Boğaziçi Üniversitesi

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
mühendislik okudum walla nefes alacak halim kalmıyordu bırakın sporla uğraşmayı. Sürekli yaz okuluna kalmaktan zaten doğru dürüst tatil yüzü görmemiştim.

Scudo

lemagro

Üye
Tepki
39
bitirdin demek helal olsun...
ben, şu her zaman aktivitelerle uğraşanlardan birşey anlamıyorum... :D
pazar günü kaza yaptım, caddede takla attım, süper heycanlı bir kazaydııı :D

şimdi evdee sargılarla yatıyorum... :) istersen sen eskisin bir kaç kişi daha bulur, başlarız...
okula yakın mısın _?_ cevaplarsan iyi olur _!_

• Beğen
Tepkiler: delibalta

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@lemagro

daha önce bilkent elektronik müh. deydim. dersler hariç herşeyle ilgilenince yalan oldu okul. bütün spor altyapımı o dönemde oluşturdum ama. kışın maraton antrenman programlarıyla koşu ve ağırlık yazın tamamen bisiklet.

Okul çevresinde oturuyorum; buralardan bisiklet süren tanıdığım yok. daha yeni sürmeye başladım o yüzden yeni yeni insanlarla tanışmaya başladım. Yarın büyükada'ya gidiyorum mesela; ama beraber gidecek kimse yok. orada başkalarına rastlarım herhalde.

lemagro

Üye
Tepki
39
nerden gidiyorsun.. bende gidiyorum... mavi takım giyeceğim. tanırsın umarım...

kabataştan mı geliyorsun_?_ bostancıya geçip mi ordan mı gideceksin... birinin gelmesini çok istiyordumm ama bir ses seda çıkmadı... :(

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kabataştan giderim büyük ihtimal. ya 6:50 ya 9:10 vapuruna bineceğim. Bostancıya geçmek zor; direk vapur yok.
istanbul içi pedallamayı komple ziyan gördüğümden minimum pedallamayla vapura binmek istiyorum.

smee

Aktif Üye
Tepki
94
yarın ve pazar taşoda konserleri olduğu için bütün enerjimi onlara saklamayı planlıyorum ama en kısa zamanda sizlerle de tura çıkmak isterim.

senin scott'u çok görüyom okul etrafında, maşallah diyip yanından geçiyodum kuzeyde yürürken artık etrafa da bakınırım yakınlarda mısın diye :)

ya biz birkaç arkadaş facebook olayını denedik bi de "Boğaziçi Üniversitesi Bisikletseverleri" adında bi grubumuz var. haberleşebilmek için kullanmayı umuyoruz.

• Beğen
Tepkiler: delibalta

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.675
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@smee

merhaba; katıldım şimdi gruba.
bende de artık beyaz bir scott 40 var. dün aldım :p

• Beğen
Tepkiler: smee

lemagro

Üye
Tepki
39
wooow .. çok zekice kardeşim... :) face book olayından bahsediyorum...

görüşmek üzere bende geleyim mi _?_ taş oda konserlerine _?_ saat kaç gibi ortam güzel oluyorrr _?_

smee

Aktif Üye
Tepki
94
@lemagro

ya üzgünüm mesajı yeni gördüm, dersler nedeniyle pek girmiyodum nete... :(
taşoda da bitti artık... umarım gelip eğlenmişsindir.

lemagro

Üye
Tepki
39
yok seneye kaldı artık... tanıdık olmadı mı zevkli olmaz... :(

bu nedenle seneye kaldı... bir grupta olmayınca zevki çıkmaz diye gelmedim...

merak ediyorum sadece çok fazla hepsi bu... yarın ki geziye gelsene...

kabataş- kilyor. hisar. vb. ne bilem çok olay var katıl işte...

lemagro

Üye
Tepki
39
Bir Boğaziçi geleneği olan Sports Fest Now or Never Party, bu sene de SORTIE'de...

Giriş ÜCRETSİZ...

Güney Meydan'dan ücretsiz shuttle'lar...

Bira:10 TL

Yabancı Vodka+Enerji: 20 TL

Pazar akşamı sortie de ücretsiz parti varmış okuldan da servisler olacakmış onlar da ücretsiz ben gelebilecek olan varsa gidelim derim ücretsiz girmek sortieye her zaman nasip olmaz üstelik içerdeki içecek fiyatları da aynı kalıyor. Bugün uyanabilseydim söyleyecektim okulda bunu ama uyanamadım... Ben bir kişi dahi gelen olursa gidicem ama ne kadar çok kişi olursak o kadar iyi olur. İlgilenen olursa bana mail atsın....

sortiye gelen var mı _?_

face book ta beni eklerseniz sevinirim... zafer printer _!_

ali erol

Aktif Üye
Tepki
92
Merhaba arkadaşlar,Edirne'den yazıyorum,2 sene önce mezun olan TÜBİT(Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu) üyesi bir arkadaşımız bugün email atmış. Sarıyer Belediyesi ve Üreti-Yorum adlı kuruluşun beraber düzenleyeceği "Küresel Isınma ve Çevre" başlıklı etkinlik için bisiklet turu düzenlencekmiş,bizlerden destek istiyor İstanbul'a gelemeyeceğimiz için bende emaili aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Sağlıcakla kalın .

