Bisikletliler derneği ne iş yapar?

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abilerim çok güzel açıklamalar vs yazılıyor eyvallah sözüm yok ben izmiri diyorum, her sorunumuzu twitterdan çözüyoruz, ulaşım daire başkanıyla görüşmeye de gideceğim bir konu ile ilgili twitter üzerinden yazıştık ve davet etti, bunları diyorum bireysel değilde neden çatı altında yapmıyoruz benim tek derdim budur. kusura bakmayın ama izmir derneği çalışmıyor, çalışıyorsa da biz bisikletliler duymuyoruz maalesef. kişisel bir görüşüm olarakta bisikletle dünyayı gezmek, 40 yıldır bisiklete binmek güzel şeylerdir. ama bunları yapanlar iyi yöneticidirler sorunları çok iyi bilirler çözerler diye bir durumda yok maalesef.

Scudo
Tepki
21
İsim
ayhan
fake dernek kurmaya çalışınca aşağıdaki sonuç çıkmaktadır :)

Sayın ayhan ismail,
BİSİKLET TÜNELİ YAPIMI. başlıklı öneriniz için teşekkür ederiz.
Öneriniz aşağıdaki nedenden dolayı red edilmektedir:
Öneriniz İETT Genel Müdürlüğü'nünü yetki alanında olmamakla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanında yer almaktadır.
Önerilerinizin devamını bekler, kurumumuza katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Göle direk mermi atdım, ya tutarsa :)

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim bulunduğum ilde ki derneğin tüzük ile ilgili başlığı ve tüzüğün bir çok kısmını okudum fakat kendilerinin bu konu da aktif olmadığını düşünüyorum en azından ben öyle hissettim.

Derneğin Amacı ve By Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet ABam
Dernek, bisikletin şehir içi, dışı kullanım bilincinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda Ulusal ve Uluslar arası çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek ve destek almak amacı ile kurulmuştur. Bu amaçla aşağıdaki başlıklara uygun çalışmalar planlanacaktır.

Tüzüğün 20. Maddesi

Her türlü kazanç paylaşma amacı dışında, kamu yararına hizmet gayesiyle, bisiklet dostlarını bir araya getirmek, bisikletin toplumumuza, sağlık, spor, eğlence, ulaşım, çevre sağlığı, turizm ve ekonomi yönlerinden getireceği faydalarını anlatmak, tanıtmak ve bu doğrultuda daha geniş kitlelere sevdirilmesini sağlamak,

ve bunun gibi bir çok madde içeriyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dernekler Üyelerinden mesuldur ve üyelerine karşı sorumlulukları vardır.
Her Türk vatandaşı dernekler kanununa göre dernek kurabilir.
En az 7 kişi bir araya gelmesi yeterlidir ama buradan sorayım şikayet edenlere dernek kurmaya kalkın bakalım yanınızda 2 bir kişiyi görebilecekmisiniz.
Dernekler aynı forumlar gibi gönül işidir.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dernek kuracak birileri olacağını sanmıyorum.

@Atalay Mete Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
@Hami Bulut
Tüm derneklerin amaçları tüzüklerinde bu şekilde yazılır. Siz de bu amaçları ve konu başlıklarını beğendiyseniz gider üye olur, ilgi alanınızda çalışırsınız.
Kurnaz dernek yöneticileri, federasyondan, belediyelerden hatta siyasetçilerden üye alırlar ki amaçlarına daha kolay ulaşabilsinler.

Üye profiline bakınca bu dernek bunları yapmış mı, yapmış. Yetersiz buluyorsanız, buyurun siz yapın.

Tekrar ediyorum, Dernekler, iş yapmazlar, üyeleri yaparlar.
Dernek yönetimleri seçilmek için üyelerine vaatlerde bulunurlar. Dönem sonunda üyeler (sadece üyeler) yönetimi değerlendirirler. Beğenmezlerse değiştirirler.

@Hami Bulut
Rica ederim.

