Bisiklette çok büyük kadro sorun olur mu?

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
@ozgur908
Aile olarak kisa degiliz tum erkekler uzun tum kadinlar kisa :D biraz baskete yoneleyim cw 100 um var 52 cm lik rahatlikla kullaniyorum sele az bile yukarda ama egilmedigim icin bunda simdi egilecegimde

Scudo

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar merhaba bende yeni konu açmak istemedim. Boyum 178 iç bacak boyum 79. 29 mtb de aynakol göbeği ile sele borusunun girdiği kısma kadar 48cm ölçtüm fakat yolda 54cm uygun değilmi ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben 48 cm lik kadrolu bi bisiklet aldım boyum 165 sürerken normalde , ani bi durumda en azından dengeni kaybetmemek için ayağını yere basabilmek gerekiyor. Sonra baktım olmuyor üstündeki kadroyu satıp xs beden 39 cmlik kadro taktım ( kron xc 4000 ) çokda güzel oldu 9 yaşındaki oğlumda binebiliyor , seleyi biraz kaldırıp bende binebiliyorum. Tavsiyem 39 cm lik kadro alman yönündedir

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
Benim boyum 178 ama..

sina06

Üye
Tepki
2
İsim
Sina A.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Başlık olunca yeni konu açmadım. Hem forumda hem bisiklette acemiyim. Liseden beri binmiyorum. Rahat 15-17 yılı var. Heves edip hem çocuğu, çocuk koltuğu ile gezdiririz, hem zayıflamak için iyi olur, hemde yaylada patikada falan takılırız diye bisiklet alayım dedim. Konya Ereğli'de bir iki yer var. Biri tok satıcı hiç ilgilenmedi sorularıma cevap vermedi sen beğen abim fiyatta yardımcı oluruz dedi, diğeri hibrit bisiklet olmaz o elektriklidir abi yanlışın var dedi. Diğeri yaşlı amcaların bindiği kartal gidonlu yıllarca değişmeyen modelleri gösterdi. Sana bu olur. Dağ bisikletini napacaksın dedi. Neyse onlardan ve sorularıma cevap bulamamaktan memnun olmayınca Mersine uğradığımda dechatlona gittim. Rockrider 520 nin M bedeni vardı bindim. Ayakta durunca takımlar değdi hafif. Daha küçüğü elimizde yok, S beden netten sipariş geçeriz, size uyar muhtemelen dediler. Rockrider 520 S ölçüde kadro 421mm o da 16,57inc yapıyor. Seleden inince takımlar hafif değiyor. M den farkı yok gibi. Boyum 158cm bacak boyumu eşimin yardımıyla ölçtük 70cm. Bu kadro sıkıntı yaratır mı? Ani inecek olsam korkuyorum takımlar gider gibi. Sele boyu yada sürmede sıkıntım yok. Ama indiğim zaman bacak arama tam değiyor. Parmak ucuna kalkıyorum. Eğimden dolayı gidona ayakta yaklaşmam imkansız. Giderek yükseliyor. Dechatlon Mersin şube üstünde çizik yoksa kullanmadıysanız alırız dedi ama portbagaj taktık, çocuk ısrar edince onu okuldan alıp eve getirdim. Portbagaj takarken nasılsa çok ince boyası varsa ufak çizikler olmadı desem yalan. İade almaya bilirler. Daha binmeden bisikletten soğudum. XS bisiklette bulmak zor. Bakıyorum. Hep 16 İnc MTB başlangıçları. Sizce alışır mıyım o kadroya?

Valla yüksek taban ayakkabı mı giysem diye düşünüyorum :kötü::(:acpsnr:

Son düzenleme:

sina06

Üye
Tepki
2
İsim
Sina A.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dechatlona geri gittim. Başka bisiklet olarak Riverside gösterdiler. Onunda donanım özellikleri hoşuma gitmedi ayrıca hafif değme onda da var. Ayrıca biraz o parayı etmez gibi geldi. Lastik ebatları 27,5 x 2,5 oradaki görevli 27,5 x 1,5 lastik yada 27,5 x 1,65 likler var ondan tak. Biraz kısalır dedi. Değme olayı iyice azalır ayrıca tur bisikletine adım atmış olursun dedi. Fikri olan var mı? Kimide jantı değiştir 26inc olsun diyor. Kadro uyumsuz olmaz mı?

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@sina06
27.5x1.65 lastik taktığında yaklaşık 1.5cm alçalır. sanırım yetmez.
26" janta geçecek olduğunda da 1.25cm daha alçalır.
disk fren olunca jant değiştirmesi sorun olmuyor ama jant+dışlastik+içlastik masrafına değer mi?

sina06

Üye
Tepki
2
İsim
Sina A.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
iade etmeye uğraşacağım. Peki 16inch yada 15 inch portbagaj takılabilecek bisiklet önerisi olan var mı? Gerçi dechatlonda 16 inch demiş ama cm olarak 42,5cm oluyor. 15-16 arası olacak bir kadro gerekiyor. Baktıklarımda ya portbagaj olmuyor, ya btwin 520 daha düşük özellikli. (disk fren, vites kalitesi) Dechatlonda ST100 gösterdiler ona da portbagaj olmuyor. Çünkü hem çocuk koltuğunu hem portbagajı aldık. Şimdi diğerlerine olmuyor. Aslında tamamen satıcı ve bilinçsizliğimizin kurbanı olduk.