Borç veren ama verdiği parayı isteyemeyenler kabilesi

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
sadece para değil ki, ödünç aldığı eşyayı bile geri getirmeyen bi dünya insan var..

Scudo

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
en yakın arkadaşlarımdan birisi olan şahıs istanbulda öğrenci, istedi. e o zamanlar emlakçıda çalışıyorum komisyonları çatır çatır yiyorum. kira ödeyecekmiş gönderdim. telefonda da dedim kendini pek zorlama 2 ayda ödersin, ok dedi anlaştık. bu para gideli 1 yıl oluyor ilk taksidi bile alamadım.

ha ama güvendiğim beraber iş yaptığım arkadaşlar var. onlara olanın yarısını değil hepsini bile veririm. geride istemem. zaten adam olan getirir zamanında yada zamanından önce verir. veremeyecekse de arar haber verir kardeşim kusura bakma bu ay sıkışığım diye. onu da yapmıyorsa sil gitsin hiç uğraşamam

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bence olay isteyememekte değil borcu alan kişinin istetmemesinde. sonuçta isteyememek iyi ahlaktan, saygıdan kaynaklanır. Borçlu olan kişinin istetmemesi gerek. Bunu ya borcunu zamanında ödeyerek yaparsın. Ya da zamanı gelmeye yaklaştığında ödeyecek durumun yoksa borçlu olduğun kişiye durumunu izah ederek, anlayış göstermesini isteyerek yaparsın.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Borç almak yada borç vermek güzel ancak zamanında vermek ve almak koşulu ile,

Öğrenci iken arkadaşlarımızın yeri gelir parası olmazdı borcun geri gelmeyeceğini bildiğim halde verirdim,yapılan iyiliklerin manevi olarak karşılıksız kalmayacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve Birhan K.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Şuan üniversite son sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz senelerde maddi olarak çok sıkıntılar yaşadım. Şükürler olsun halime. Şu zamanlar daha iyiyim. Bir tane sınıf arkadaşım var. Adama 3 seneden beri 70 tl borcum var. Ben götürüp al demekten, İhtiyacın olursa iste demekten bıktım. Adam almamaktan bıkmadı. Benimde böyle olup ta helal ettiğim almadığım alacaklarım kesinlikle vardır. Özellikle yakın olduğum kişilerle ufak meblağlardaki borç yada alacak hiç fark etmez unuturum zaten. Para önemlidir tamam eyvallah ama dostluktan da önde tutmamak gerekiyor bazen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben birisine borç verdim, ancak onlar ödeyemeyince öyle mahçup oldular ki, benimle selamı sabahı kestiler. oysa ki o para benim umurumda bile değildi ama çocuklar çok gururlu ve temizdi, takdir ediyorum lakin arkadaşlığımıza mal oldu.
bunlar bir şey değil dostlar. şimdi iş alemindeyiz, istenen borçlar en az 10 bin dolara çıktı. geçen hafta birisine 19 bin dolar verdim, onun da alacakları varmış alınca vereceğim dedi, verir, iş aleminde sallama arkadaş alemine göre daha azdır. (tartışılır, bazen daha fazladır, bazen de...yaa sonu yok ama Kazak borcuna biraz daha fazla sadıktır, zamanında ödeyemezse hemen ev araba tarla ne varsa satar, verir)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir ekşi sözlük başlığı. Aramızda casus var:D

HTC Wildfire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hem borç verirdim hemde alırdım insani gerekçeler'den ötürü ama artık ne veriyorum nede istiyorum.''''ağrısız başım tuzsuz aşım''''anlayacağınız.