Tepki
4
En kolayı Hariçten Gazel

2004 yılında kayseride bisiklet emniyet müdürü tarafından yasaklanınca ve 2 günde 680 bisiklet trafikten men edilince Bisikletliler dernegi Sayın Murat Suyabatmaz Aradı ve sorunu çözümü için kayseriye geldi 680 bisiklet sahiplerine geri verildi O gün dernegimiz yanımızda bügün oldugu gibi hep her sorunumuzda yanımızda danışmanımız arkadaşımız Teşekkürler sayın Murat suyabatmaz ve sn Halil atalay. Eleştiriye eyvallah dernek sizin ister yüceltirsiniz isterse yere batırırsınız fakat insanların yaptıklarını inkar edemezsiniz BU NANKÖRLÜKTÜR yeni moda olan bir akım ortalık Dunnig Kuruger sendromlu (cahil cesareti herşeyi bildiğini sanan )insanlardan geçilmez oldu Herkes herşeyi biliyor okumadan dinlemeden araştırmadan sanıyorum eminim gibi çümlerler 1980 yılından bu yana Bisiklet ve yedek parça Toptan ve perakende ticareti ,tamiri,imalatı ile iştigal etmekteyiz iş yerimiz 1960 ılında Babamızın kudugu Güven bisilet 52 yaşında ben 50 yaşındayım Şimdi siz hem Bisiklet sürücüsü ,tamircisi satıcısı, Hem Kayseri Bisiklet ve motosiklet tamirci esnaf odasında Yön kurulu üyeligi 25. yıl hem Bisikletliler derneginde kayseri temsilciliği , Türkiye Bisiklet Federasyonunda kayseri il Temsilcisi ol Bisiklet Spor Kulubü Kur Yarışcı hazırla yarışa sporcu olarak gir hemde yarışcı ol Şehrin ve ülken için emek ver 48 Bisikletli POLİS kazandır kayseriye ve tam 25 yıldır Bunların karşılıgında ÜCRET ALMAdım almam !!!! Bu vefasızlar sizinle bisiklete başlarlar sadece 2 yıl pedal cevir1rler Bu işlerin prof oldugunu söyleyenler yaptıklarımızı begenmeyenler siz yeni bir şeyler yapın birde biz görelim hazır emek verilmiş dernekler odalar var üzerine inşaa yaparız düşüncesi yok öyle yagma siz BÜROKRAT kahrı siyasinin egosu çekmek bisikletse boş ver diyen başkanlar mı hangisini sayalım kapısında saatlerce bekletip görüşmeyenler EL İNSAF biraz yürekli olun arkamızdan dedikodu yapmayın bir sözünüz varsa kapımız 12 saat açıktır gelirsiniz yüzümüze söylersiniz Truva atı olamayın Bu bisiklet sizin için Hobi olabilir spor olabilir bisiklet ARAÇTIR ulaşımdır aşktır iştir aştır yapıcı yenilikci eleştiriye evet fakat karalamaya izin yok hakkınız da yok
sizleri Allaha havale ederim
Söylediginiz söze dikkat edin
En büyük yumurtayı sen yumurtlayacaksan kolay mı ZOR mu Yumurtla GÖRELİM

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
@mehmet luzumlar
Sayıp dökmüşsünüz iyi güzel de bu zamana kadar nerelerdeydiniz?forumda bu konu açıldıktan sonra bir anda bisikletliler derneğinden kişiler foruma üye olmaya ve konuya cevap vermeye başladı.madem bu kadar önemli şeyler yapıyorsunuz bu zamana kadar neden insanlara bunu duyurmadınız?insanların il temsilcilikleri ile yaşadıkları bir sürü sıkıntı var bunları neden çözmediniz?

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
@Kuzey Ege sayın ege bey

Dernek ne iş yapar diye sormuşsunuz?

Evet bazen sıkıntılı boğaz köprüsü geçişi olmuştur, ancak unutulmasın ki köprü geçişi için yönetim kurulunda 7 kişi çalışmakta gelin taşın altına elinizi koyun diye facebook çağrı yapılıyor kimseden ses çıkmıyor. Sonra burada bol harfli yazanlar türüyor..

2009 yılında dernek yönetimde yer alan birisi olarak dernek neler yapmış bir kaçını yazayım...