"5-12 tarihleri arası sarıyer belediyesi ve ureti-yorum.org un düzenlediği küresel ısınma ve çevre başlıklı etkinliğe edirne bisiklet topluluğunu yaşanabilir bir dünya için bedal çevirmeye çağırıyoruz. paneller resim sergileri ve konserlerle devam edecek etkinlikler net program bir kaç gün içersinde elinizde olur. not:ilişkide oldugunuz bisiklet topluluklarına haber verirseniz çok iyi olur.
ayrıntılı bilgi (link) herhangibir isteğiniz olursa haber verirseniz seviniriz."

wound

Üye
Tepki
2
okulda çok fazla rastlamasam da bisiklet sevenlerin oldugunu görmek güzel, ayarlanabilrise, önümüzdeki günlerde beraber pedallamak isterim,

bisikletle kalın.

Tepki
1
@wound

Merhaba benKoç Üni de yüksek lisans yapıyorum ama derslerimi boğaziçinde alıyorum, boğaziçili sayılırım biraZ:)

Diyeceğim bi bisiklet almak istiyorum, üst sınırım 800 euro. Şu an aklımda giant terrago 3 disk var. Ama ağırlığı 14 kg. 13 kg altı bisikletlerde var bu fiyata ama donanımı giant kadar iyi değil genelde. Bu konuda tecrübeli biri varsa tavsiye verebilecek yardımını bekliyorum.

smee

Aktif Üye
Tepki
94
@wound

yaz okuluna kalmadım ama normal dönem başlayınca birlikte turlayabiliriz. ayrıca facebook'ta ufak çaplı bi grubumuz var oradan şu an okulda olan arkadaşlara da ulaşabilirsin.

@Çağrı Şahin

sana beşiktaşta bikeandoutdoor'a (corratec ve scottlar için), ortaköy'de kaçkar bisiklet'e(marin ve giant için), leventte de aktifpedal'a(specialized için) en az birer kez uğramanı öneririm. buralardan beğendiğin modeller arasından yorum yapmamız ve karar vermene yardımcı olmamız daha kolay olur. ayrıca forumun bisiklet seçimi başlığını da öneririm

Tepki
1
@smee

aslında bikeandoutdoor ve kackara gittim ve aktif pedalında sitesinde gezindim.
8 tane bisiklet buldum aradığım fiyata. linklerini veriyorum altta zamanın olur da inceleyebilirsen fikirlerini almak isterim.

1) (link)

2) (link)

3) (link) >> bunun agırlıgı 13 kg ki bu fiyata gayet iyi sanırım

4) (link) >> bunun donanımı iyi ama ağırlığı yazmıyor

5) (link) >> bunun amortisörü iyi ve kadro co2 sl yazıyor. carbon gecince icinde iyi gibi geldi:)

6) (link) >> bunun da ağırlığı çok iyi 12.6

7) (link)

8) (link) >> specialized da bi bu model var butceme uygun. ancak bunun donanımı amortisör dışında daha alt diğerlerine göre. diğerleri deore kullanırken bu alivio altus falan kullanıyor. fiyatı neden pahalı anlayamadım.

wound

Üye
Tepki
2
trek scott veya giantdan herhangibirini alabilirsin, o fiyata cok da far etmicektir çünkü. scott yıldızdaki bike da, trek de ortakoyde dereboyundadır. bakmanı tavsiye ederim. ağırlık evet önemli ama 14,13 kg çok fark etmez sanırım... yani benimki trek 3900d 13.6 fln olsa gerek, ama önemli olan antreman :)

çagrı bende Ms i yeni bitirdim, hangi bölümdedin sen? bisikletini alda birgün rumelifeneri yapalım :) belki okulunu fln gezdirrisin bana :D
Halid.

smee

Aktif Üye
Tepki
94
@Çağrı Şahin

bisiklet konusundaki bilgim forumdaki bir çok kişiden az olacaktır o yüzden "kesin" yargılarda bulunmaktan kaçınarak hızla bu bisikletlerden bazıları hakkında fikirlerimi paylaşacağım.

Corratec X- Vert EXPERT (2009) : corratec bisikletleriyle gerçekten güzel donanımlar sunuyor. kadrosunun da kaliteli olacağından şüphem yok. ama ben (tamamen kişisel olarak) fazla albenili bulmuyorum. bir de fren sistemi hidrolikse süper ama, mekanik disk fren ise yazık olur. mekanik disk frenler kesinlikle ağırlık dışında hiç birşey kazandırmaz bisiklete.

CANNONDALE 2009 F5 DAĞ BİSİKLETİ : marka olarak zaten bir efsane eleştirmek ne haddime, ama bu fiyata diğer alternatifler hidrolik disk fren sunuyorlar. eğer xc kullanacaksan hidrolik disk frenler kullanışlı olabilir. çok fazla çamura girmem dersen v-frenli bu model de seni mutlu edecektir.

Scott Aspect 30 (2008) : sadece "S" boy kalmış ellerinde boyunu bilmediğimden bi şey diyemem. ama bunda da disk fren yok.

Scott Scale 80 (2009) : Benim hayalimdeki kadro "scott scale" olduğundan bu bisikleti objektif yorumlayamam disk bunda da yok ama isterse teker seti olmasın benim favorim bu bisiklet :D

Specialized Hardrock Pro Disk; her nekadar specialized kadrolarının mükemmelliğini vurguluyor olsa da ben bu fiyatı verdikten sonra en azından 9lu sisteme sahip olmayı isterim. Deminki modellerde olmayan hidrolik disclere bu modelin sahip olduğuna da dikkat etmek gerek. ayrıca maşa diğerlerinde dart2 iken bu bisiklette dart3.

Giant ARETE 3; gayet hoş bir bisiklet ve yukarıdaki bisikletler için söyleyebildiğim tarzda bir zayıf yanını bulamadım.

bu arada bakmanı önereceğim;
(link)
bundaki maşa hepsinden üstün, disk fren de var. bu bisikleti de araştırmanı öneririm.

şimdilik bu kadar iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Çağrı Şahin