Bitcoin kadar geleceği parlak olan altcoinler

dercan

Üye
Tepki
612
İsim
Deniz E.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Türk Lirasının hergün düzenli olarak yüzde 1-2 eridiği ülkede ''ama bitcoin çok riskli,elimle tutamıyorum diyorsanız'' ne bileyim..............
Bankacalık ile ilgili tüm düzenlemelerin ve kararların iki dudağın arasında olduğu bir yerde "ama coin piyasası hiç regüle değil, denetlenmiyor" demek kadar komik bir ifade, haklısınız.

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşımın 60000 lirası vardı.Ne yapalım ne edelim dedi.Eriyip kayıp gidiyor, birşeye yatırmam lazım.Dedim ki kriptoya girelim.Ya dedi olmaz , bitcoinin karşılığı yok,elimle tutamıyorum,çok kumar, filan feşmekan.
Yav yürü git,adamı hasta etme dedim.Kendi geleceğini ekonominin kitabını yazanlara mı emanet edecen dedim.Benim gibi safkan kumarbaza mı(!) Deyince tabi ki sana güveniyorum en azından 4 yıllık üni mezunusun, ekonomiden de anlıyon dedi?

60000 lirayı başta tethere çevirdik, yaklaşık 6000 tether etti.(1 tether 1 dolardır)
6000 tetherin 2500 tetherine ethereum,3000 ününe gate token gerisine de zillica aldık.
Her coine de yüzde 10 stop loss koyduk, yani coin yüzde 10 değer kaybettiğinde pozisyonlarımız kapanacaktı.Kısacası maximum zararımız 600 tether yani 600 dolar olacaktı.

Hiçbir şey yapmayıp Türk lirasında kalsaydık elimizdeki 6000 dolares şu an yaklaşık 5500 dolarese düşmüştü bile
Şu an coinler fazla yürüyemediği halde 6100 dolar oldu bile.

Daha ne diyeyim.

Risk yönetmeyi bilmiyorsanız,yatırm stratejiniz yoksa kripto para borsasına bodoslama dalmayın.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar yatırım ihtiyacınız olmayan para ile yapılır. Risk getiri değerlendirilerek yapılır.
Bir araca yatırım yapılabilmesi için bunun getiri ve götürüsünün öngörülebilmesi gerekir.
Bugün bir arsa aldığınızda bunun gelecekte getiri ve götürülerini değerlendirebilirsiniz. Coin içinde ben bu getiri götürü hesabını yapabiliyorum derseniz, oda bir yatırım aracı sayılabilir. Ancak ben henüz coinlerde böyle bir denklem kurabilen birisini göremedim.
Şahsi fikrim, Coin almakla iddaa oynamak arasında çok farklılık göremiyorum.
YTD

• Beğen
Tepkiler: Bilge dönmez

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün bir arsa aldığınızda bunun gelecekte getiri ve götürülerini değerlendirebilirsiniz.
35 sene babamın ilçenin göbeğinde tapusu ile yasal olarak aldığı arsayı satmak istedik, belediye bize o arsaya ev yapamazsınız dedi.Siz bu ülkede denklem kurabiliyor musunuz?

Ancak ben henüz coinlerde böyle bir denklem kurabilen birisini göremedim.
Milletin coinlerde kuramadığı denklem de ne imiş samimiyetle merak ettim.

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evi satamadığınız mı problem sizin için yoksa ev yapamamınız mı onu anlamadım.
Denklem kuramamanıza şaşırmadım. Siz kumarbaz olduğunuzun farkına varınca herşey için çok geç olmuş olacaktır. Merak etmeyim.
İyi Şanşlar

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evi satamadığınız mı problem sizin için yoksa ev yapamamınız mı onu anlamadım.
Denklem kuramamınıza şaşırmadım. Siz kumarbaz olduğunuzun farkına varınca herşey çok geç olmuş olacaktır. Merak etmeyim.
İyi Şanşlar
Herhangi birisi tarafından üzerine ev yapılamayan bir arsayı satamayız değil mi?

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Otopark olarak kullanın, şehrin göbeğinde sonuçta.
YTD

dercan

Üye
Tepki
612
İsim
Deniz E.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar yatırım ihtiyacınız olmayan para ile yapılır. Risk getiri değerlendirilerek yapılır.
Bir araca yatırım yapılabilmesi için bunun getiri ve götürüsünün öngörülebilmesi gerekir.
Bugün bir arsa aldığınızda bunun gelecekte getiri ve götürülerini değerlendirebilirsiniz. Coin içinde ben bu getiri götürü hesabını yapabiliyorum derseniz, oda bir yatırım aracı sayılabilir. Ancak ben henüz coinlerde böyle bir denklem kurabilen birisini göremedim.
Şahsi fikrim, Coin almakla iddaa oynamak arasında çok farklılık göremiyorum.
YTD
Sanırım coin dendiğinde kocaman bir rulet masası hayal edip, herkesin elindeki "coin"leri kırmızıya, siyaha, rakamlara falan rastgele bastığını hayal ediyorsunuz.