1. 10 yıldan fazla Dünya Çevre günün de Boğaz köprüsünden Binlerce kişi ile köprü geçişi düzenliyor
2. Bisikletli yaşam için ülke genelinde bir çok bakanlıkla ve belediyelerle iş birliği yapıyor.
3. Ülkemizde il defa Bisikletli taşıma sistemli otobüs projesini İETT hayata geçirmiştir. (birileri çıkıp biz yaptık diye ortalık da dolaşıyor ancak kullandıkları resmi bile çalıntıdır.)
4. 2010 yılında 10cu Ulaşım şurasında (Bakanlık himayesinde) tek STK olarak olarak bisikletleri savunmuş ve konferanslarda sunum yapmıştır.
5. Her yıl geleneksel olarak 10 Kasım ATAMIZIN yolundayız İstanbul - Ankara Bisiklet turunu yapıyor.
6. 2009 yılından itibaren oluşan bisiklet grupları nedeniyle ağırlığını bisikletli yaşam projeleri vermek için her hafta sonu yapılan bisiklet turlarını grupların yapmasını ve dernek destek vermesini uygun görülmüştür. Onun için her hafta tur yapmaz sadece toplumun bilinçlenmesi için önemli günlerde etkinlik yapar konuma geçmiştir.

yazacak bir çok konu başlık var ama biraz da sizler araştırma yapın Dernek facebook, twitter ve web sayfasını inceleyebilirsiniz...

son olarak Avrupa birliğinden para alıyorlar meselesine gelince acaba bu para nereye geliyor da biz göremiyoruz. aksine cebimizden çıkan para ve en önemlisi herkes ailesi ile vakit geçirirken bizler geceleyip bisiklet severleri mutluluğu için çalışmalar yapalım, sizce bunun karşılığı hangi para ile ödersiniz?

eğer hala kafasında soru işareti olan var ise bana ulaşabilir 0532 528 0061

@mtb_rider

bu konuda dernek 2010 yılında İETT ile çalışmalara başlamıştır süreç sonunda sabah saat 05.30 otobüs yıkamacısını ikna etmeye giden biz ama övgüyü BUP alıyor... Allah Allah hazırladıkları broşürdeki fotoğraf bile derneğimiz tarafımızdan çekilmiştir. bu ilk montaj edilen otokar otobüsünde bisiklet koyularak çekilmiştir. fotoğrafın çekildiği yeri yazmıyorum eğer onlar bizim diye savunan var ise yazsın görelim....

ayrıca defalarca İETT düzenlediği toplu ulaşım şuralarına katılan ve konferans da sunumlar yapan Dernektir...

vercenik

Üye
Tepki
37
İsim
Ibrahim Y.
Gelişmiş ülkelerde bisikletle ilgili onlarca STK var, bizde ise her zamanki gibi mevcut olanların yanına yenisini koyma yoluna gitmek varken, mevcut 1-2 tane STK'yı yerden yere vurarak emek gösteren insanların şevkini kırıyoruz. Her Türk vatandaşının kendi derneğini kurması anayasa ile tanınmış bir hak, daha farklı bakış açısı olan kişiler bir araya gelir, kendi vizyonlarını ortaya koyar. Ne kadar çok farklı ses , ne kadar çok STK olursa toplumsal bilinçlenme artar. Eğer gerçekten bu konuda bu kadar duyarlıysanız, kendi vizyonunuzu ortaya koyar, sizin gibi düşünen insanları bir araya getirsiniz.
Uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş...

Not: Bisikletliler Derneğini ne tanırım ne de bilirim. "Bisiklet" kelimesini çıkarın herhangi bir başka dernek ismi yazın sonuç aynı... , alakalı alakasız onlarca eleştiri, kritik her zaman dernekler ve kulüpler için olmuştur. Türkiyenin acı gerçeği...

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Nemi yapiyorlar halkin her kesiminden insanlarin birbiriyle tanismasini kaynasmasini sagliyor.yardimlasma duygularini pekistirmemize yardimci oluyor.Sorumluluklari ogretiyor.Dogaya karsi sorumluluklarimizi bize hatirlatiyor.Belediyenin katkilariyla bedevadan ilkyardim ve saglik kursu veriyor(luleburgaz)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
@Matiz

Acaba hangi projesini çalmışız acaba?

eğer tekrar karşılaşırsanız bunu da sorun lütfen bizde bilelim çaldığımız projeyi

bir de sorun neden dernekten uzaklaştırıldınız diye...

