Bitkinlik-Yorgunluk

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba,genel olarak herhangi bir sporla ugrasinca asiri yoruluyorum.

Bu sabah da çiktim bogazimi kapadim yolda yagmur basladi,eve döndüm toplam 1,5km belki yapmisimdir

Asiri sekilde kalbim çarpiyordu bogazim berbatti

Boy 1.91 kilo 95 yas 22 bu yorgunlugun tembellikten baska sebepleri olmali...Görüslerinizi rica ediyorum saygilar

Scudo

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@Onur İlker Gündoğdu
Hocam inani ki ayni durumdayim benimde 8 kilo fazlam var ve az once 1km uzakliktaki poğcaciya giderken yasadiginizi yasadim boyle devam ederse doktora gidecegim :(

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Efe Cycler

Yazin kan ve idrar testi yaptirdim ideal dedi doktor.

Emekli sandigi check up karsiliyorsa onu yaptircam.
Sanirim baska çaremiz yok :)

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
Düzenli spor yaptığınız ve spordaki seviyeyi koruduğunuz halde kalbiniz sizi rahatsız edecek derecede ççarpıyorsa bir doktora görünmenizde fayda var. Genelde çoğu doktor genel kardiyo ve genel kan tahlilleri yapar. Benim tavsiyem doktorunuzdan kanınızdaki makro ve mikro minerallerin de bakılmasını rica etmeniz. Elektrolit değerlerimiz spor yapmada çok önemli faktörler.

Geçmiş olsun, sevgiler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayatımıza giren kablosuz ağlar, ışınlar da insanda yorgunluk yapıyor. Akıllı telefonu uzun süre elimden düşürmediğimde başimda bir ağırlık hissediyorum ve yürürken ya da koşarken birisi sanki beni arkamdan çekiyor. Tavsiyem elektromanyetik dalga yayan bir aleti (en büyük örneği cep telefonu) yattığınız odada bulundurmayın. Aksi halde insanı kanserden dahi koruyan ve gece 23.00 - 05.00 arasında uyku halnde yoğun olarak salgılanan melatonin hormonunun etkisini azaltmış oluyoruz. Bunun yorgunluğa da neden olduğunu okumuştum.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Kondisyonla alakalıdır.
Hatırlıyorum da bu bisikletimi almadan önce çok eski markasız bir dağ bisikletim vardı. Pek kullanmamıştım, bodrum katında çürüdü.
Bisikletçiye götürdüm yaptırdım ve eve dönüşü bisikletle yapayım dedim(1-2km mesafe) Bisiklet zaten gitmiyor bende de kondisyonun k sı bile yok, güç bela yarım kilo ter akıtarak anca geldim.

Aradan 5 ay filan geçti. Tabi o markasız bisikleti sattım yerine speeder t3 aldım. 2.000 km den fazla yol yaptım bu süre içinde ve arada inanılmaz bir fark var. O zaman bisikletçi ile ev arasındaki beni zorlayan yol artık yürümekten kolay geliyor :)

Tabi uzun süredir bisiklet kullanıyorsanız başka bir nedenden kaynaklanıyordur.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Çok tesekkürler doktordan ayrintili rapor talep edicem.Ve de elektronik cihazlari mümkün oldugunca uzak tutucam :)

@Reahax
Hocam ben 7 senedir spor yapmayan yatan bir insanim.Aslinda kaleciyim ama her girdigim takimi bu problemim yüzünden birakmak zorunda kaldim.

Millet 50 tur kosardi ben 5-10 tur sonra yigilirdim.
Vücutla alakali bir problem olmali...

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Boy 1.95 kilo 100 e yakın inanın bana 3 4 saat bisiklet biniyorum ardından gidip 2 3 saat basket oynuyorum genede zar zor yoruluyorum kondisyonla alakalı 2 3 hafta düzenli spor yapsanız açılırsınız ancak öncesinde bir doktorada görünmekte fayda var kalp hastalığı olanlar çok çabuk yorulurlar ve daha bir çok sebebide olabilir...

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@MertAG
Kalpten anlayan bir doktora görüneyim en iyisi,o bana bir program belirler sanirim :) Tesekkurler cevabiniz için

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
@Onur İlker Gündoğdu

7 senedir spor yapmıyorsanız normaldir bu durum.

İlk 1-2 hafta fazla zorlanmadan dikkatli şekilde bisiklet sürmeye devam edin. 1 ay içinde kondisyon kazandıkça farkı göreceksiniz.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@KuzuBoyz
Tavsiye için teşekkürler :) :)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
B12 seviyenize bir baktırın derim. Genellikle bu tür şikayetlerin en büyük sebebi B12 eksikliği oluyor.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
diyabet yada gizli şekerde yorgunluk gösterir

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Küçükken kan değerlerim çok düşük olduğu için yoğun ve uzun süren bi tedavi süreci geçirmiştim. Üniversitede bi sefer ben de çok yoruluyorum son zamanlarda diye tıp fakültesine gidip bi kan testi yaptırdım, sonuçlar normal çıktı, doktor da antrenmansız kalmışsındır, biraz spor yap sorun devam ederse tekrar gel demişti. Yalnız demir seviyemin olması gereken değerlerin epey bi üstünde olduğunu farkettim, doktor da fena mı işte kışın üşümezsin diyip göndermişti beni :)

Yürüyüş olur, bisiklet olur, yüzme olur, koşma olur, merdiven çıkma bile olur, bi süre hafif hafif zorlayın kendinizi. Ciğerleriniz yansın biraz, ortalama bir insan her bir nefes alış verişinde akciğerlerindeki havanın %17'sini değiştiriyor. Bu seviyeyi biraz artırın, kanınızdaki oksijen miktarı yükselsin biraz. Bulunduğunuz yerin rakımı bu iş için gayet uygun. Sonrasında kendinizi acımasızca zorladığınızda eskisi kadar çabuk yorulmadığınızı göreceksiniz.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@U BoRa
Sagolun cevap için,tesvik ettiniz resmen :) Memleket de Tekirdag Tugay karsisi bu arada,yazin görüsürüz belki.Uzunköprü'ye anannemi teyzemleri ziyarete gitmeyi düsünüyorum :)

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur İlker Gündoğdu

Ha ben profil bilgilerinizde Ankara yazdığı için dedim bulunduğunuz konumun uygunluğunu, Tekirdağ'ın havası nemden ötürü insanı çok yorar, kondüsyon antrenmanları için pek uygun değil gibi bence.

Bi bisikletim olursa eğer tanışırız, birlikte pedallarız tabi neden olmasın :)