Bolu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muratcolakoglu
Abant yolunda binebilirsiniz, yolu hafif çukurlu olsa da asfalttır. Şimdiye kadar o yolda çok gittim köpeklerle başım derde hiç girmedi. Yol Abanata saptıktan sonra başlarda hafif eğimlidir ama gittikçe eğim artar özellikle son 4-5 km baya fazlalaşır. Abant yolu haricinde gidilebilecek, Mudurnu yolu, D100 den yeniçağa tarafı, çaydurt'tan döenerek gökeçesu yolu, Filiz makarnayı geçtikten sonra Kartalkaya yolu..
Bu yolların çoğu belli mesafeden sonra dik yokuşlara sahiptir antreman durumu iyi değilse zorlayabilir, bunlardan gökçesu yolu diğerlerine oranla oldukça düzdür. Bir de bu yollar şehirler arası yoldur, o bakımdan rahatsızlık verebilir. Trafikten uzakta bineyim derseniz Bolu ova köyleri arasında düz ayak gezebilirsiniz. Karacasu, Sultanköy, Gölköy vs gezmeye müsait yerler..

Scudo

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Ben şehirler arasında binmekten korkuyorum ya araçlar vızır vızır . Şehirler arasında biniyorsanız bide şoförler size deli diyor :D

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Merhaba ben de Bolu'luyum ve yakın zamanda (inşallah) bir Sedona 321 tur bisikletim olacak. Sene içinde okula gidip gelirken forma girer seneye yaza da gölköy-abant çılgınlıkları yapmaya çalışırım inşallah. Sağlık durumum el verirse tabi.

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
@yuzuakyener

Gölköy yaptım, Gölcük yaptım sırada Abant var :) ve inan bana gölcük insanın canını çıkartıyor. Gölköy bir nebze daha az zor ama ne olursa olsun her biri benim için ayrı bir zevk :) Abant'tan sonra inş. sırada Yeniçağa-Gerede turu kalıyor :) opsiyonlar sınırsız bize kalmış :D

Tepki
9
Bisiklet
Merida
Selamlar herkeze boluda bisiklet ekipmanı alabiliceğim bi yer varmı kask eldiven suluk vs. gibi şimdiden teşekkürler

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
@muhurcuoglu
Malesef yok :( internetten almalısın ama almadan iyice araştır sonra aldığın kaskı beğenmeyebilirsin . Sorun olursa bana mesaj at yardımcı olmaya çalışırım

emrek14

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Bende Bolu'da yaşıyorum forumda bu kadar çok Bolu'lu olduğunu düşünmemiştim açıkçası :D Bisikletimde herhangi bir arıza çıktığında götürebileceğim bir yer biliyor musunuz? Teşekkürler.

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Avrupa Hareketlilik Haftası Bisiklet Günü
16-22 Eylül Haftası Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ilimizde Bisiklet Günü tertip edilecektir. Etkinlik kapsamında 22 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 18.00'da Atatürk Orman Parkı -Karaçayır Parkı güzergahında bisiklet turu düzenlenecektir.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Katılımcılar arasında yapılacak olan çekilişle 3 adet bisiklet dağıtılacak...

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Bolu'daki en iyi bisikletçi hangisi birde nerede güvenemiyorum hepsine. Bisikleti dağıtıp elime vermelerinden korkuyorum

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
Özlem sitesinin oradaki velespit bisiklet diğerlerine nadiren daha iyi. ama eskişehirdekilerle kıyaslayamıyorum bile.

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Yapmayın ya o adamın sadece dükkanı temiz onun dışında diğerlerinden daha kötü. Yanımda pompa olmadığı bir zamanda ince siboplu lastiğimi şişirtmek istediğimde sadece araba sibopunu şişirebileceğini söylemişti o derece yetersiz bir yer orası. Nasıl Bianchi yetkilisi olmuş çözemedim doğrusu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hastem var eski bağkurun kın karşısında, diğerlerine göre nispeten daha iyi gelmişti bana...

• Beğen
Tepkiler: egecay

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
Eray tekrar merhaba. Acikcasi hicbiri benim icin yeterli degil. Birkackere isim dusmustu onu da halletmisti. Kendi isimi kendim goruyorum. Hastel i unutmusum. Boludaki en eski ustalardandir. Kazim hatirlattigin icin tesekkurler. Öneri icin kusura bakma diyeyim artik eray. Daha cok eskisehirde bulundugum ve genelde islerimi kendim hallettigim icin cok cokta bilgi sahibi degilim. Sadece isim dustugunde hallettigi icin yazdim. İyi geceler.

• Beğen
Tepkiler: egecay

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Kusura bakılacak bir şey yok kardeşim önerin için çok teşekkür ederim :) Bisikletimin bütün takımları deore ile değişecek, takımı iyi bir şekilde takabilecek usta arıyorum yoksa yamayı akort ayarlarını falan ben kendim yaparım. Hastemi deneyeceğim ikinize de teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: ozgurerdem
Tepki
1
merhaba bende bolu lu ve bolu da oturuyorum. bu yaz döneminde aktif olarak her gün bisiklet üzerindeydim. mavi-beyaz bir whistle ve aynı renkte kaskım var. havalar tamamen soğumadan önce yapılacak etkinliklere (gezi-buluşma vs) hepsine katılabilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bolu yaşıyorsanız ve bisiklet sevdanız varsa, takım taklavatı döşeyip tamir işini öğrenme vaktiniz gelmiş demektir. Sağlam bisikleti bakıma verip bozuk aldığınız bile olur. Ama Bolu'da sürüş keyfi başkadır. İstediğiniz her parkuru bulursunuz.