Bisikletliye çarparak ölümüne neden olan sürücü, kaçarken polis tarafından yakalandı

FARGO

Aktif Üye
Tepki
455
Bisiklet
Geotech
Allah rahmet eylesin. Dümdüz ve emniyet şeridi geniş sayılabilecek bir yol. Nasıl çarpabilir anlamıyorum. Henüz çocuk yaştaki bir insanın hayatı sonlandı. Geride kalanlara Allah sabır versin.

• Beğen
Tepkiler: Seyha07 ve JusTiMe
Scudo

anlern58

Üye
Tepki
91
İsim
Anıl
Her gün başka bir zalimlik,her gün başka bir üzüntü Allah rahmet eylesin.

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu haberler arttıkça dışarı bisikletle çıkmaya korkuyorum. Artık bişeyler yapılmalı inşallah bu haber son olur ki ne mümkün. :agla:

ALLAH rahmet eylesin.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gencecik bir can daha ellerimizden kayıp gitti... en ağır ceza verilmeli.. verilmeli ki insan hayatının ne kadar önemli olduğu milletin kafasına vura vura anlatılmalı.. alın yazgısı, kader diye geçiştirilmemeli.... can bu can.. git anlat annesine babasına..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben 14 yaşındayım bu pazar bisiklet alacağım.
Ölen benden 1 yaş büyük.
İster istemez başta aşağı titriyorum.
Küçüğüm, tecrübesizim, böyle haberler okudukça dünyanın çok değişik bir yer olduğunun farkına varıyorum.
Allah Rahmet eylesin.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@EmirKarakaya
Kendini çok güzel ifade etmişsin. Çok beğendim..
Kendini kollaman ön şart..
Trafikte kendi bisikletini, karşıdan gelen aracı ve arkandan gelen aracı da sen kullanıyormuşçasına dikkatli olman gerekecek..
Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Allah rahmet eylesin çok üzüldüm Allah sabır versin yakınlarına
Acaba araçların aktığı yönün tersine mi sürsek mi bisikletleri arkamda ne hızda nasıl bir deli geldiğini sürekli göremem ama en azından böyle yaparsak aklımız arkada kalmaz sorun olur mu sizce böyle sürsek emniyet şeridinden gidenler için söylüyorum

• Beğen
Tepkiler: Seyha07 ve JusTiMe

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Cenab-ı hak,cennetine alacaktır bu çocuğu.Bundan bir şüphemiz yok.Sonuçta kadere-kazaya iman eden insanlarız.Dua etmekten başka elimizden bir şey gelmez.Allah(c.c.) bisiklet süren kardeşlerimizin yardımcısı olsun.Zor zamanlar gerçekten.Tevekkül etmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe ve Afyon35

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Nolan
Elbette yazdıklarınızda itikadi olarak haklısınız..
Ancak elimizden duadan başka şeyler de gelir.
Tevekkül gücümüzün yetmediği yerde geçerli bir vekalet sistemidir.
15 yaşında bir sübyan ölüyor..
O o.ç.ları o arabaları adam gibi kullanmayı öğrenecekler..
Trafik ne zaman düzelirse Türkiyemiz o zaman düzelir..

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
@EmirKarakaya guzel kardesim. Korkular insani hayatta tutar. Ama korkularina teslim olursan İNSAN DEGİL KÖLE olursun. Hayatin basindasin. Ve insanlari coz ogren tani. Her insan ve her havyan birer kitaptir iyi oku. Merak etme trafikte tek korkan sen degilsin. Bende korkuyorum. Araba carpmasjndan degil MALLASMİS BENCİLLESMİS VR BEYNİNİ calistiramayan insanlardan korkuyorum. Her tura cikisimda bu tarz insan musveddelerinden onlarcasi ile karsilasacaksin bisikletli olsanda yaya olsanda arac kullansanda. Bisikletle cambazliktan uzak dur. Reflekslerin cok iyi gelisinceye ve bisikleti bir parcan olarak gorunceye kadar ARAC VE İNSANLARDAN uzak yerlerde kullan. Yasa sag seriti bisikletlilere ayirmis olsada yinede kaldirimda kullan ve hizi asla dusunme... Saglikli ve kazasiz gunler herkese...

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç
Tepki
110
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Bulldog
Allah rahmet eylesin, Allah ailesine sabırlar versin, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın,çok zor bir durum,
Umarım o vicdansız hakettiği cezayı alır diyeceğim ama bizim bu yasalarla çok zor.

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

YeniHeves

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Diğer
@orcunek Bisiklet yolunda da tam olarak güvende değiliz. Kim ne derse desin, kim kızarsa kızsın ama kara cahil bir toplumun kara cahil fertleriyiz. 3. Dünya ülkesiyiz.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Bu haberler beni çok etkiliyor. Ülkenin genelinde trafik kurallarına dikkat edilmediği gerçeği ortada. Dışarı çıkan çocukların başına, yer , konum ,mekan,zaman farketmeksizin bu her an tür bir olay gelebilir. Düşünsenize güvenli yer olarak trafik ışıkları olan bir yaya geçidinden geçen bir çocuk. Kendisine yeşil yanınca geçmeye çalışıyor. Ama diğer taraftan ışığı umursamayan, kırmızıya yakalanmamak için hızını iyice artıran ve duramayıp kırmızıda geçmeyi kendine hak gören sürücüler. Aynı şey defalarca aralıksız yapılıyor. Sonra da olmuş bir kere deniyor .

• Beğen
Tepkiler: Afyon35 ve JusTiMe

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah rahmet eylesin,
Böyle üzücü haberleri okuyunca insan, bir anda kendini vefat eden kişinin ailesinin yerine koyuyor.
Allah yardımcıları olsun ve sonsuz sabırlar ihsan eylesin.

Vurup kaçan daha sonra yakalanan sözde sürücü içinde diyebilecek hiçbir sözüm yok.
Seni Allah islah etsin...vicdansız...

Seyha07

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Metin
Bisiklet
Bianchi
Ne Rahmet dilememiz bitecek Nede kendini bilmez insanlar bitecek buna dur demeliyiz yeni secim oldu ama millet vekili dediklerimiz kendi egololarinin vekili oluyor

@EmirKarakaya kork ama guvenlik onlemini al

• Beğen
Tepkiler: firestone

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@EmirKarakaya

bisikletin yanında mutlaka bir dikiz aynası da almanı tavsiye ederim..
trafikte öne baktığın kadar arkanı da kollamak zorundasın..
arkadan deli deli gelen bir araç gördüğün anda kenara çekip durmalısın..
nasıl olsa beni görüyor nasıl olsa durur gibi varsayımlarda asla bulunma..
görmüyorlar durmuyorlar..
trafikte kenara yanaşıp duran arabanın kapısının aniden açılacağını öngörmelisin.. mutlaka yavaşla..
park halindeki arabanın sürücü koltuğunda oturan birisi varsa, kapısının açılma ihtimali de var demektir..
ön arka aydınlatmaların yoksa geceleri trafiğe çıkma..
hatta bütçen müsaitse arkaya 2 tane kırmızı ışık takmanı tavsiye ederim..

ayrıca ne olursa olsun moralini bozma.. kazasız belasız turlar dilerim :)