan arasında çok fark var hocam.Onlarda sürtünme yüzeyleri daha geniş olduğundan daha etkili frenleme yapıyor.Tabi buda mtblerden kaynaklı fazla ağırlık ve eğimlerden kaynak fazla güç için iyi bir şey. Ama bu mekanik diski yol bisikletinede koyuyorlar,bence uygun değil.Yukarıda bir arkadaş brokonun ömrünün baradineden daha kısa olduğunu söylemiş,bende baradineye yöneldim artık.

@Alp Tigin Tengrikut
Doğru ayarlanmadan kastınız nedir? Freni sıkarken ötmemesi falan mı?Nasıl anlayacağızki doğru ayarlandığından?

@TatanQa_tr
Bende shimano fren ayaklarından almıştım,üzerindeki papuçlar kuru havada iyiydi,lakin bir defa yağmurlu havada sürdüm eridi gitti.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@-Skynet- Baradine balata fiyatı Brakco'nun 2 katı. Ömür/fiyatın aynı olması için Baradine balata ömrünün 1 kat daha uzun olması gerekiyor. İki balata arasında fiyat farkını kurtaracak kadar uzun ömür farkı olduğunu sanmıyorum.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider
Bu fiyat farkını olması içinde aralarında kalite farkının olmasıda gerekiyor yalnız. :) Tabi öyle ahım şahım bir fark olmayabilir, ikisinide kullanan birisi vardı formda. Brakco daha çabuk tükendi demişti artık...
(link)

Bu frenler daha 3-4 aylık, papuçlar kuru havada zımba gibi tutuyordu. Sadece bir gün yağmurlu havada turlamaya çıktım, tur bitene kadar bu hale geldi. Ha derseniz, belki önceden beri iyice azalmıştır,öyle olsa fren kolundaki boşluk turun başında yoktu,sonuna doğru fren kolu gidona değiyor ama durmuyordu neredeyse...

:)

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende şu baradine var aşırı memnunum

(link)

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Brakco kullandım memnundum. Yağmurda erimedi. Ses yapmadı. Gayet uzun ömürlüydü. Baradine kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Jant setimi 60.000 km de bitirdiğimde üzerinde Baradine vardı. Doğru ayardan kastım ötmesinden çok doğru yere ve jantın eğimine uygun basmasıdır. Jant materyali alaşım vs bunlar V frende büyük etken. Baradine uzun gidiyor iyi pabuç densede düz basmadığı taktirde kendini hızlı aşındırmasının yanında jantı da daha fazla aşındırır.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alp Tigin Tengrikut
60 bin kmden sonra zaten jantı değiştir en iyisi. :D Ben 2 yılda 2bini zor yaptım, buna göre ister jantı yesin ister yemesin benim açımdan önemli değil. Ha yol bisikletleri jantı gibi jantım olsa zaten onlar kumpaslı sistem kullanıyor, bunlar mtb papucu onlarda olmaz. Ama tabi yinede pahallı jantlar vardır...
Nasıl bir şey oldu, frenin geçtiği yerler incelip içe falan mı göcüyor?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
image.jpg

@-Skynet-

En son Kasım 2016'da 43.000 km de jant bitti ve açma yaptı. Hedefim 31 Aralık 2016 tarihine kadar 50.000 km tamamlamaktı ve tamaladımda. 60.000'i yalnışlıkla yazmışım.

Siyah çizgi görünmemeye başladığında jantın ömrü bitmiş demektir. Hergün işe bisikletle giden biriydim ve uzun mesafe maraton yapıyordum. Benim gibi aylık 1500-2000 km yol yapan biri için 50.000 km 2,5 yıllık bir sürece denk geldi. Jant bitti ama jantın da hakkını verdim.

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
baradine 3 renk tek geçerim 1 senedir her gün 12 km yağmur çamur demiyor daha yeni erimeye.
başladı

Emre Karca

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba 2. el şehir bisikleti aldım. Yeniyim forumda. Bisikletin mode Mosso 1921 v fren. Pabuçlar özellikle arka olan baya bitik durumda. Konuyu hortlatıcam dolar kurundan ötürü fiyatlar uçmuş biliyorsunuz. Brakco almayı düşünüyorum. Pabuçlarda Mtb, şehir bisikleti farkı var mıdır?

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba 2. el şehir bisikleti aldım. Yeniyim forumda. Bisikletin mode Mosso 1921 v fren. Pabuçlar özellikle arka olan baya bitik durumda. Konuyu hortlatıcam dolar kurundan ötürü fiyatlar uçmuş biliyorsunuz. Brakco almayı düşünüyorum. Pabuçlarda Mtb, şehir bisikleti farkı var mıdır?
Yok. Bu 2 pabuçtan birini alabilirsin. 3 renk olanlar biraz daha iyidir.

dirdom

Üye
Tepki
75
İsim
İsmail
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yol bisikleti için baradine 955 (üç renkli) sipariş geçtim ama satıcı kargoya verdikten sonra size uymaz dedi bisikleti triban 500. Ne yapmalıyım iptal edeyim mi ürünü o zaman baradine abs01 ile 471c arasından hangisini secmeliyim?

• Beğen
Tepkiler: dgny.berke

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dirdom abs01'in neden diğer modellerden daha pahalı olduğunu anlamıyorum ne farkı var ? Kullanan var mı ?