Böyle Bir Jant Setine Sahip Olmak İster miydiniz?

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
ya 50 gr daha ağır olsunda üstünde biraz tel olsun...
Bu teker setinin asıl amacı hafiflik değil hava sürtünmesini azaltıp aerodinamik olmaktır:)
Bu arada neden istemiyim böyle teker setini çok güzel denemek lazım...

Scudo

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
eğer 20km gibi bir hızda teller görünmez hale gelirse çok hoş bir görüntü oluşabilir :)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
vay bee öle bi jantı kim istemezki ama bizim insanımız biraz cimridir vermez o kadar para "bilgisayar alırım daha iyi" derler bide esnek gibi duruyo esnek verilen paraya değmez jant dediğin sert olcak dimi ama:D

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
yaw pff abi bi jant yol içinse carbonsa az telliyse uzunsa ve PAHALIYSA o jant en ufak zor bir koşulda ortadan ikiye bölünür neticede tri . jantı salon janto yane ...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
O jantın 2 ye bölünmesi o kadar kolay ise o kadar para olamaz.Boş jant ı kayaya vurunca anca yamuluyor.Bu jant nasıl 2 ye bölünsün. :)

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
bahsettiğimiz jant tri sen bi mtbcisin herhal baksana kayaya vurunca yamulan bi ajntın olduğuna göre ..

halil abinin bi konusu vardı birazda moral bozalım kafa karıştıralım die orda dh ler perçük pürçük olmuş ki bu bir tri ...

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Sayın arkadaşım,spor hayatımı bilmediğin belli.Ben Triathlon da milli takım sporcusuyum.Nerede ne kullanılıyor ne yapılıyor biliyorum.Ayrıca Kayaya vurunca duzelen jantım yok.En azından henüz o kadar yamultmadım.Ayrıca bir spor cu diğer spor dallarıyla ilgilenemezmi ? bilemez mi yani buna hakkı mı yok ?? Ben bir triathletim,biathlona ilgim var ama bunun yanında mtb de yapıyorum nasıl olucak şimdi bu iş ?

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
@OnurCalp

burada yamuluyor siz düzelmesinden bahsediyorsunuz birde anca ifadesini kullanıyorsunuz gösterin bana bunn gibi bir carbon jant ANCA kayaya vurunca yamulan KIRILMAYACAK YAMULACAK SADECE ifadenizden bu çıkıyor ... gösterin bende özür dileyip susyayım ...

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Anlatmak istediğim o kadar iyi bir jantın kırılma olasılığının az olması.

---bi jant yol içinse carbonsa az telliyse uzunsa ve PAHALIYSA o jant en ufak zor bir koşulda ortadan ikiye bölünür ---..Demissin bana uymuyan ters düşen,anlayamadığım cümlelerinden biri bu.İYİ BİR JANT NASIL OLUR BİR ARAŞTIR.Şu yorumuna da katılanları da bir say.Ne kadar mantıklı bir sey söylemissin;bil.

İyi aksamlar;Sana başka bir yorum yapmıycam bu konu hakkında..

• Beğen
Tepkiler: cazgır

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
yapma zaten ...

edit :

ya asağıdaki resim tek resim dolayısıyla bende ikisini yükledim ama anlatmak istediğim ordunun üzerindeki

ben olmak isterdim çünkü satıp bi tane de team dh alırdım :D

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu tarz hafif jantları genelde Tour de France gibi pro turların Alp veya Pirene dağları geçişlerinde görüyordum. bu sene hatırlarsınız T-Mobile'dan biri Alpleri geçiş sırasında köpeğe carparak birazda dengesiz düşerek 6000$'lık lightweight obermayer jantı nasıl eğdiğini. yani kırılmaz eğilmez diye bişi yok ister 16000$ dolarlık bir jant olsun yinede düşüş veya çarpış şeklinize göre hasar alır. en sağlam örülmüşş jant bile yolda gitmek için tasarlanmış olup kaza sırasında hasar görür.

• Beğen
Tepkiler: Atakan Türkmen

Eşref Canbaz

Daimi Üye
Tepki
21
ama jantlar valla şiir değil hikaye gibi kendisini gösteriyor anlarsınız mal kendini gösterio olmasını isterima ama nerden baksan 30000 ytle yakındır

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
@OnurCalp

bu durumda sorun yok zaten
hani yorum yapmıyordun sen

:rolleyes: :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Oxsy

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
O anlatmak istediğin --**bi jant yol içinse carbonsa az telliyse uzunsa ve PAHALIYSA o jant en ufak zor bir koşulda ortadan ikiye bölünür**--cumlesiyle anlatılmıyor.Bu yazdığın apayrı bir Saçma bir sey.Buna da saygı duymak lağzım tabi.Yanılıyormuyum ?

• Beğen
Tepkiler: cazgır

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
bu jantlar benim pek hoşuma gitmedi... daha ne jantlar var...

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
ya arkadaş sen o jantı çıkarıp türkiye yollarında için el vererek sürebilirmisin ya abi bi mazgala girse kırılmazmı kaldıki bu tt jantı ve ne olduğu belli yani hafif ve o kadar dayanıklı değil yanılıyormuyum?_

şimde ben fr ciyim street deil tam fr şimdi ben 50 60 merdivende insem tın etmez ama sen bunnla bi merdiven inmeyi dene yüksek hıza ufacık bir taş çarpsın ya bi küçük taş kırılmazmı en hafif ihtimalle yamulur yani bu jantla sadece salonda hız yapar sürersin alanında da belki başarılıdır ama ben o parayı ona vermem olsunda istemem yada isterim satar bi fren takımı alırım ...

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ferrari ile araziye girersen arabanın altını arazide bırakırsın. her malzemeyi amacına uygun kullanmak gerekir, hiç bir yol jantı ile merdiven inilmez, inebilirsin ama inilmez daha dogrusu.
buarada salon jantı diye sınırlandırma bunu. bildiğin aerodynamic yol jantı gerci UCI'ın standartlarını ağırlık olarak karşılamıyor, ama surası da gercek dunya standartlarındaki yollar için yapılmış. gidin amerikada kullanın jant seti iyice oturduktan sonra birdaha akort etmeye ihtiyac duymassınız nerdeyse (yol yüzünden- sıcak soguk farkı vs katmıyorum)

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram