Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bostancı sahil yolunda bir kaza geçirdim

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
geçtiğimiz pazar günü öğlen saatlerinde bostancı sahil yolunda bir kaza geçirdim.
iki şansım vardı ya yaklaşık 30km/saat le bir yaya'ya çarpacaktım.
yada yanımdan giden arkadaşıma yanaşacaktım.
kaza bu ya insanın basireti bağlanıyor.
netice itibariyle bisikletli arkadaşıma takılıp dengemi kaybettim ve yere düştüm.

düştükten sonra bileğimde ve dirseğimde 3-5 dakika süren bir ağrı ve acı hissettim.
zaman getikçe düzeleceğini düşünerek yaklaşık 25km. daha pedal çevirdim.

eve geldiğimde kolumu kıpırdatacak halim kalmamıştı ve doğru hastanenin yolunu tuttum.

artık dikkatsizlikmi! şanssızlıkmı! cahillikmi! denir bilemem ama sonuç olarak sağ dirseğimde 2 adet çatlak bulunuyor.

iyiki kask, eldiven ve sırt çantası kullanıyodum.
bunların faydası oluyormu diye düşünen genç arkadaşlar varsa emin olun faydasını fazlasıyla gordum.
keske dizlik ve bilekliklerimide takmış olsaydım.

bisikletle dışarı çıktığımda daima yaya'lardan korkmuşumdur.
korktuğumda başıma geldi.

bu olayı sizlere paylaşıyorum. çünkü:
-en azından mutlaka KASK ve ELDİVEN kullanın.
-reklam anonsu gibi olacak ama "KONTROLSUZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR."
-eğer başınıza bir kaza gelirse umursamaz davranmayın.

Scudo
Büyük geçmiş olsun. 30 KM azımsanacak bir hız değil yine de ucuz atlatmışsınız.

geçmiş olsun.
bende sık sık düşerim inişlerde. bu yüzden kask,eldive,dizlik.. herbişeyi kullanıyorum.

gecmiş olsun insan vucudu sıcakken kendine ne oldugunu anlayamıyor ancak durduktan sonra olay ortaya cıkıyor kendımden biliyorum ve gercekten yayalara cok dikkat etmek lazım

Geçmiş olsun. Aralıklı olarak, ritmik bir şekilde "dıt" sesi çıkaran kornalar vardı bir zamanlar. Zamanı ayarlanan ve her 4- 5 sn de aynı sesi çıkaran. Böyle bi şey mi almak lazım acaba ? Bu da sürüş zevkimizi zedeler ama belki bir çare olabilir ?
Yeniden geçmiş olsun .

Çok üzüldüm..Çok geçmiş olsun..Ayrıca öneriler ve bilgiler için herkes adına teşekkürler..

Geçmiş olsun.. Trafikte arabalardan cok yayalara dikkat etmek gerek zaten..Trafikte görünmez kişileriz.. Dikkat etmek lazım.

Lütfü abi çok çok geçmiş olsun. yinede şükretmek lazım. Allah korusun daha büyük kaza gelebilirdi. Tekrar geçmiş olsun. acil şifalar diliyorum...

bende geçen günlerde Eyüp Sultan belediyesinin halen yapmakta olduğu inşşat halindeki araziye ( meydanı öyle bi kazmışlar ki arazi olmuş.antremana beklerim )girmek zorunda kaldım..yerde duran demir parçasını göremeyince demir çubuk jantlara girdi ve sonuç takla atmamla sona erdi..sağ dirseğimde biraz sığrık var.bel kemiğim tam üstünde derin bir sığrık var et gözüküyor.. hemen orada su ile yıkamadım ( tozluydu ) eve gelince de pansuman yaptım..kask + eldiven + çanta vardı..kask ve eldivenin faydasını çok ii anlamadım...meğersem takla anında kafamıda vurmuşum ama haberin yok.eldivende biraz yıprandı....

cok gecmiş olsun ucuz atlatmışın kask eldiven gözlük bunlar olmassa olmaz

Geçmiş olsun, çok dikkatli olmak lazım, sadece kendimizi ve yolu değil kurallara uymadan yol alan araçlara ve yayalara da dikkat etmek lazım.

foruma yeni katıldım ayrıca ilk mesajım ismim safa çok geçmiş olsun abi ya allahtan daha buyuk bişi yok

selamlar.
ben çoğu zaman kask gibi her seferinde dizlik ve dirseklik te takmak ihtiyacı duyuyorum ama biraz abartılı olur diye vazgeçiyorum.
sanırım yıllar sonra dizlik ve dirseklik te kask gibi olağan güvenlik araçları olacak.

not: dirsekteki travmalar(kırıklar) maalesef çoğu zaman cerrahi müdahele olmadan düzelmiyor. onun için çok dikkatli olmak gerekiyor.

ewet nedense kaza anında olaylar birden ve istek dışı gelişiyor ne olduğunu anlamadan her şey olup bitiyor. Üzülmeyin derim yine de ucuz atlatmışsınız geçen günlerde bende kaza yaptım önümde giden aracın kapısını açmasıyla ona vurup takla attım çenemde dikiş var ve onun yanı sıra suratım komple soyuldu...umarım tekrar yollara dönersiniz BİSİKLET TUTKUNUZ HİÇ BİTMESİN!!!

lütfü abi gecmiş olsun bisikleti görmezlikten geliyorlar çok üzülüyorum ben kaskın ve eldivenin yararıda çok fazla katılıyorum

en başta geçmiş olsun dileğiyle başlayayım.....

halıkımızın bisikletler konusunda bence bilinçlendirilmesi lazm
ana cadede gisiyorum ve bildiğiniz üzre bisikletler arabalara göre tersten gitmeliler
bende tersten gisiyorum fakat yayalar geçerken hep araçların geldiği yöne bakıyorlar ve bisikletleri görmüyorlar geçenlerde birisine vurmadan sağa doğru kaçayım dedim karşıdan gelen araba ile sııfr geçtim bazıları da var hatalarını kabl etmeyip bize çıkşırlar bazen diyorum acaba bizde şöförler gibi yanımızda çekiç sopası fln mı taşısakD::D (tabi bu espri kimse gerçekten taşımasın;))

Geçmiş Olsun..

ana cadede gisiyorum ve bildiğiniz üzre bisikletler arabalara göre tersten gitmeliler
bende tersten gisiyorum
efes-2005 arkadaşımızın dediğine katılmıyorum yani bisiklet arabaların gittiği yönün tersinde kullanılmaz hatta kanunlara göre kaldırımlardada kullanılamaz..varsa bisiklet yolunda yoksa en sağ şeritin sağında ve en fazla iki tane bisiklet yan yana gidebilir.

Back