Bisiklette çizikler nasıl giderilir?

Tepki
5
Bisiklet
Mosso
Yol bisikleti kadromda çok derin olmasada normal denilecek düzeyde çizikler mevcut bunları nasıl giderebilirim ufak ufak çizikler bütün kadroyu zımparalatmayın bana :D Akçalının beyaz sprey boyası iş görürmü ona göre alacağım ?

Scudo

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
sprey boya çizik işi için zor bence.Arabalarda da kullanılalan çizek giderici kalem boyalar bence kılcal ufak çizikler için daha kullanışlı olacaktır.Mesela bunun gibi (link)

sprey boya çizik işi için zor bence.Arabalarda da kullanılalan çizek giderici kalem boyalar bence kılcal ufak çizikler için daha kullanışlı olacaktır.Mesela bunun gibi http://www.hepsiburada.com/liste/rotacar-fix-it-pro-cizik-giderici-kalem-cgk01/productDetails.aspx?productId=otrota285&categoryId=20035740

Tepki
5
Bisiklet
Mosso
abi kalem kurtarmaz derin biraz bunlar dediğim gibi sanki falçatayla bastırarak çizilmiş öyle düşün

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
o zaman çizik kısmın etrafını bantlayıp sprey yapıcan dicem ama bu seferde renk farkı oluşacak en iyisi bırak öyle kalsın :)

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
oje dostum oje ve cila al aynı renk ojeyle güzelce kapat 3-4 kat sonra da cila yap farkedilmez bile ben bianchi yeşilinden buldum oje olarak mis gibi onla kapatıyorum küçük çizikleri
bu arada fren vites kabloları da fena çizer bir süre sonra onun için uygun koruma bandı var bende istersen gönderirim

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Aman ojeyle mahvetme derim kesinlikle renk farkı oluşacaktır. Orjinal bi fikid çıkarsa takipteyim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben kalemde denedim hatta oto için kaliteli bir pasta cila denedim çok fark olmadı fakat cila kadroyu parlatıyordu belki de çizik giderici özelliği yoktu bilmiyorum.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
En iyi cözüm zimpara, gerci zimpara yaptirmayin demissiniz ama saniyde usta bir kaporta boyacisi ince zipara ile üzeriden gecerse ve derin cizikler varsa ayni boya ile cizikleri kapatirsa, ardindanda firinda vernik atarsa kadro yeni gibi olur. Bu islemi yaptirmanin fazla bir maliyeti olmaz ama kadro yeni gibi olur.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Murat Cömez abi benim aynakola bağlı krank kolumda düşmeye bağlı kalkma var boyada orayı gri bi ojeyle boyasam olırmu ?

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ulaş Çavuşoğlu
Ayni boyayi bulursan olur neden olmasin.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
@Ulaş Çavuşoğlu oto boyacılardan renk tonunu öğrenip uygun boyayı temin edip kendin boyayabilirsin. Tavsiyem ufak yerler için fırça olarak kürdan kullanmaktır. Hem fazla boya almamış olacak heemde ince ucuyla fırçanın buyuk geldiği yerleri daha iyi boyayacak

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@???
Beni neden alinti yaptinz anlayamadim????????????

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
oje sürün : ) ben kullanıyorum memnunum

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1 haftalık kron xc 500 kadromda altta boya atığı olduğunu farkettim. Düşmedim, çarpmadım. Bisikleti birleştiren arkadaş mı yapmıştır yoksa gelişi mi böyledir? Garanti kapsamına girer mi?@Murat Cömez

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
Fren kolundaki çizikler için ne yapılabilir amatörce durmayacak şekilde ?

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fırat Ç.
Çiziğin tanımı: Sadece kullanıcı tarafından farkedilen. Bisiklete her baktığımizda cizik olan yeri gördüğümüz, yerini bizden başka kimsenin bilmediği, bizden başka kimsenin umrunda olmadığı gereksiz ayrıntı:)

(Bisiklet siyah yada beyazsa marker kalemler iş görüyor;))

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Fırat Ç. Fren kolu plastik , yarı aliminyum, tamamı aliminyum lütfen hangisi olduğunu belirtiniz .

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ç.
Tepki
65
İsim
Fatih
Bisiklet
Scott
image.jpg image.jpg @atasoy @MAERKEK @Fırat Ç. Ben biraz sünger zımpara ile düşmenin verdiği yarayı birazcıkta olsa tortusunu alıp boyaya hazır duruma getirdim ama sizinde söylediğiniz @atasoy sadece kullanıcının farkında olduğu çizikler hep aklında kalıyor malesef insanın, varsa parlak fikirler uyguladığı güzel kalıcı sonuçlar alınan açığız