Bisikletten düştüm

Rumi

Üye
Tepki
31
İsim
Salih B.
Bisiklet
b'Twin
@iskender şerit Bir dahaki sefere dirseklik almayı planlıyorum :)

@muratokan abi kanıt konusunda yetersiz kalacağımı düşünüyorum. Sonuçta dengeni kaybedip düşmüşsün derse bir şey diyemem

@ErayHayta2304 abi decathlon’da teslim aldığımda da kontrol etmiştim. Nasıl gözden kaçtı anlamadım...

@muratokan abi bir de şeyi danışmak istiyorum izninle.
Tamiri bakımı yapılması ile, yenisini vermek arasında bir fark var mıdır?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rumi teslım aldıgında degıl bınerken her bındıgınde bakacan sagına soluna hemen atlamıcan ustune valla bak dıkkat et gecmıs olsun ders olsun sana tecrübe

• Beğen
Tepkiler: bayk_ara ve Rumi

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Buradan çıkaracağım ders şu oldu , bisiklete bakım , kurulum gibi işlem yaptırırken gözle yaptırdıktan sonra elle kontrol etmek gerekirmiş.

• Beğen
Tepkiler: Rumi ve muratokan

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
@Rumi orjinal ve darbesiz parcalarin takildigina emin ol. Parcalarin ciziksiz hasarsiz oldugunada dikkat et. Dusme senin yuzunden degil sonucta. Cingar cikar ortaligi birbirine kat gerekirse. Normalde bu tarz seyleri onaylamam. Ama birinjn isi savsaklamasi yuzunden canindanda olabilirdin!

@ErayHayta2304 benim bisiklet ankaradan geldi. bi Abi geldi yapti denedi verdi. Ama arkadas usta elinden alip binmis. O yuzden arkadasin guvenip kontrol etmemesi gayet normal. Ev sahibini suclamaktansa azicikta hirsizi suclayin hakim bey!!!

• Beğen
Tepkiler: kerem E ve Rumi

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Bu kadarıyla kurtulduğuna dua et :) Benim de kaliper bacağı yerinden çıktı yolculuk esnasında, aylardır hakkımı almak için uğraşıyorum; seni mağdur etmeyecekler anladığım kadarıyla.
Geçmiş olsun, umarım kısa sürede iyileşirsin.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rumi geçmiş olsun yani hem onlarda suç var birazda sizde yani onların bakımını yaptım deyip en önemli şeyi unutması sizin hayatınıza mal olabilirdi ucuz atlatmışsınız

• Beğen
Tepkiler: Rumi

YeniHeves

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Diğer
Bir hata olduğunda tüm suçu firmaya yüklemek de yanlış bir karar olur. Sizde de hata mevcut. Allah beterinden saklasın deyip geçmiş olsun diyorum.

• Beğen

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar şunu unutmamak lazım her insan istediği birşeyi alacağı zaman heyecanlanır ve birşeyleri gözden kaçırır arkadaşın da durumu bu bence bisikleti kuran arkadaşa güvenmiş ve mandalı sıkmayı unuttuğunu (Sıkmayı unuttuğunu varsıyorum aksi düşünce kasıtlı olarak yaptığı anlamına gelir) aklından bile geçirmemiştir.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun , ihmal tamamen kuran arkadaşın.

Ama bisiklet sürüyorsak ilk güveneceğimiz kendi kontrollerimiz ve tedbirlerimiz.

Decathlon a da helal hiç ikiletmeden yenisini teklif etmiş.

• Beğen

Rumi

Üye
Tepki
31
İsim
Salih B.
Bisiklet
b'Twin
@TatanQa_tr teşekkür ederim, muhtemelen onlarda dava ile uğraşmak istemediler ama elimde keşke tutulabilir bir kanıt olsaydı daha iyi olurdu.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rumi Öncelikle geçmiş olsun.yaşadığınız talihsizlik ile beraber en azından elinizde ispat edecek somut birşey olmamasına rağmen firmanın gösterdiği ilgi güzel ama Allah göstermesin sonucu daha kötü de olabilirdi ve o zaman özür, telafi gibi şeyler yersiz olurdu.... .
Bu arada bende çok düştüm ama olmazsa olmaz kask....eldiven olsaydı fena olmazdı çünkü asfaltla kucaklaşmam sonucu bileklerimde kalıcı izler kaldı eldivende bir nevi @iskender şerit dediği gibi emniyet için kullanılan bir ekipman ama bazılarımız aksesuar yada ellerin terlememesi için kullanıyoruz yada ondan dolayı kullandığımızı sanıyoruz o ayrı,ama şahsen ben kaza esnasında başımda olan kask sayesinde hala hayattayım, olmasaydı(ki) kaza esnasında düşmenin şiddeti ile kırılan bir kasktan bahsediyorum düşünmek dahi istemiyorum...

• Beğen

N0YAN

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Noyan
Bisiklet
Canyon
Konu amma drama olmuş :)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Akkaya
Boyanan kadroydu galiba sizin kadro, konuyu okudum ama firmayla aram bozulmasın diye çok çok insiyatifli davranmışsınız firmaya. Siz sabır gösterdikçe firma yine umursamamaya devam etmiş, ben olsam mahkeme yoluna başvururdum kesinlikle. Bugün mahkemeye gitmezseniz yarın başkasınada yaparlar.

Konu sahibi dostum, ben olsam direk dava açardım. Yok çalışan unutmuş falan bana ne? Ayrıca geçmiş olsun.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@KitapSever
Davadan bir şey çıkacak olsa bir dakika durmazdım zaten arkadaşlar, danıştım avukat bir abiye; kendisi de bisiklet sürüyor hatta. İkinci el almam ve faturada Lapierre yazmaması - faturanın başkası üzerine olması gibi detaylar da var.
Kendilerine de söyledim zaten; bunu mağduriyet gidermek olarak görmediğimi - teşekkür etmeyeceğimi. 500TL gibi bir rakama indirseler yine teşekkür edecektim ama yok 800'den aşağı indirmediler. Zaten sürekli olarak aracı sokuyorlar araya, konuştuğum kişinin karar verme yetkisi yok, başkalarından onay almak zorunda kalıyoruz sürekli. Kadro desen Carraro markasının 3 eski modelini sunabiliyorlar, 3'ü arasında ise yalnızca 1 tanesi boyuma uygun. KDV+100TL indirim yapmakla yetindiler yani.

Yarın başkasına yapamazlar çünkü ben yeterince duyurdum bu olayı. Bu prosedür ile kadro satışı yapılmasını yasakladıklarını - olayda parmağı geçen çalışanı işten attıklarını söylediler, ne kadar doğru bilmiyorum. Bu tarihten önce satılan bu tip kadrolar 2. el olarak el değiştirirse yine bu problem tekrarlar haliyle.

• Beğen
Tepkiler: borcott

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
@KitapSever Konu sahibine dava açmasını tavsiye ediyorsunuz.
Tavsiyeniz hukuk bilgilerinizle mi ilişkili? Yoksa kişisel deneyimlerinizden kaynaklı bir tavsiyede bulundunuz?

İlgili firmanın bisikleti değiştirme sözü vermesi "bence" kabul edilebilir bir sonuçtur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@salih67
İlgili firma mağduriyeti gidermedikten sonra bir anlamı yok maalesef. Eğer bahsettiğiniz şey konu sahibi ise düşüp yara almış. Herkes biraz dikkatli olsun, madem o kadar düşünceliler bisikleti bu olaylar olmadan düzgün taksalarmış...