Bu görüşü dile getirdiğinize göre blockchain teknolojisi hakkında pek bir bilginiz olmadığı sonucuna ulaşıyorum. Size çok kabaca özetlemek isterim;

Bugün bir iş kurmak isteseniz ve sermayeniz olmasa ne yaparsınız? Bankadan kredi çeker, bankaya borçlanır ve işi kurarsınız. Ancak burada şöyle oluyor; diyorsunuz ki ey ahali, benim şöyle bir projem var, şu şu detlere çözüm getiriyor. Eğer bu projeye yatırım yapmak isterseniz işte bu da token'ım. Siz de bu token'ı (coin) satın alarak aslında bu iş modeline yatırım yapmış oluyorsunuz. Adam da sermayeyi merkezi bir bankadan değil, direkt sizden alıyor. Proje büyüdükçe yatırım alıyor, yatırım aldıkça değerleniyor. Dolayısıyla sizin de coin'iniz değerlenmiş oluyor.

Elbette piyasada arkasında hiçbir proje olmayan bir sürü coin de var. Elbette spekülatif bir biçimde fiyatlar aşağı ve yukarı hareket edebiliyor ve insanlar sadece artış oranlarına bakarak bu coinlerin peşine takılabiliyor. Ancak bunun sorumlusu coinmarket değil ki? Siz bugün borsadaki şirketler listesinden rastgele bir kağıt seçip alım yaparsanız, bunun da iddia'dan bir farkı kalmaz.

Yapmanız gereken, projeleri incelemek, çözüm getirdiği ihtiyacın önemine ve değerine göre de projeye yatırım yapıp yapmamaya karar vermek. Görüldüğü üzere gayet ölçülebilir ve öngörülebilir bir yatırım aracı.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dercan
Şu konuya ısrarla menfaatim olmadığı halde yazma sebebim : Herkes yeni çağa önceden ayak uydursun, işin teknolojisini, yatırımın mantığını anlasın, zor kazandıkları paraları enflasyon karşısında eritmesinler, maddi olarak refaha ersinler.
Yoksa Allah'a çok şükür, ben kendim Türkiye hatta Dünya şartlarına göre çok kazandım, kazanmaya devam ediyorum da kazancımı realize ettim bile.
Durup dururken biraz önce arkadaşın yaptığı gibi kendisi anlayamadığı halde başkasını küçümsemenin, bir kişiye kumarbaz demenin hiç gereği yok.

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yapmanız gereken, projeleri incelemek, çözüm getirdiği ihtiyacın önemine ve değerine göre de projeye yatırım yapıp yapmamaya karar vermek. Görüldüğü üzere gayet ölçülebilir ve öngörülebilir bir yatırım aracı.
Peki bu projelerin "token" veya "coin" denen girişimlerin "white paper" denilen niyet beyanlarını inceleyerek aralarından seçip yatırım yapmaya karar verdik.
Bu kişi veya kişilerin(firmaların) iyi niyet beyanlarının gerçekçiliği hakkında başka ne tür dayanaklar arıyorsunuz yatırım stratejinizi belirlerken?

dercan

Üye
Tepki
612
İsim
Deniz E.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu kişi veya kişilerin(firmaların) iyi niyet beyanlarının gerçekçiliği hakkında başka ne tür dayanaklar arıyorsunuz yatırım stratejinizi belirlerken?
Yatırım yapacağınız proje ile kimlerin ilgilendiği, kimlerin ne gibi yatırımlarda bulunduğu, projede kimlerin çalıştığı şimdiye dek nelerin gerçekleştirildiği gibi pek çok konuyu inceleyebilirsiniz.

Bir örnek vereyim. Yatırım yaptığım bir proje var; MKR. Sadece bu proje için değil, merak ettiğiniz tüm projeler için neymiş, ne işe yararmış internette istediğinizden de fazla bilgi bulabilirsiniz. Geçenlerde çıkan bir haber; Fransa'nın büyük bankalarından biri, bu projeyi kendi sistemlerine uyarlamak için girişimde bulundu. Bu bana yatırım konusunda bir fikir veriyor mesela.

(link)

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yatırım yapacağınız proje ile kimlerin ilgilendiği, kimlerin ne gibi yatırımlarda bulunduğu, projede kimlerin çalıştığı şimdiye dek nelerin gerçekleştirildiği gibi pek çok konuyu inceleyebilirsiniz.