@Murat Ü.

murat bey kimle iletişime geçtiniz bilmiyorum ancak dernek web sayfasında asli üyelik konusunda yapmanız gerekenler yazıyor evraklar yönetim kuruluna göndermeniz yeterli oluyor tıpkı bende yaptığım gibi 2008 yılında 8 ayında üye oldum 12 ayında yönetim kuruluna seçildim ve verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayım

@Fatih Çetin

fatih bey merhaba

ben pat diye yönetim kurulunda kendimi buldum ve 4 yıldan beri buradayım

hiç kimseyi kafamıza göre facebook yasaklamayız demek ki bir şeyler yapmışsınız yasaklamış arkadaşlar...

yapıcı eleştirilere her zaman açığız

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Değerli dostlar değerli arkadaşlar Kayseride bisiklete binen birisi olarak söz şimdi bende...

Bisikletliler derneği kayseri temsilcisine direk olarak yazıyorum...Yarışa gitmek isteyen sporcuların önünü kesen sen değil misin ? Valilik tarafından toplantıya çağırıldığımız zaman bizi içerde görüp onlar varsa ben yokum diyen insan sen değil misin ? Kayseride 18 kişi etkinlik yaptık diyorsun ancak kayserideki diğer grupların hiç birinin sayfasında etkinliği paylaşmayan sen değil misin ? ve en önemlisin VALİLİK TOPLANTISINDA MÜDÜR SANA BİSİKLET İŞİYLE Mİ UĞRAŞIYORSUNUZ DİYE SORDUĞUNDA '' HAYIR BEN BİSİKLET SATMIYORUM '' DİYEN SEN DEĞİL MİSİN ? sen nasıl bir yalancısın anlayabilmiş değilim..Grupların arkasından o gruplarda alkol alınıyor,bisiklet çalıp satıyorlar yakında karı pazarlarlar diyen sen değil misin ? Bisiklet yolları çalıştayında kağıda yazı yazıp o kadar katılımcının içinde benim düşüncelerim bunlar deyip salonu terk edip giden sen değil misin ?

Kalbin için pedalla diye etkinlik yapılıyor sadece facebook üzerinden insanların haberi oluyor.143 kişi katılıyor. Kendisi etkinlik yapıyor hiç bir grupta paylaşmıyor 18 kişi katılıyor sonra etkinlik yaptık oluyor...Sen sadece kendini eğlendiriyorsun...Yeter artık kimse yalan konuşmasın...

Sana bu güne kadar hep saygılı olduk..Telefonla aradık davet ettik ancak bir yere kadar..Bu tutku bu kültür herşeyden herkesten daha önemli..Kimsenin ezmesine izin veremeyiz...bu işler 3-5 fotoğraflar değil yapılan icraatlar ile konuşulur...Zamanında kayseride birşeyler yapmışsın teşekkürler ancak kenara çekilmenin vakti geldide geçiyor senin...

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
@Halil Atalay
Bisikletle feribot, vapur ve marmaray kullanımı hakkında konuşmuştu kendisi. Kendi projeleriymiş.siz açıklayın isterseniz neden uzaklaştırıldığını?

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
değerli bisiklet severler...

Bisiklet forum'u aktif olarak kullanmıyoruz ve yapılan eleştiri veya fikir alma mesajına görmüyor veya geç haber alıyoruz, bunun için herkesten özür dileriz...
takdir edersiniz ki facebook, twitter ve web sayfası diğer sosyal medya ve projeler iç içe yürümekteyiz ve bu yükü 7 kişilik yönetim kurulu omuzlarında, bizleri kimi zaman ailelerinden geçireceğimiz zamanı bisiklet için çalıyoruz ve çalışmaları, projeleri yürütmek için koşturmaktayız. bizlerde etten kemikten yaratılmış insanlarız hatalar yapabilir kimilerinin kalbini kırabiliriz bunu bilerek veya isteyerek yapmıyoruz

bizler nasıl bir dernek hayal ediyoruz...

örnek aldığımız dernek ADFC Almanya'da çıta bir dernek ülke geneline yayılmış şubeleri olan binlerde asli üyesi, yönetim kurulu haricinde yüzleri bulan proje çalışanları ve gönüllü alt grup çalışanları ile dünyanın en büyük derneği. bu gücü siyasi ve kamu kurumlarında masaya yumruğu vuran dernek olmak. Almanlar bunu başarmış neden biz başarmayalım?

@Matiz

dernekten uzaklaştırmasını ben açıklamayacam bu olaya şahit olan varsa yazar buraya

dernek İDO ile bisiklet ücretleri kaldırılması konusunda 2010 Ulaştırma şurasında bizzat tarafımdan girişim başlatılmıştır. daha sonra gelinen süreç de bahsettiğiniz grup üyeleri yapacakları bir tur için İDO izin yazısı yazmışlar ve verilen tur iznini genel olarak algılamaktadır.

