Bmx'i ilk nerede duydunuz

trek2662

Üye
Tepki
23
ben bısım karsı komsu hep hareket filan yapıyodu ondan gordum bide yigende bmx vardı acayip bisi xD

Scudo

collage1

Üye
Tepki
63
Bülent öztürkte gördüm istanbulda yüzme yarışlarımız vardı bir baktım bağdat cad.nin orda show yapıolar araştırdım ordakileri ve videolarını falan buldum Action x team diede bi grup falan kurmuş baya guzel flatland yapıyor

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
1984 yılında Peugeot 24" Cruiser'ım vardı. Senelerce kullandım, sayısız arka ön göbek, sayısız kemiğimi kırdım :D

Bu sabah rüyamda kapıya bir çocuk geliyor, elindeki yazıyı okuyor ama anlamıyorum, 2 kere daha okutuyorum yine anlamıyorum. Sonunda ver bakalım neymiş diyorum, uzunca bir kutu veriyor, heyecanla açıyorum. Yepyeni poşetinde ilk bisikletim peugeot yu naylonunda görüp çok seviniyorum.

Kısacası hala unutamadım

Tepki
55
1983 veya 1984 yılında izmirde fuarda yabancılar tarafından sergilenen bir show esnasında görmüştüm

1985 yılında amerikadan getirilen columbia freestyle marka bir bisiklet almıştım
1988 yılına kadar aralıksız kullanmıştım sonrasında imkansızlıklardan bırakmıştım

şimdi ; yıl 2009 ve ben 21 sene sonra tekrar ilk aşkıma geri döndüm ...

sol1tude

Üye
Tepki
39
Ben evde hayatımı okul-bilgisayar-uyku üçgeninden çıkarmanın yolunu arıyordum ve extreme sporları gördüm, free running-parkour yanındada bmx sürmek istedim ve böylece internette gördüm :]

Tepki
0
Ben İlk olarak SkatePark a Gitmiştim Bisikletlerle show yapıyorlardı bunların adıne diyerek sordum Bmx Dediler

Sinan Yorulmaz

Aktif Üye
Tepki
141
Sene 1987 ya 88, eski Kalamış Lisesi'nin karşısındaki Fatih Kırtasiye 8-10 tane Raleigh getirtmişti. Sanırım ilk o zaman duymuştum.

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
1995de filan görmüşümdür galiba sonra bizimde 2 adet oldu ve öyle başladım bisiklete :)

Tepki
4
RAD
bmx aleminin efsane filmidir, izlemeyen çok şey kaçırır...
80'lerin sonlarına doğru filmin vhs kopyasını dayımın video dükkanından alıp izlemiştim, sonra kasete el koydum :0) ve izleye izleye kaseti öldürdüm...
muhteşem film...
ondan sonra bisan cross diye bi bisikletim oldu, onu da öldürdüm, kaynakçılar sağolsunlar dirilttim, tekrar öldürdüm...
3-4 sene öncesine kadar gerçek bi böx'e binme hatta dokunma şansım bile olamadı. bi sebeple İngiltere'ye yolum düştüğüne kendime bi Haro F2 aldım... (şimdi street için daha uygun bişey almak üzere satıyorum, bilginize)

A

Adrenaturex

Misafir
bende ilk basta 97 de falan binerlerken gordum istanbulda daha sonra cok pahalı olduğunu ogrendim simdi ise haftaya kendi bisikletimi alıyorum :)

onceden bu merak yuzunden az bisiklet kırmadık merdivenden incez falan filan :D

Tepki
9
ben daha doğmadan önce ergin abi sinan abi ve kendi abim türkiyeye bmx adlı bisikleti profesyonel olarak getirmişler ozmndan beri aile geleneği gibi birşey hiç vitesli bisikletim olmadı hep bmx :D

Tepki
0
nem 4 yaşından beri adını duyuyodum
tv de gördüğümde 10 yaşındaydım
15 yaşında ise bu işin nekadar güzel olduğunu görüp nerak sardımmmm:D:D:D

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Ben ilk trt de bmx konulu bir çocuk filminde görmüştüm.Çok etkisinde kaldığımı söyleyebilirim.Bundan 25 yıl kadar önceydi sanırım:D Sonrasında Türkiyeye tek tük gelmeye başladı.İlk bisikletim American Eagle marka bir Bmx ti.Millet pinokyaya binerken ben Bmx biniyordum bu bakımdan şanslıyım:D

osman çelik

Aktif Üye
Tepki
36
benm 6 yasındayken bmx im vardı ama freestyle felan deil tabi bebe bmxi :D

emreşen

Daimi Üye
Tepki
218
ben bi abimin arkadaşı uğur çakırlar da görmüştüm biraz ilgilendim kendisi buraya üyedir