Bir örnek vereyim. Yatırım yaptığım bir proje var; MKR. Sadece bu proje için değil, merak ettiğiniz tüm projeler için neymiş, ne işe yararmış internette istediğinizden de fazla bilgi bulabilirsiniz. Geçenlerde çıkan bir haber; Fransa'nın büyük bankalarından biri, bu projeyi kendi sistemlerine uyarlamak için girişimde bulundu. Bu bana yatırım konusunda bir fikir veriyor mesela.

(link)
Öncelikle verdiğiniz örnek için teşekkürler,
şimdi yaptığım kısa bir inceleme sonucu bahsi geçen coin'in USDT tarzı bir token(DAİ=USD) olduğu ve bu token'i yönetmek için söz hakkının MKR tokenleri elinde tutanlara ait olacağına dair bir yapısı var.
((link))

Şuana kadar MKR sahibi olarak hangi konuda size söz hakkı verildiğini soracağım öncelikle vede bu söz hakkı neden bu kadar değerli(31,918 TL şuan).
Bunlarıda açıklarsanız sevinirim.

dercan

Üye
Tepki
612
İsim
Deniz E.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle verdiğiniz örnek için teşekkürler,
şimdi yaptığım kısa bir inceleme sonucu bahsi geçen coin'in USDT tarzı bir token(DAİ=USD) olduğu ve bu token'i yönetmek için söz hakkının MKR tokenleri elinde tutanlara ait olacağına dair bir yapısı var.
((link))

Şuana kadar MKR sahibi olarak hangi konuda size söz hakkı verildiğini soracağım öncelikle vede bu söz hakkı neden bu kadar değerli(31,918 TL şuan).
Bunlarıda açıklarsanız sevinirim.

Sorularınızın cevabı aslında blockchain yapısını anlamaktan geçiyor. Çok kabaca özetlemeye çalışayım, detaylarını öğrenmek isterseniz zaten internet bununla ilgili sınırsız kaynakla dolu.

Defi, yani decentralized finance, adından da anlaşılacağı üzere merkeziyetsiz bir finans yapısı demek. Şöyle örnekleyeyim; diyelim ki siz bankadan bir başkasına para göndereceksiniz. Bunun için önce bankaya istek gönderiyorsunuz, banka isteğinizi alıyor, işliyor ve izin vererek paranızı transfer ediyor. Merkeziyetsiz sistemde ise bu istek bankaya değil zincirdeki bir başka kullanıcıya giderek pelli protokollerde bu sorguyu soruyor ve cevabı alıyor ve paranız transfer oluyor. Çok daha hızlı, komsiyonsuz.

Bu çok kaba bir anlatım oldu ama bu akıllı kontrakt yapısı ile bankacılıktan tutun üniverste araştırma projelerine, taksi aplikasyonlarından sağlık sistemlerine kadar pek çok yapıya uyarlanabilir bir teknoloji.

Buradaki sorduğunuz söz hakkı kısmı, token sahibi olduğunuz için siz oluyorsunuz. ama elbette kimse size telefon açıp birşey sormuyor. Token sahibi olduğunuzda zaten otomatik olarak bu söz hakkının paydaşlarından biri oluyorsunuz.

Neden bu kadar değerli sorusun cevabı projenin karşıladığı ihtiyaçla, hacmiyle, token sayısıyla vs pek çok parametreyle ilişkili.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dogecoin yaratıcısı Jackson Palmer, kriptoparalar ile ilgili şunları söylemiş:

Bana sıklıkla "kriptoya dönecek miyim" ya da bu konuda düzenli biçimde görüş paylaşacak mıyım diye soruluyor. Cevabım can-ı gönülden bir "Hayır", ama kendimi tekrar etmekten kaçınmak için, bunun nedenini burada kısaca açıklamanın yararlı olacağını düşünüyorum. Kripto üzerine yıllarca çalıştıktan sonra suna inanıyorum; Kriptopara, yapay olarak oluşturulmuş bir kaynak kıtlığını, vergi kaçırmayı ve regülasyonların azlığını kullanarak savunucularının servetlerini artımak için kullanılan, özünde aşırı sağcı ve aşırı kapitalist bir teknoloji. "Merkeziyetsizleşme" iddialarına karşın kriptopara endüstrisi varlıklı kimselerin oluşturduğu güçlü bir kartel tarafından kontrol ediliyor. Bu kesim zaman içerisinde evrilerek sözde değiştirecekleri günümüz merkeziyetçi finansal sistemin bir çok kurumunun aynısını kriptoparalara dahil etti. Kriptopara endüstrisi şaibeli iş bağlantılarını, satın aldıkları "influencer"ları ve siparişle yayın yapan medya organlarını kullanarak, umutsuz insanlardan para koparmak için tasarlanmış, kült-vari bir "çabuk zengin olma" hayali sistemi kurdu. Finansal sömürü, şüphesiz kriptoparalardan önce de vardı ancak kriptopara özel olarak tepedekilerin karlarını daha kolay artışmasını sağlayacak, en diptekileri ise korunaksız ve savunmasız bırakacak şekilde inşa edilmiş gibi. Kriptopara günümüz kapitalist sisteminin en kötü yanlarını alıp (yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik vb.), sıradan insanları korumak için oluşturulmuş müdahaleleri (denetim, regülasyon, vergi vb.) yazılım ile sınırladı. Birikim hesabınızın şifresi mi çalındı? Sizin suçunuz. Dolandırıldınız mı? Sizin suçunuz. Piyasaları manipüle eden milyarderler? Onlar birer dahi. İşte bu, tehlikeli bir "düşüş serbest" kapitalizmi, kriptoparanın ilk çıktığından beri yaratılmasına olanak sağladığı bir sistem. Bu günlerde en ılımlı kripto eleştrisi bile endüstriyi kontrol eden güçlü figürlerin ve bir gün milyarder olacağı yalanına inanmış bireysel yatırımcıların karalamaları ile karşılaşıyor. Düzgün bir tartışma mümkün değil. Bu nedenlerden dolayı, artık kriptoparalarla ilgili tartışmalara katılmıyorum. Benim siyasi görüşlerim ve inanç sistemi ile uyuşmuyor. Ayakları yere basan bir münazara yapmak istemeyen kişiler ile tartışmaya harcayabilecek bir enerjim yok. Bu enerjiye sahip olup zor soruları soran ve her teknolojinin maruz kalması gereken şüpheci bakış açısını uygulayan herkesi alkışlıyorum. Yeni bir teknoloji dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilir fakat bunu özündeki politik ve toplumsal özellikleri yok sayarak yapamaz.

• Beğen
Tepkiler: Ronin45 ve Scyleia

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Arkadaşlar Hamstercoin'e de bakmanızı öneririm. Elon Musk ve Twitter'ın sahibi Jack Dorsey hakkında tweet attı. Ve henüz doğru dürüst bir borsada listelenmedi. Sosyal medya etkileşimi çok yüksek. İyi yerlere gelebilir. Gate io borsası da imalı bir şekilde hamster kelimesi geçen bir cadılar bayramı tweet'i attı. Gate io'da listelenirse 1 sıfır siler çok rahat.
Arkadaşlar Hamstercoin Tesla araba çekilişi yapıyor bilginiz olsun. Çekilişe katılmak için 7.5 Milyar adet Hamstercoin almak , Twitter telegram sayfalarını takip etmek , hamster hashtagiyle 2-3 paylaşım yapmak gibi şartları var. Bu arada Lady Gaga kolunun arkasına hamster dövmesi yaptırıp üstüne de ' Hams' yazdırmış. Bu coinle şu an direkt olarak bağlantılı ve geçmişte bahsetmiş 2 ünlü var. Elon Musk ve twitter'ın sahibi Jack Dorsey. Eğer Lady Gaga da bu işin içindeyse 3 ünlü birden geçmişte Doge coin'in yapay bir şekilde uçurulduğu gibi Hamstercoin'i uçurabilir.

(link)

(link)

(link)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar Hamstercoin Tesla araba çekilişi yapıyor bilginiz olsun. Çekilişe katılmak için 7.5 Milyar adet Hamstercoin almak , Twitter telegram sayfalarını takip etmek , hamster hashtagiyle 2-3 paylaşım yapmak gibi şartları var. Bu arada Lady Gaga kolunun arkasına hamster dövmesi yaptırıp üstüne de ' Hams' yazdırmış. Bu coinle şu an direkt olarak bağlantılı ve geçmişte bahsetmiş 2 ünlü var. Elon Musk ve twitter'ın sahibi Jack Dorsey. Eğer Lady Gaga da bu işin içindeyse 3 ünlü birden geçmişte Doge coin'in yapay bir şekilde uçurulduğu gibi Hamstercoin'i uçurabilir.

(link)

(link)

(link)

(link)
Yatırım tavsiyesi olarak alıyorum. Çok teşekkürler.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hamster, Doge, Shiba, Akita gibi Meme coin projelerine çok küçük paralarla girilir, dikkat edin.

• Beğen
Tepkiler: yunus42 ve MakRo
Tepki
419
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
size tek bir tablo atıcam.azero en sağdakinin adı. önsatışı sol gibi 0.10'dan yapıldı. şu anda borsalarda yok. araştırın piyasa düşünce aklınızda olsun

1637506232292.png