TDCC ile yine aynı kongrede yapılan ön görüşme neticesinde akabinde gerçekleşen toplantıda konunun tek çözüm makamı Ankara genel müd. olduğu bilgisi üzerine Ankara'ya gidilerek dilekce ile başvurulmuştur ancak yasal mevzuat değişikliği gerektiği için süreç uzamıştır. 2013 yılında yapılan İ.B.B Toplu Ulaşım müd. kurum ve firmaların katılımı ile UKOME alt toplantısı neticesinde bütün toplu ulaşım araçlarında bisikletin ücretsiz taşınması için karar alınmıştır. ancak UKOME karar henüz alınmamıştır bu toplantının tutanağı elimizde mevcuttur.

derneğimizin yapmış olduğu görüşmeler ve vermiş olduğu bir çok dilekçe örnekleri Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben lafa değil icraata bakarım argadajjj. (hıncal Uluç ünlemesi ile) Türker dostumuz doğru söylüyor demeyeceğim bu kez dayakda yiyebilirim. Ben kendi adıma düşenleri yazmak istiyorum. Yıllardır Kayserinin en işlek merkezi caddesinde (kızılırmak caddesi) bir baştan bir sona günde 4 kez olmak üzere gider gelirim. Geçmişte kerhen yazılmış bisiklet yolu işaretleri bile artık yok. Bir ara söz verilmişti bisiklet yolları yapılacak diye-ki kayseri cadde ve sokaklarının bisiklet yoluna elverişliği açısından münbit bir yerleşimdir- olan yollar bile asvalt ile kapatılmış durumda. Örgütlenmenin amacı nedir. Sosyal medya ile, sokaklarda, sivil toplumda alabildiğince kitlelere ulaşabilmek sesini öyle veya böyle duyurmak, bisikleti sevdirmek, çocuklara, gençlere bisiklet kültürünü aşılamak yaymak değilmidir. Oynat bakıyım uğurcuğum (Bugünde hıncalın parodisini yapacağım tuttu) pardon gönder bakiyim fotoları türkerciğim. İki üç gencin tamamen aşkla ön ayak oldukları organizasyonlara kaç kişinin katıldığını, gençlerin, çocukların, kadınların nasıl teveccüh gösterdiğini görsün bir alem. Yıllardır PAB ve benzeri, bisiklet adına etkinliklerin ne şekilde sürdürüldüğünü, üniversite gruplarıyla nasıl iletişime geçildiğini. Ne yapsın daha adam. Bir selahiyetimi var, resmi olarak bir kabul görmüşlüğümü. Adı hıdır elinden gelen budur. Ver imkanları, önüne ser maddi gücü bak arşimet usta gibi dünyayı yerinden oynatıyormu. Yıllar öncesi yazdığı bir kitabın, doldurduğu bir plağın ününe yaslanıp gün süren sanat erbabının tavrı değildir bisiklet. O iki tekerdir. Einstein üstadın dediği gibi hayat bisiklet sürmeye benzer dengeyi korumak için daima ilerlemek gerekir. İLERLEMEMİZ GEREKİR. BİLMEM ANLATABİLDİMMİ.

streç ali

Üye
Tepki
5
İsim
ALİ Ş.
@mehmetsunu

mehmet sunu abi güzel bi şekilde açıklamış ama yine ben de yazma gereği gördüm.
Başımdan geçen olayı anlatıyım. İstanbulda geçen sene Arnavutköy yarışı için kayıt yaptırmak için AYTAÇ YAKAR ile bayağı uğraştık ve malum kişi M.L. VE yanına yardımcı diye aldığı Fatih G. ile bu işi ele aldılar ve eline yüzüne bulaştırıp öyle kaldılar. Dernek başkanı olan SAYIN Mehmet BEY son dakika geç geldiniz bahanesi ile yarışa almadılar bizi.
Herneyse zaten direk kendi söyledikler cümle şu idi ' gider İstanbul a gezer yer içer geliriz ' olmuştu ve yarışmak gibi bir amaç yoktu tabi bu dernek başkanı ve yandaşlarında.
Daha yazılacak çok şey var ama saygıdan öteye gidemiyoruz
VESSELAM

terciyes

Üye
Tepki
1
İsim
Tolga Erciyes
Bisiklet
Scott
Mehmet Bey, etkinliklerde araçların içerisinden fotoğraf çekiyorsunuz madem bisiklete aşıksınız bisiklete neden binmiyorsunuz?Üzerine birde yaptığınız etkinliklere siyaset bulaştırıyorsunuz. "İltihabi bağırsak hastalıkları" etkinliği MHP'nin oy toplama etkinliğine döndü.Su ve ikramlarımız olacaktır diye açtığınız etkinlikte MHP Kayseri Milletvekili adayı etkinlikte yiyecek dağıttı. Fotoğraflar internette vardır.. Bisiklete aşık olan biri buna izin verir mi? Yetiştirdiğiniz sporcuların isimlerini verebilir misiniz? Her şeyi geçtim dükkanınıza gelen bir müşteriye nasıl davrandığınızı bizzat yaşadım. Yetiştirdim dediğiniz bisikletli polis timi neler yapıyor? Etkinliklerde grup içerisinde pedal çeviriyorlar sadece, grup güvenliği için yol kesme vs. işlerini yine biz yapıyoruz. 2 yıldır pedal çeviriyor dediğiniz adamlar hiçbir resmiyet yokken yaptıkları etkinlikleri, bisiklet kültürü için neler yaptığını vicdanı olan herkes görür.

• Beğen
Tepkiler: streç ali

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Bu fotoğrafta avrupa hareketlilik haftası kapsamında düzenlediğimiz valilik ile protokol imzalayarak yaptığımız etkinlikten...300 kişi katıldı ve sorunsuz bir şekilde etkinliği bitirdik...

Somada yaşanan kazanın ardından düzenlediğimiz etkinlik...yaklaşık 75 kişi
Polis Haftası için düzenlediğimiz etkinlikten...
Eğitim verdiği ve teşekkür sertifikasını koyduğu polislerle biz daha çok etkinlik yapıp daha çok görüşüyoruz...
Vali Yardımcısı öylesine sürdüğümüz bir perşembe akşamı turuna katılması
Çanakkale Şehitlerine Saygı turu
İltihabi Bağırsak hastalıklarının istanbul etkinliğini duyarak haberdar olduğumuz ve kayseride destek verdiğimiz etkinlik Kayseride hiç bir grupta paylaşılmadı..
Bisiklet ile ilgili açtığımız 3. veya 4. stand
Talas belediyesinin düzenlediği sağlıklı yaşam etkinliği
Şehit olan askerlerimiz için saygı turu...
Dünya Kadınla Günü Abdullah Gün Üniversitesi ile yağmurlu bir havada yapılan ortak etkinlik...Şu öndeki sevimlimi sevimlmi dünyalar tatlısı kırmızı montlu benim annem..
Tema Erciyes Üniversitesi kampüs içi farkındalık turu...
Develi belediye başkanı ve kaymakamının dünya çevre günü adına düzenlediğimiz tema ile olan ortak etkinlikten ödül töreni ( develi kayseriye 40km uzakta araçlarla bisikletlerimiz götürerek destek olduk erciyes dağının sırt kısmında olan bir ilçe )
Kalbin için Pedalla etkinliği...143 kişinin katıldığı muhteşem etkinlik...

Bu son fotoğrafta kimseye haber vermeyip mehmet abinin yaptığı etkinlik...18 kişi...Keşke her grupta paylaşsaydıda 140-150 kişi katılsaydı farkındalık olsaydı...Ama o bunu yapmaz çünkü kendisi kayserinin 50 yıldır ileri gelen en iyi bisikletçisi...Bizler onun ayağına gideceğiz...
iki fotoğraf arasındaki etkinliklerin arası sadece birer haftadır...Kalbin için pedalla etkinliği sadece sosyal medyadan yayınlanmıştır.

Evet tek isteğimiz kayserideki temsilcinin değiştirilmesi...Başka hiç bir isteğimiz yok...Saygılar iyi forumlar iyi çalışmalar... muratsuyabatmaz umarım dikkate alirsin yazılanları...

Bu iş annemizi , kardeşimizi , arkadaşlarımızı sevdirerek ilerleyecek bir iş...Küstürerek ilerleyecek bir iş kesinlikle değil...

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Turker.E

Bu kadarı bana bile ağır geldi be uğurcuğum...pardon türkerciğim:)

• Beğen
Tepkiler: Turker.E